Let’s travel together.

ZIDENTYFIKOWANA- W walizce z głową kobiety, umieszczono jej 9- miesięczny płód – Kim była ofiara makabrycznej zbrodni?

0

Jedno z najbardziej brutalnych zabójstw, które wstrząsnęło stanem Pensylwania, miało miejsce 20 grudnia 1976 r. W hrabstwie Carbon. Tamtego dnia, spacerujący wzdłuż rzeki Lehigh nastolatek, natrafił na porzucone pod mostem walizki. Zaciekawiony znaleziskiem chłopiec, otworzył jedną z nich i już po chwili pożałował swojej decyzji.

AKTUALIZACJA 

31 marca 2021 r. Ujawniły się szczegóły 44- letniej tajemnicy. Pochodząca z Puerto Rico Evelyn Colon, była 15- letnią dziewczyną z Carbon County w Pensylwanii, kiedy zaginęła w grudniu 1976 roku. Evelyn była wówczas w 9 miesiącu ciąży, w którą zaszła ze swoim 19- letnim chłopakiem Luisem Sierra. Pewnego dnia, Evelyn zadzwoniła do swojej mamy. Uskarżała się na złe samopoczucie i prosiła o ugotowanie i dostarczenie jej ulubionej tradycyjnej hiszpańskiej zupy- Gazpacho. Kiedy kobieta zjawiła się u córki tydzień później, zastała tylko wózek dziecięcy- czarny, z dużymi kołami, taki jak z lat 40- tych, ale po niej samej nie było nigdzie śladu. Sąsiedzi twierdzili, że Luis i Evelyn się wyprowadzili. Później kobieta otrzymała list ze stemplem z Connecticut, w którym Evelyn pisała, że jest szczęśliwa, że urodziła zdrowego chłopca i skontaktuje się z rodziną jeśli będzie czegoś potrzebować. Bliscy nigdy nie zgłosili jej zaginięcia ponieważ myśleli, że jest szczęśliwa z Luisem i dobrowolnie zerwała kontakt.

63- Luis Sierra mieszkający obecnie w stanie Nowy Jork, został zatrzymany i oskarżony o zabójstwo Evelyn. Jego ekstradycja jest w toku.

Evelyn została ostatecznie zidentyfikowana po tym, jak policja przekazała w zeszłym roku kawałek jej kości udowej firmie w Teksasie, aby utworzyć nowy plik DNA, który następnie został przesłany do publicznych baz danych DNA. Jej materiał genetyczny został powiązany z bratem, który przedłożył własne DNA firmie zajmującej się genealogią genetyczną.

Jeśli chodzi o opisaną na końcu artykułu Maggie Cruz, kobieta odnalazła się cała i zdrowa.

Kobieta i płód

Walizki skrywały makabryczną zawartość – szczątki młodej kobiety i jej nienarodzonego dziecka. Sekcja zwłok Beth Doe – bo tak nazwano ofiarę okropnej zbrodni, ujawniła, że w momencie śmierci była ona w 9 miesiącu ciąży. Została zgwałcona, podduszona, postrzelona w szyję, a następnie poćwiartowana. Jej brzuch rozpruto ząbkowanym ostrzem, a żeński płód umieszczono w walizce zawierającej głowę.

Tajemniczy napis

Nos, piersi i uszy kobiety zostały odcięte i nigdy ich nie odnaleziono. Na ciele ofiary zapisano zestaw liter i cyfr, a atrament prawdopodobnie pochodził z długopisu. Napis zanotowano po lewej stronie ciała, co oznacza, że jeśli zrobiła to sama Beth Doe była ona praworęczna. Napis składał się z liter WSR i liczby 4 lub 5, a następnie 4 lub 7. Notatkę sporządzono około 8-12 godzin przed odnalezieniem szczątków. Istnieją spekulację, iż skrót WRS oznacza „women’s services and resources”. Może to oznaczać, że kobieta chciała znaleźć tam schronienie przed przemocą domową. Odcięte fragmenty ciała, a w szczególności nos i uszy przemawiają także za zabójstwem honorowym, które praktykowane jest w wielu krajach jako forma kary za cudzołóstwo.

Zabójca przemalował walizki

Według ustaleń walizki zostały wyrzucone z jadącego pojazdu. Morderca prawdopodobnie liczył, że wylądują głęboko w rzece i nigdy nie zostaną zlokalizowane. Stało się jednak inaczej. Dwie walizki odnaleziono 20 stóp od rzeki, a trzecią na samym jej brzegu. Dwie z trzech walizek były w kolorze niebieskim, w biało- czerwono- granatowe paski, zaś trzecia była brązowa z kraciastym wzorem, ale odkryto to dopiero po usunięciu czarnej farby, którą zostały pomalowane. Wszystkie były tej samej wielkości, zostały wykonane z winylu  i miały odcięte rączki. Wewnątrz walizek, prócz szczątek kobiety i dziecka odnaleziono słomę, piankowe wkłady do opakowań, fragmenty gazety, oraz czerwono – pomarańczową narzutę na łóżko z wyhaftowanymi różowymi i żółtymi kwiatami. Ustalono, że fragmenty stron pochodziły z gazety The New York Sunday z 26 września 1976, która była drukowana w północnej części New Jersey.

Beth Doe była europejką

Beth Doe mogła mieć od 16 do 22 lat. Pobrane z ciała odciski palców, oraz zapisy dentystyczne zostały umieszczone w Międzynarodowej Bazie Osób Zaginionych, ale do tej pory nie udało się ich z nikim utożsamić. Specjalistyczne ekspertyzy i badania wykazały, że Bath Doe była europejką. Pochodziła prawdopodobnie z Serbii lub Chorwacji. Testy izotopowe wykazały, że w Stanach Zjednoczonych spędziła od 5 do 10 lat.

Nowa wskazówka

Istnieje prawdopodobieństwo, że kobieta, znana jako Beth Doe, to Maggie Cruz, która przez krótki czas chodziła do Rockwood Academy w Lenox, a następnie zamieszkała z rodziną zastępczą w Framingham ( Massachusetts). Wiadomo, że w 1974 r. W wieku 16- lat uciekła i mogła podróżować do Tarrytown w stanie Nowy Jork. Dwa lata po uciecze, zadzwoniła do swojej przyjaciółki i oznajmiła, że jest w ciąży i potrzebuje pieniędzy. Nie chciała zdradzić gdzie jest i nigdy więcej się nie odezwała. Do tej pory nie udało się ustalić rodziny zastępczej, w której niby miała przebywać, jej biologicznych rodziców, ani  prawdziwych personaliów. Możliwe, że Maggie w rzeczywistości nazywała się Madelyn.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.