Let’s travel together.

Kiedy na miejscu zjawiła się policja, właśnie obgryzał twarz jednej z ofiar

0

„Złoty chłopak” – Tak mówili o nim rodzice. Austin Harrouff miał zaledwie 19 lat, kiedy popełnił straszną zbrodnię. Chłopak z zimną krwią zamordował małżeństwo, a następnie zjadł twarz jednej z ofiar.

Symptomy

Austin z Florydy był przeciętnym nastolatkiem, który chodził do szkoły, grał w futbol amerykański oraz pasjonował się kulturystyką i ładnymi dziewczynami. To, co pchnęło go do okropnego morderstwa, dla wielu do dziś stanowi zagadkę.

Na dwa tygodnie przed tragicznymi wydarzeniami, bliscy chłopaka zauważyli zmiany w jego zachowaniu. Przeniósł swoje łóżko do garażu tłumacząc, że nie będzie spał w sypialni, ponieważ jest ona pełna demonów. Innym razem, siostra przyłapała go jak błąkał się nocą po domu. Kiedy spytała co robi, odpowiedział, że właśnie odkrył w sobie nową moc, a mianowicie możliwość otwierania wzrokiem zamkniętych drzwi. Swojemu najlepszemu przyjacielowi mówił natomiast, że jest w połowie zwierzęciem w połowie człowiekiem. Nikt nie brał zachowania Austina na poważnie; wszyscy sądzili, że to głupkowate żarty, albo próba rozładowania napięcia wynikającego ze stresu spowodowanego szkolnymi egzaminami. Tknięta złym przeczuciem matka, zainterweniowała dopiero w dniu ataku. Niestety było już za późno.

Ser z olejem

Tego dnia chłopak zachowywał się dziwnie już od rana. Był poddenerwowany, wygadywał bzdury i uciekł z kolacji na którą wybrał się z ojcem. Po powrocie do domu, udał się prosto do kuchni, gdzie na oczach zdezorientowanej matki przygotował sobie dziwną przekąskę: ser żółty wymieszany z olejem. Po zjedzeniu jej ze smakiem, wyjął z szuflady nóż i bez słowa wyszedł z domu. Zaniepokojona kobieta wykręciła numer alarmowy i  przekazała dyspozytorowi następujące informacje:

Mój syn wyszedł z domu i martwię się o jego bezpieczeństwo. Przez cały dzień zachowywał się dziwnie. Wydaje mi się, że ma urojenia. Mówił, że czuje się nieśmiertelny, jak superbohater. Nie wiem, co się z nim dzieje. Zabrał ze sobą nóż.

Jak zoombie

W tym czasie Austin zaatakował przypadkowe małżeństwo. 59- letni John Stevens i 53- letnia Michelle Mishcon, oglądali właśnie telewizję kiedy nastolatek rzucił się na nich z nożem. Kiedy na miejscu zjawiła się policja, nagi Austin pochylał się akurat nad jedną ze swoich ofiar i obgryzał jej twarz. Chłopak był pobudzony, agresywny, nie reagował na komendy, oraz miał nadludzką siłę – nie powstrzymał go nawet paralizator. W momencie, w którym zaczął się dobierać do brzucha John’a sprowadzono na miejsce policyjne psy. Dopiero one zdołały powstrzymać szaleńczy atak. Po obezwładnieniu Austin  powiedział: „Pomóż mi. Zjadłem coś złego”. W szpitalu okazało się, że wcale nie miał na myśli ludzkiego mięsa, którego także skosztował. Austin miał poparzone drogi oddechowe, co zostało spowodowane wypiciem rozpuszczalnika.

Narkotyki?

Ze względu ma nieobliczalne zachowanie nastolatka, podejrzewano, że  jest on pod wpływem silnie halucynogennych narkotyków. Przeprowadzone badania toksykologiczne nie wykazały jednak niczego, poza śladowymi ilościami alkoholu  i marihuany. Spekulowano więc, że 19- latek zażył substancję trudniejszą do wykrycia tj. Flakka – niebezpieczny narkotyk, który powoduje, że po jego zażyciu ludzie stają się agresywni, dysponują nadludzką siłą i są odporni na ból. Stąd też twierdzenie, że flakka zamienia ludzi w zoombie. Zlecono więc kolejne, dokładniejsze badania, które przeprowadzono w laboratorium FBI w Wirginii. W raporcie przedstawionym przez instytucję napisano, że w organizmie 19-latka oskarżonego o podwójne zabójstwo nie znaleziono żadnych substancji psychoaktywnych i halucynogennych.  Co zatem mogło być powodem takiego zachowania?

Choroba

Po dwumiesięcznej hospitalizacji, podczas której leczono poważne poparzenia dróg oddechowych, chłopak mógł zostać wreszcie przesłuchany i stwierdził, że nie pamięta jak zamordował parę, ani dlaczego to zrobił. Zgodnie z opinią specjalistów z dziedziny psychiatrii, u chłopaka mogła uaktywnić się ciężka postać schizofrenii, której zwiastuny pojawiły się w tygodniach poprzedzających morderstwo, ale zostały zlekceważone.

Po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, Austin trafił do więzienia, gdzie odsiaduje wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.