Let’s travel together.

21- letnia tajemnica zaginięcia dwójki nastolatków, rozwiązana

0

Sparta, Tennessee- 4 kwietnia 2000 r. 18- letnia Erin Foster i jej 17- letni przyjaciel z dzieciństwa, Jeremy Bachtel odwiedzali swojego wspólnego kolegę. Po spotkaniu wsiedli do czarnego, dwudrzwiowego pontiaca grand z 1998 r. Z przyciemnionymi szybami i  numerem rejestracyjnym 473EJR z Tennessee i odjechali. Samochód należał do Erin, ale kolega nie był pewny kto usiadł za kierownicą.

Około godziny 22:00 świadkowie mieli widzieć Erin i Jeremy’ego na obrzeżach miasta. Potem wszelki ślad po nich zaginął. Wraz z nimi zniknął samochód.

Początkowo teoretyzowano, że nastolatkowie odeszli z własnej woli, ale wraz z upływem czasu stawało się to coraz mniej prawdopodobne, ponieważ od momentu zniknięcia nie było żadnej aktywności na ich numerach ubezpieczenia społecznego, a Erin nigdy nie odnowiła prawa jazdy.

Matka Jeremy’ego przyznała, że syn przeżywał ciężkie chwile z powodu rozwodu rodziców, ale według niej, nie było to powodem dla którego miałby targnąć się na swoje życie, albo zerwać więzi. Mimo tego, przez kolejne 21 lat, to co stało się z parą nastolatków, pozostawało jedną wielką niewiadomą.

 

This slideshow requires JavaScript.

Teraz rodziny Erin i Jeremy’ego mogą wreszcie uzyskać odpowiedzi, dotyczące tego co stało się z ich dziećmi, a wszystko dzięki Jeremy’emu Beau Sides’owi. Ten znany Youtuber nurkuje w rzekach i jeziorach, próbując pomóc policji w rozwiązaniu spraw osób zaginionych. Jego kanał Exploring With Nug od października 2016 r. Wyświetlono 13 577 939 razy.

W listopadzie mężczyzna skoncentrował swoje wysiłki na rozwiązaniu sprawy Erin i Jeremy’ego. 24 listopada na swoim kanale opublikował nagranie ukazujące jego poczynania. 13 minutowy film obejrzał szeryf Steve Page z biura szeryfa hrabstwa White: „Oglądając ten filmik po prostu poczułem, że szuka w złym miejscu, że jeśli Erin i Jeremy mają być w wodzie, to nie tutaj. Skontaktowałem się więc z panem Sides i podałem mu lokalizację obszaru, na którym 21 lat temu widziano zaginionych.”

W odpowiedzi na wiadomość od szeryfa, nurek wraz z ekipą i specjalistycznym sprzętem, ruszył na przeszukiwania Calfkiller River, które jeszcze tego samego dnia zakończyły się sukcesem. Mężczyzna natrafił na zanurzony pojazd, który po wydobyciu na brzeg okazał się poszukiwanym samochodem, który należał do Erin. W środku zabezpieczono ludzkie szczątki.

„Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy mamy odpowiednich nastolatków bo to potwierdzą tylko badania, ale wierzymy, że tak, dlatego rodziny Foster i Bachtel zostały poinformowane. Wszystko wskazuje na to, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z zakrętu i wpadł do rzeki. Erin i Jeremy zaginęli nocą, a to oznacza, że droga była wtedy rzadziej uczęszczana i nawet nikt nie zauważył wypadku”– Mówił jeden ze śledczych.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.