Let’s travel together.

Niezidentyfikowana kobieta i jej nienarodzona córka- ofiary brutalnego morderstwa w Pensylwanii

0 4 578

Jedno z najbardziej brutalnych zabójstw, które wstrząsnęło Stanem Pensylwania, miało miejsce 20 grudnia 1976 roku w hrabstwie Carbon.Tego dnia pod mostem wzdłuż rzeki Lehigh, czternastoletnie dziecko natrafiło na 3 walizki, które skrywały makabryczną zawartość- szczątki młodej kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

Beth Doe, bo tak nazwano ofiarę tej okropnej zbrodni, w momencie śmierci była w 9 miesiącu ciąży. Kobieta została zgwałcona, uduszona, postrzelona w szyję a następnie rozczłonkowana. Jej brzuch rozpruto, ząbkowanym ostrzem- żeński płód znajdował się w walizce zawierającej głowę Beth Doe. Nos, piersi i uszy kobiety zostały odcięte i nigdy nie odnalezione. Na ciele ofiary zapisano zestaw numerów. Atrament, prawdopodobnie pochodził z długopisu. Numery były spisane po lewej stronie ciała. Oznacza to, że jeśli zanotowała je sama Beth Doe była ona praworęczna. Napis składał się z liter WSR i liczby 4 lub 5, a następnie 4 lub 7. Notatkę sporządzono około 8-12 godzin przed odnalezieniem szczątków. Istnieją spekulację iż skrót WRS to „women’s services and resources”. Być może kobieta chciała znaleźć tam schronienie przed przemocą domową. Odcięte fragmenty ciała, a w szczególności nos i uszy przemawiają także za „zabójstwem honorowym” które praktykowane jest w wielu krajach jako forma kary za cudzołóstwo.  

Walizki zostały teoretycznie wyrzucone z jadącego pojazdu. Morderca prawdopodobnie liczył, że wylądują głęboko w rzece i nigdy nie zostaną zlokalizowane. Stało się jednak inaczej. Dwie walizki odnaleziono 20 stóp od rzeki, trzecią na samym jej brzegu. Dwie z trzech walizek były w kolorze niebieskim w biało- czerwono- granatowe paski. Trzecia walizka była brązowa w szkocką kratę. Były tej samej wielkości, a materiał ich wykonania to winyl. Każda z nich została przemalowana na czarno, a rękojeści odcięto. Wewnątrz walizek, prócz szczątek kobiety i dziecka odnaleziono słomę, piankę opakowaniową, fragmenty gazety, oraz czerwono- pomarańczową narzutę na łóżko z wyhaftowanymi różowymi i żółtymi kwiatami. Gazeta – The New York Sunday z 26 września 1976 była powiązana z północną częścią New Jersey.

Beth Doe mogła mieć od 16 do 22 lat. Pobrane z ciała odciski palców, oraz zapisy dentystyczne zostały umieszczone w Międzynarodowej Bazie Osób Zaginionych, ale do tej pory nie udało się ich z nikim utożsamić. Specjalistyczne ekspertyzy i badania wykazały, że Bath Doe była europejką. Pochodziła prawdopodobnie z Serbii lub Chorwacji. Testy izotopowe wykazały, że w Stanach Zjednoczonych spędziła od 5 do 10 lat. Sprawa pozostaje niewyjaśniona, a morderca wciąż jest nieznany.

Komentarze
Loading...