Let’s travel together.

Dom z horroru z Blackstone – Matka siedmiorga dzieci, troje martwych niemowląt i szkielet w pieluszce.

2
Erika Murray jest 35-letnią mamą kilkorga dzieci. Czworo z nich, było w wieku: 6 miesięcy, 3 lata, 10 lat i 13 lat, kiedy policja dokonała makabrycznego odkrycia w ich domu.
Erika ze swoim partnerem i dziećmi mieszkali w Blackstone, w stanie Massachusetts, w obrzydliwym domu, który zdecydowanie nie był odpowiedni dla dzieci. W sierpniu 2014 roku Betsy Brown, jedna z sąsiadek Eriki, zadzwoniła na policję zaraz po tym jak opuściła próg domu Eriki. Zadzwoniła, ponieważ była poważnie zaniepokojona tym, że dzieci Eriki żyją w tak podłych warunkach.

Jakie dzieci?

Chłopcy zadzwonili do Betsy i powiedzieli, że dwoje dzieci w domu Eriki nie przestaje płakać. Betsy była zdziwiona. O jakich dzieciach oni mówią? Betsy nie miała pojęcia, że ​​Erika ma jakieś malutkie dziecko w domu, a co dopiero dwoje?!

W rzeczywistości absolutnie nikt z rodziny i przyjaciół Eriki nie wiedział, że kobieta w ogóle ma dzieci. Betsy była jedyną, która wiedziała, że ​​niektóre z dzieci Eriki istnieją, ale ona wiedziała tylko o dwojgu starszych.

Szok

Gdy zaalarmowana Betsy przekroczyła próg domu Eriki, uderzył ją absolutnie duszący i przytłaczający odór rozkładu. „Natychmiast się pochyliłam, i zwymiotowałam” – powiedziała później Betsy na sali sądowej pełnej ludzi. „Dławiłam się, przeszły mnie dreszcze a moje oczy zaczęły łzawić. Od razu poczułam się chora, fizycznie chora.”

Gdy weszła na górę, dźwięk dziecięcego płaczu przywiódł ją na miejsce, gdzie znalazła dwójkę maluchów o których mówili zaniepokojeni chłopcy. Dwoje maluszków było zamknięte w pokoju pełnego śmieci a one same pokryte były odchodami.

Interwencja, wrzesień 2014

Policja bardzo szybko przyjechała na miejsce.Michael Pavone, funkcjonariusz policji Blackstone, był jednym z pierwszych, którzy zobaczyli wnętrze „Domu z horroru w Blackstone” jak go później, wymownie nazwą media.

Michael powiedział, że na początku nie mógł nawet dostać się do domu Eriki, ponieważ śmieci piętrzące się na wysokość kilku stóp, blokowały drzwi wejściowe. Wymagało to wiele wysiłku, ale w końcu udało mu się wcisnąć do środka. Mężczyzna był zdegustowany i przytłoczony, gdy zdał sobie sprawę, że ściany domu były pokryte robakami… i ludzkimi odchodami.

This slideshow requires JavaScript.

Michael opowiada, że ​​poszedł na górę i znalazł 3-letniego malucha, zamkniętego w pokoju, w którym podłogi były całkowicie pokryte śmieciami a wszystko pachniało odchodami. Oprócz trzylatka, na ziemi znajdowało się 6-miesięczne dziecko otoczone stertą zużytych pieluch i śmieci. Maleństwo było pokryte kałem.

Gregory Gilmore, pełniący obowiązki komendanta policji w Blackstone, powiedział, że po tym, jak spędzili około 15 minut w domu Eriki, wszyscy policjanci zostali pokryci pchłami i różnymi robakami.

„Z przerażeniem dostrzegliśmy, że robaki, owady latające i pchły zaczęły zbierać się na naszej odzieży. Zaistniały poważne obawy dotyczące naszego zdrowia” – powiedział Gregory do sądu.

Sprzątanie

Ekipa sprzątająca nie była w stanie pomóc w tej sytuacji. Nawet sama Erika „zgodziła się, że jej dom w Blackstone nie nadaje się dla dzieci ani dla nikogo innego”. Jak to zatem mogło trwać tak długo i nikt niczego nie zaobserwował?!

Dom był w tak złym stanie, że sprzątanie ani nawet gruntowny remont nie mogły pomóc w doprowadzeniu go do stanu używalności. Pozostawało go zrównać z ziemią.

Kolejne znaleziska

Erika ukryła martwy płód i dwoje martwych niemowląt, w szafach w sypialni. Jedno z dzieci, wciąż miało pępowinę przymocowaną do brzucha oraz okryte było łożyskiem. Pozostała dwójka dzieci miała na sobie pieluchy i ubrania. Główka jednego z nich była pokryta gęstymi włosami a drugie rozłożyło się na tyle, że pozostał z niego tylko szkielet. Szkielet w pieluszce. Policja znalazła także martwego psa ukrytego w domu.

This slideshow requires JavaScript.

Tłumaczenie

Kiedy śledczy rozmawiali z Eriką, powiedziała im, że ona i jej 42-letni chłopak, Raymond Rivera, nie mogą sobie pozwolić na więcej dzieci i dlatego nie zajmowali się tymi, które kolejno przychodziły na świat. Podczas przeszukiwania domu, policja znalazła zdjęcia rodzinne przedstawiające rodziców i jedynie dwoje starszych dzieci.

Raymond (znany również jako Raymon) rzekomo jest ojcem wszystkich siedmiorga dzieci. Podczas przesłuchania, zeznał jednak, że wiedział tylko o istnieniu dwojga z nich, tych najstarszych. Twierdził, że mimo iż mieszkał w tym domu, nie wiedział o dwójce maluchów ani martwych dzieciach.

Odnaleziony 3-latek nie potrafił mówić ani chodzić i miał robaki w uszach. Zarówno on jak i najmłodsze dziecko Eriki byli poważnie niedożywieni. Kiedy zbadano troje zmarłych dzieci, okazało się, że całe swoje życie spędziły leżąc na plecach. Dzieci najprawdopodobniej były całkowicie pozbawione kontaktu z innymi ludźmi. Niestety nigdy nie ustalono, dlaczego ani jak trójka tych niewinnych maleństw zmarła.

Obrona

„Panna Murray przyznała, że ​​jedno z dzieci urodziło się żywe i zmarło wkrótce potem bez wyraźnej przyczyny. Nie dlatego, że było zaniedbane, nie dlatego, że nie było karmione. Po prostu umarło ”– powiedział przed sądem Keith Halpern, adwokat Eriki.

Obrona Eriki obrała jedyną możliwą w tej sytuacji strategię. Starali się udowodnić, że Erika jest chora psychicznie i dlatego nie mogła poradzić sobie z domem i dziećmi.

Oficer Michael Pavone zauważył, że kiedy Departament Dzieci i Rodzin powiedział Erice, że zabierają wszystkie jej dzieci, nawet jej to nie obeszło. „Nie zareagowała. W jej oczach bya pustka” – powiedział Michael. Pavone dodał, że istotnie było coś co ją interesowało w tej całej sprawie. Erika obawiała się, że ​​jeden z jej kotów, pod jej nieobecność wyszedł z domu i znajdował się na zewnątrz. Tak, taka była reakcja matki na wieść, że odebrano jej wszystkie dzieci.

Tymczasem władze odkryły kilka zmarłych zwierząt w jej domu, więc jak widać, nie dbała o dobro wszystkich zwierząt, które z nią mieszkają. Najwyraźniej podobnie jak dziećmi, jedne żyły jako „chciane”, inne umierały jako „niechciane”.

Ojciec

 Wróćmy do postaci Raymonda, ponieważ to naprawdę niesamowite, że można mieszkać w domu z czwórką dzieci i nie wiedzieć o istnieniu połowy z nich.

W sądzie, Raymond zeznał, że nie wiedział, jak obrzydliwy był dom, w którym mieszkał, ponieważ mieszkał w piwnicy. „Spędzałem 99 procent czasu w piwnicy, bo nie woolno mi było z niej wychodzić”  zeznał Raymond. „Co miałem zrobić? Nie mogłem się przebić, nie mogłem się przepchnąć, kiedy ona tam stała.”

Raymond jednak miał się czym zajmować w piwnicy; hodował tam marihuanę, którą później sprzedawał. Władze aresztowały go pod zarzutem związanym z narkotykami i oficjalnie oskarżyły go o molestowanie dzieci, a także o okrucieństwo wobec zwierząt.

Zgodnie z badaniami DNA potwierdziło się, że Raymond był rzeczywiście ojcem wszystkich siedmiorga dzieci. Mężczyzna postanowił  potem przyznać, że tak naprawdę wiedział o tym 3-latku. Stwierdził jednak, że Erika powiedziała mu, że się nim tylko opiekuje.

Erika

W sprawie stanu psychicznego oskarżonej, w sądzie wypowiadało się dwóch specjalistów w tej dziedzinie. W swoich profesjonalnych opiniach, oboje przyznali, że Erika była molestowana emocjonalnie przez Raymonda. Erika miała się panicznie obawiać porzucenia ze strony Raymonda. To z kolei miało się przyczynić do jej niemożności radzenia sobie z problemami życia codziennego, takimi jak opiekowanie się dziećmi i domem. Zdaniem jednego ze specjalistów:

„Erika naprawdę wierzyła, że ​​wychowała te dzieci najlepiej, jak potrafiła, kochała je i troszczyła się o nie, i uważała, że ​​jest dla nich dobrą matką”.

Zasadniczo była to „burza” nadużyć i zaburzeń osobowości, która doprowadziła Erikę do braku zrozumienia tego, co się dzieje lub co robi.

This slideshow requires JavaScript.

Wyrok

Sędzia Janet Kenton-Walkeruznała Erikę za winną napaści oraz pobicia dziecka, jak również okrucieństwa wobec zwierząt. Ostatecznie uniewinniła ją od wszystkich zarzutów o morderstwo. Erika spędzi sześć do ośmiu lat za kratkami. Jej partner Rivera otrzymał wyrok 4,5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: KaPaMa
2 Komentarze
  1. Aleksandra mówi

    Zdaje się, ucięło artykuł. Po 3 sekundach szukania przekonałam się, że o tej sprawie jest całkiem dużo napisane w anglojęzycznym Internecie.

    1. Dorota Biel mówi

      Artykuł jest dość długi, najwyraźniej nie został doczytany do końca ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.