Let’s travel together.

AKTUALIZACJA- Poszukiwania dobiegły końca- Kiely Rodni- Ogromne poszukiwania nastolatki, która 6 sierpnia zniknęła z imprezy

8

AKTUALIZACJA

Chociaż proces identyfikacji ciała jeszcze trwa, okoliczności wskazują na to, że zaginiona od 6 sierpnia Kiely została odnaleziona.

Akcja poszukiwawcza prowadzona przez nurków z prywatnej grupy wolontariuszy Adventures With Purpose, skupiła się na jeziorze Prosser, które jak dotąd było już wielokrotnie przeszukiwane. To właśnie w okolicy tego zbiornika, telefon zaginionej logował się ostatni raz.

Honda CRV z pasującymi numerami tablic rejestracyjnych, leżała wywrócona do góry nogami na dnie jeziora ( głębokość 4 metry). Wewnątrz znajdowało się ciało. Zabezpieczone dowody wskazują na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

 

Sprawa zaginionych-  Janette Pantoja i Juan Zavala, o których wspomniano na końcu artykułu, również nie ma happy endu.

W środę, 17 sierpnia odnaleziono ich ciała. Leżały w pobliżu rozbitego auta, które uderzyło w nasyp. Obrażenia Janette były na tyle poważne, że natychmiastowa identyfikacja nie była możliwa.

Obecnie ustala się okoliczności zdarzenia.

This slideshow requires JavaScript.

 

16- letnia Kiely Rodni z Kalifornii jest atrakcyjną nastolatką o blond włosach i piwnych oczach, którą wyróżnia tatuaż z liczbą „17” umiejscowiony na żebrach, a także kolczyk w nosie. Nastolatka pochodzi z bardzo zżytej i kochającej się rodziny i została opisana jako osoba żądna przygód, kochająca dobrą zabawę, wycieczki i poznawanie nowych ludzi. Kiely dorabiała w lokalnej herbaciarni, a czas poza pracą, nauką i przyjemnościami poświęcała na śpiew. Nastolatka jest bardzo utalentowana muzycznie i ze śpiewem i instrumentami miała do czynienia już od najmłodszych lat.

 

Kiely Rodni była ostatni raz widziana 6 sierpnia bieżącego roku podczas imprezy w Prosser Family Campground w Truckee.

*Prosser Family Campground znajduje się nad jeziorem Prosser Reservoir. Kemping położony jest w odległości krótkiego spaceru od zachodniego brzegu zbiornika. Pole namiotowe otoczone jest pięknym sosnowo- jodłowym lasem. Kemping otaczają góry. 

Każde miejsce wyposażone jest w stół piknikowy i kółko na ognisko. Zapewniono dostępne toalety i wodę pitną, a także drewno opałowe. Kemping jest znany wśród miejscowej młodzieży jako „Sanktuarium” i od dziesięcioleci jest dość powszechnym miejscem spotkań nastolatków, którzy chcą się dobrze bawić na łonie natury. 

5 sierpnia o godzinie 18:08, na sześć godzin przed swoim zniknięciem, Kiely zjawiła się w sklepie w Truckee, co zarejestrowała kamera. Ubrana była w zielone spodnie z wysokim stanem, czarny top typu sphagetti, czarny pasek ze srebrnymi dodatkami i czarne buty Vans.

Kiely przybyła na imprezę swoją srebrną Hondą CRV z 2013 roku około godziny 21:00. Wydarzenie organizowane z okazji zakończenia szkoły zrzeszyło kilkaset młodych ludzi z całego stanu. W rzeczywistości dziewczyna miała ominąć imprezę ponieważ tego samego wieczoru odbywał się pokaz klasycznych samochodów, na który miała wybrać się wraz z mamą. W ciągu dnia zmieniła jednak zdanie.

Chociaż Lindsay Rodni była rozczarowana, życzyła córce dobrej zabawy i pozwoliła zostać na imprezie do dwunastej w nocy. Normalnie Kiely wracała do domu o godzinie 22:00.

Jej chłopak Jagger Westfall także nie był zadowolony kiedy napisała, że zmieniła swoje plany, ale przyjął to ze spokojem

-Ok. Uważaj na siebie. Bądź bezpieczna i proszę nie rób nic głupiego– Odpisał.

Później kontynuował pisanie, opowiadając o swoim dniu. Kiely odezwała się dopiero o 22:30 i to dość zdawkowo:

Ohhhh przykro mi, że przez to przechodzisz

To był ich ostatni kontakt. Wiadomo, że po przybyciu na miejsce Kiely szukała swoich przyjaciół i wkrótce natknęła się na Samantę Smith- jedną z jej bliskich przyjaciółek. Większość wieczoru dziewczyny spędziły razem.

Rozstawałyśmy się od czasu do czasu, ale potem zawsze wpadałyśmy na siebie. Około godziny 22:30 impreza wymknęła się spod kontroli i miałam złe przeczucie, ale wtedy zbyt wiele o tym nie myślałam. Pojawili się na niej mężczyźni po dwudziestce, a wraz z nimi narkotyki. Sama widziałam jak je rozdają. Były to grzybki i kokaina. Nie wiem czy Kiely coś brała bo nie byłam przy niej cały czas, ale na pewno za dużo wypiła co wydawało mi się nieodpowiedzialne ponieważ obiecała, że odwiezie mnie do domu.

Około północy Kiely napisała SMS-a do swojej mamy i poinformowała ją, że za 45 opuści imprezę i wróci prosto do domu.

-Ok córciu. Uważaj na siebie. Kocham Cię.

-Ok mamo. Ja też Cię kocham.

25 minut później Samantha udała się w drogę powrotną z inną koleżanką.

Ucałowałyśmy się z Kiely na pożegnanie i umówiłyśmy na następny ranek. Mieliśmy wraz ze wspólnymi przyjaciółmi wybrać się na wędrówkę, ale ona się nie pojawiła. Skontaktowaliśmy się z jej mamą i dowiedzieliśmy się, że nie wróciła do domu.

Śledczy potraktowali zniknięcie dziewczyny bardzo poważnie, tym bardziej, że wraz z nią zniknęła jej srebrna Honda CRV z 2013 z kalifornijską tablicą rejestracyjną i charakterystyczną naklejką z głową barana na tylnej szybie.

Już w pierwszym dniu śledztwa udało się ustalić, że telefon Kiely ostatni raz logował się o godzinie 00:30 co miało miejsce w pobliżu jeziora Prosser. Od tamtej pory telefon pozostaje wyłączony i mało prawdopodobne, że się rozładował, ponieważ Kiely miała w aucie ładowarkę.

Istniało podejrzenie, że nastolatka wpadła wraz z autem do zbiornika, dlatego sprowadzono ekipy ze specjalistycznym sprzętem i dokładnie go przeczesano- tak samo zresztą jak całą linię brzegową. Nie znaleziono jednak niczego.

Kilkukrotnie przeczesano także pole namiotowe i prowadzono przesłuchania z tymi uczestnikami imprezy, których udało się ustalić. Chociaż nikt nie zauważył niczego podejrzanego jeśli chodzi o Kiely, ludzie przyznali, że na imprezie byli starsi od nich mężczyźni, którzy przywieźli ze sobą duże ilości alkoholu, a także narkotyki. Sama Kiely miała być bardzo pijana.

Nawet jeśli wsiadła do swojej Hondy, nie ujechała za daleko. Była za bardzo pijana. Boję się, że ktoś to wykorzystał. Może zaproponował, że odwiezie ją jej samochodem, a nie odwiózł? Zrobił coś złego, albo sprzedał?– Mówił jeden z kolegów Kiely

Obawy mężczyzny podzielają także policjanci, dlatego sprawa Kiely Rodni jest obecnie klasyfikowana jako uprowadzenie.

W piątym dniu poszukiwań z policją skontaktowała się osoba, która w noc imprezy pożyczyła Kiely bluzę. Model ciemnoszarej bluzy z kapturem z fioletowym kwiatowym wzorem z tyłu i fragmentem piosenki Lany del Rey z przodu „Nie chcesz zostać zapomniany, po prostu chcesz zniknąć”, podano do opinii publicznej, licząc na to, że odświeży czyjąś pamięć.

Mama zaginionej wygłosiła także rozdzierający serce apel o bezpieczny powrót córki do domu. Niestety w sprawie nadal nie pojawił się ani jeden trop. W kolejnym etapie, śledczy udostępnili biżuterię, którą Kiely nosiła tamtej nocy, w tym złote łańcuszki, z którymi nigdy się nie rozstawała. Zaapelowano by każdy, kto zetknie się z biżuterią, natychmiastowo zawiadomił policję.

 

Od zniknięcia Kiely minęło już kilkanaście dni. Jej telefon nigdy nie został włączony, a karta kredytowa użyta.

Co dziwne, okazało się, że Kiely nie jest jedyną osobą, która zaginęła tego dnia…

29- letnia Janette Pantoja i 36- letni Juan Zavala- byli partnerzy, obecnie serdecznie przyjaciele, 5 sierpnia wybrali się na pokaz samochodowy w Reno- Ten sam, z którego Kiely zrezygnowała. Ostatni kontakt z którymkolwiek z nich miał miejsce o godzinie 23:00 kiedy Janette napisała do swojego chłopaka, informując go, że ​​jest mniej więcej pół godziny drogi od domu. Niedługo później oba telefony przestały działać. Para podróżowała niebieskim SUV-em Ford Explorer z 2002 r. Samochód należał do Juana. Auta także nie odnaleziono.

Chociaż początkowo policja zakładała, że para uciekła razem, siostra Janette stanowczo zaprzeczyła takiej możliwości. Od ich rozstania minęło już sporo czasu, każdy z nich ułożył sobie życie i od czasu do czasu spotykali się na jednodniowe wycieczki.

Chociaż Reno znajduje się w odległości 35 mil od kempingu, z którego zniknęła Kiely, władze nie sądzą, że oba te przypadki są ze sobą powiązane, pomimo ich bliskości w czasie i geografii.

Autor, Dorota Ortakci

8 Komentarze
 1. Gochna mówi

  Dziewczyna nadal poszukiwana, co do pary – odnaleziono ich ciała :/

  1. Dorota Ortakci mówi

   Straszne…Dziękuje za informację

 2. Diana mówi

  Jej ciało i samochód też znaleźli dzisiaj, w tym jeziorze które niby było już przeszukane, ktoś chyba słabo wcześniej szukał, a szkoda, bo tyle tygodni nadziei dla rodziny i życia w niepewności…

  1. Dorota Ortakci mówi

   Tak, tak właśnie widziałam i takiego scenariusza się spodziewałam. Muszę znaleźć tylko czas na aktualizację. Pozdrawiam

 3. Diana mówi

  Teraz ciekawe bo niby mówią że jednak może być to morderstwo przez tą przyjaciółkę co ją zostawiła… No zobaczymy co czas pokaże, czy sama tego dokonała, czy ktoś jej pomógł

  1. Dorota Ortakci mówi

   Śledzę sprawę. Wedle mojej opinii to jednak był wypadek. Jedynie rodzina może nie zechcieć do siebie dopuścić myśli, że dziewczyna się opiła, być może coś brała ( Pewnie zrobią testy) i wsiadła za kółko. Ty tylko szesnastolatka. W tym wieku dwa piwa były dla mnie zabójcze.

  2. Dorota Ortakci mówi

   Bardziej mnie zastanawia ten drugi przypadek…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.