Let’s travel together.

Kobieta z żarówką – makabryczna śmierć Tiny Leal.

1
William „Bill” Suff zgwałcił, zasztyletował, udusił i okaleczył 13 kobiet lekkich obyczajów w Riverside County w Kalifornii. Jego przestępstwa rozpoczęły się najprawdopodobniej w 1986 r. i trwały aż do jego aresztowania 9 stycznia 1992 r. kiedy to zatrzymano go podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjant znalazł wtedy w jego samochodzie zakrwawiony nóż i inne przedmioty, które uważa się za związane z dokonanymi przez niego zabójstwami.

Suff był pracownikiem urzędu hrabstwa Riverside i dostarczał meble do kwatery głównej, grupy zadaniowej działającej w sprawie jego przestępstw. Opisuje się go jako człowieka o dobrych manierach, który był raczej samotnikiem i spędzał wolny czas na pisaniu opowiadań i książek kucharskich. Mówi się, że Suff miał użyć fragmentów piersi jednej ze swoich ofiar, podczas przygotowywania chili, na konkurs cook off. Potrawa ponoć zapewniła mu wygraną „Riverside County Employee Chili Cookoff”.

Riverside Prostitue Killer, tak go później nazwano, był bez wątpienia jednym z najgorszych seryjnych morderców w USA. Niewątpliwie, każda z jego ofiar zasługuje na szczegółowy opis zbrodni, jakich na nich dokonano. Tym razem, jednak, skupimy się na Christinie Leal, ponieważ jej przypadek jest wyjątkowy.

Tina

Christina Tina Leal, urodziła się 17 kwietnia 1966 r w Arizonie i była drugą udokumentowaną ofiarą Billa Suffa.

12 grudnia 1989 ciało 23-letniej Christiny Leal zostało znalezione w Quail Valley. W odróżnieniu od poprzednich i późniejszych ofiar Suffa, ta była w pełni ubrana i nie wyglądało na to, aby przed śmiercią doznała poważnych nadużyć lub okaleczeń.

Tina

 

Tina mieszkała w Perris w Kalifornii i miała na swoim koncie aresztowania za narkotyki i nierząd. W miejscu znalezienia zwłok kobiety, śledczy znaleźli ślady opon, które później można było wykorzystać do porównania z pojazdem podejrzanego. Ręce ofiary owinięto w papierowe torby, aby zachować wszystkie możliwe ślady, dowody znajdujące się pod paznokciami kobiety. W laboratorium, ciało było zostało dokładnie przebadano i zabezpieczono znalezione na nim włosy i włókna.

Żarówka

Podczas autopsji, koroner odkrył, że ofiara została pchnięta nożem bezpośrednio w serce. Ze względu na fakt, że ofiara była w pełni ubrana, rana nie była od razu zauważalna. Śledczy mogli dzięki temu ustalić, że zabójca ubrał swoją ofiarę po jej śmierci. Rana zadana nożem, choć potencjalnie śmiertelna, nie była bezpośrednią przyczyną śmierci. Ofiara zmarła w wyniku uduszenia. Z ciała usunięto kilka włosków łonowych i włókien, które później zostały dopasowane do tych odkrytych na Kimberly Lyttle (pierwszej ofiary Stuffa). Następnie, gdy koroner zbadał okolice narządów płciowych ofiary, dokonał zaskakującego odkrycia: zabójca wepchnął żarówkę do łona Tiny.

Pośmiertne prześwietlenie miednicy ofiary morderstwa Tiny Leal.
Billa naprawdę zachwycił i zadziwił fakt, że żarówka nie pękła. Najpierw chciał napisać list do firmy GE, producenta żarówki, aby pogratulować im świetnego produktu, ale potem uznał, że to byłoby prawdopodobnie nierozsądne. Poza tym, teraz, gdy wiedział, że żarówka przetrwa penetrację, jego kolejną fantazją stało się włożenie jej w czyjeś ciało, a następnie podłączenie do niej przewodu zasilającego. Wyobraził sobie, że światło będzie przebijać przez skórę i dawać bardzo seksowny czerwony odcień. A gdyby ostrożnie je ponacinać, tu i tam, mógłby tworzyć obrazy i wiadomości, które policjanci mogliby doskonale widzieć w nocy.
Bilans ofiar

Kilka słów o mordercy

Przez siedem lat – od 1985 do 1992 roku Bill „ukrywał się” na widoku, terroryzując trzy hrabstwa Południowej Kalifornii. Pogrywał z policją, mordując kobiety, okaleczając je, a następnie pozostawiając ich ciała w artystycznych – w jego mniemaniu- scenografiach, w miejscach publicznych. Jedną ze swych ofiar, pozostawił nagą, pochyloną do przodu z głową zakopaną w ziemi jak struś.
Kiedy w gazetach opisano, że zabójca pozbawia życia tylko białe kobiety i latynoski, Bill natychmiast wybiegł na przeciw opinii publicznej: zgwałcił i zabił ciężarną czarną kobietę. Jakiś czas później, kiedy filmowcy przyjechali do miasta, aby nakręcić film o fikcyjnym zabójcy, Bill pozostawił im zwłoki na planie. A gdy policja, bezskutecznie ścigała niezidentyfikowanego seryjnego zabójcę, Bill osobiście podał im miski swojego „specjalnego” chili, na corocznym Pikniku Pracowników Hrabstwa Riverside.
 
William Lester „Bill” Suff utrzymuje, że jest niewinny i został wrobiony oraz, że jest najbardziej pokrzywdzonym mężczyzną w Ameryce i być może na świecie. Jest wyluzowany, uprzejmy, mówi cicho, uwielbia czytać, pisać, rysować, słucha muzyki i lubi dyskutować. Mówi o sobie, że jest sympatycznym romantykiem pozbawionym nadziei i uważa się za pisarza i poetę. 
Ofiary Suffa

26 października 1995 r. sąd pierwszej instancji zastosował się do wyroku ławy przysięgłych i skazał Suffa na śmierć . Suff przebywa obecnie w celi śmierci w więzieniu stanowym San Quentin.

 

*liczba potwierdzonych ofiar to 13 (według niektórych źródeł 12) , jednak szacuje się, że Suff pozbawił życia przeszło 20 kobiet.

 

Autor: Kasia Magierska
1 komentarz
  1. marcyś mówi

    pięknie urządził te prostytuujące się narkomanki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.