Let’s travel together.

Dziennikarz, który pisał o morderstwach, które popełnił

0

Vlado Taneski był niezależnym dziennikarzem kryminalnym z miasteczka Kičevo, które jest położone na zboczach góry Bistra w Macedonii. W latach 2003-2007 mieszkańcy Kiczewa byli terroryzowani przez seryjnego mordercę, a Vlado karmił głodny informacji naród, szczegółami zbrodni o których wiedzę mógł mieć jedynie ten kto je popełnił.

Vlado

Życie Vlado nie było kolorowe. Wychowywany był przez bardzo surowych i konserwatywnych rodziców. Nie miał prawa głosu, ani możliwości podejmowania własnych decyzji, przez co wyrósł na antyspołecznego i trochę dziwnego mężczyznę. Mimo tego znalazł sobie żonę i miał dwójkę dzieci, ale sielanka nie trwała zbyt długo. Po rozwodzie, była żona wyjechała do stolicy, zabierając ze sobą dzieci, przez co Vlado całkowicie stracił z nimi kontakt. Niedługo później jego ojciec popełnił samobójstwo, a zaraz po nim zmarła matka, z którą to syn miał najbardziej napięte stosunki.

Mimo dość skomplikowanych relacji rodzinnych, Vlado dobrze się wykształcił, dzięki czemu na przestrzeni 20 lat zasłynął w swoim mieście jako imponujący dziennikarz. Tak było do czasu, kiedy spod jego pióra nie zaczęły wychodzić szczegółowe relacje z masakrycznych morderstw.

Pierwsza ofiara

Ofiarami seryjnego mordercy padły trzy kobiety. Wszystkie były w średnim wieku, łączył je ten sam zawód sprzątaczki, a także to, że znały matkę Vlado, która tak jak i one, sprzątała klatki schodowe. Jako pierwsza w 2005 r. Została zamordowana 64-letnia Mitra Siljanovska. Kobieta została pobita, zgwałcona, a następnie uduszona kablem telefonicznym. Jej rozczłonkowane ciało znaleziono w worku, na wysypisku śmieci. O jej morderstwo zostali oskarżeni dwaj mężczyźni. Taneski oczywiście przeprowadził wywiad z rodziną zmarłej i pojawił się na rozprawie, a następnie spisał zawiłe szczegóły zbrodni. Szczegóły, których nigdy nie podano do wiadomości publicznej.

Ljubica i Zivana

W listopadzie 2007 r. Zaginęła 56- letnia Ljubica Lichoska. 3 miesiące później, jej poćwiartowane ciało znaleziono w plastikowej torbie na innym wysypisku śmieci. Kobieta podzieliła los poprzedniczki. W maju zamordowano 65- letnią Zivanę Temelkoską. Ona także została pobita i zgwałcona, ale w tym przypadku zamiast kabla użyto noża, którym dźgnięto ją 13 razy w głowę. Podejrzewano, że ofiarą tego samego mordercy padła także 73- letnia kobieta, która zaginęła w 2003 r. Ponieważ pasowała do profilu ofiary. Ona także była niewykształconą, skromną sprzątaczką, jednak nigdy nie znaleziono jej ciała.

Opisywał swoje zbrodnie

Policja była zaskoczona, że ​​artykuły napisane przez dziennikarza kryminalnego, zawierały informacje, które nie zostały ujawnione opinii publicznej. W odróżnieniu od wszystkich innych reporterów, Vlado wiedział, że zabójca użył kabla telefonicznego do związania ofiar, oraz do uduszenia jednej z nich. Te szczegóły mogły być znane tylko zabójcy. Wkrótce stało się jasne, że Taneski tak dużo wiedział o morderstwach, ponieważ sam je popełnił.

Martwy w celi

Śledczy postanowili stworzyć profil seryjnego mordercy. Dysponowali próbką DNA, ponieważ na miejscu zbrodni znaleziono ślady nasienia. Spośród 8000 mężczyzn, którzy mieszkali w Kiczewie, Vlado był jednym z 10 podejrzanych i ostatecznie tym, do którego dopasowano materiał genetyczny.

Vlado Taneski został aresztowany 22 czerwca 2008 r. Następnego dnia znaleziono go martwego w swojej celi. Utopił się w wiadrze z wodą. Zostawił także notatkę samobójczą, w której napisał: „Nie zabiłem tych kobiet”.

Jeśli chodzi o motyw, była nim prawdopodobnie nienawiść do własnej matki, którą tak bardzo przypominały kobiety, które zabił.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.