Let’s travel together.

10-latka zaginęła 4 miesiące temu, po nocy spędzonej u przestępcy seksualnego. [AKTUALIZACJA]

2

10-letnia Breasia Terrell, nazywana przez bliskich „Bree”, najprawdopodobniej, ostatni raz była widziana wczesnym rankiem w piątek, 10 lipca 2020 roku, w mieszkaniu przy East 53rd Street w Davenport w stanie Iowa.

Najprawdopodobniej, ponieważ nie wiadomo dokładnie kiedy dziewczynka zniknęła. Wiadomo jedynie, że matka Breasii, Aishia Lankford, ostatni raz miała kontakt z córką 9 lipca około godziny 21, kiedy Breasia wysłała do mamy SMS-a z życzeniem dobrej nocy.

Z bratem

9 lipca ośmioletni syn Aishi, przyrodni brat Bree, miał spędzić noc u swojego ojca, Henry’ego Dinkinsa, który mieszkał ze swoją dziewczyną przy wspomnianej wcześniej 53rd Street. Henry zaproponował, że może do siebie zabrać również Breasię. „Jest blisko ze swoim bratem i chciała z nim spędzać czas” – powiedziała Aishia. „Nie mieliśmy powodu, aby martwić się, że stanie się coś złego”.

Ostatni SMS

Aishia powiedziała, że ​​tego wieczoru kontaktowała się z dziećmi aby dowiedzieć się czy wszystko z nimi w porządku. Dzieci powiedziały jej, że właśnie grają w gry wideo i dobrze się bawią. „Bree napisała do mnie SMS-a:„ Dobranoc, mamo, kocham cię ”- powiedziała Aishia. „I to był ostatni raz, kiedy miałam z nią kontakt”.

Zaginięcie

Kiedy następnego dnia Aishia przyszła do pracy, odebrała telefon od Henry’ego Dinkinsa. Były partner powiedział, Bree zniknęła. Kiedy się obudził tego dnia dostrzegł, że dziewczynki nie ma w domu. „Na początku się śmiałam, bo to zabrzmiało jak żart. To nie miało żadnego sensu. To do niej niepodobne” – powiedziała Aishia. „Ona nigdy nie wychodziła sama, zwłaszcza w środku nocy. W ciemności? Nie. Nigdy.”

10 lipca zgłoszono zaginięcie dziewczynki i Departament Policji w Davenport rozpoczął dochodzenie. Tego samego dnia wydano nakaz przeszukania domu Henry’ego Dinkinsa, a 47-latek został aresztowany i oskarżony o za naruszenie warunków zwolnienia warunkowego oraz niezgłoszenie zmiany adresu, co jest obowiązkowe w wypadku przestępcy seksualnego.

Henry

47-letni Henry za kratki trafił pierwszy raz w wieku 17 lat. Został skazany za napaść seksualną na dziecko poniżej 13 roku życia. Od tamtej pory wytoczono przeciwko niemu jeszcze 3 zarzuty z tego samego paragrafu i znajduje się w oficjalnym rejestrze przestępców seksualnych stanu Iowa. Mężczyzna był również karany za produkcję i dystrybucję metamfetaminy.

15 lipca 2020 roku Departament Policji w Davenport wskazał Henry’ego Dinkinsa jako osobę podejrzaną w związku ze sprawą zaginięcia Breasii. Obecnie nie jest on wymieniony jako podejrzany i nie postawiono mu żadnych zarzutów w związku z tą sprawą.

Śledztwo

Na konferencji prasowej w poniedziałek 20 lipca szef policji w Davenport, Paul Sikorski powiedział, że nadal aktywnie prowadzą śledztwo w sprawie zniknięcia Breasii i podziękował społeczności i agencjom za pomoc w poszukiwaniach.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni mieszkacom za pomoc w poszukiwaniach Breasii” – powiedział szef Sikorski. „Kilkuset członków społeczności odpowiedziało na nasze wezwanie do poszukiwań, okazując w ten sposób troskę i współczucie.”

On wie

Matka Bree jest przekonana, że ​​odpowiedzi na temat miejsca pobytu jej córki może udzielić Henry Dinkins. Kobieta spotkała się z nim już po zaginięciu córki, gdy mężczyzna przebywał w więzieniu Scott County.„Załamał się już po kilku minutach rozmowy” – powiedziała Aishia. „Znam go od 11 lat i nigdy nie widziałam, żeby okazywał takie emocje. Wiem, że coś wie.” 

Po czym dodała: „Nie mogę się doczekać, aż wróci do domu i odzyskam swoją dziewczynkę. Wtedy będzie mogła nam wszystko opowiedzieć”.

Apel o pomoc

Departament Policji w Davenport nadal zwraca się do opinii publicznej o wszelkie informacje dotyczące miejsca pobytu Henry’ego Dinkinsa od godziny 22:00 w czwartek, 9 lipca do 12:00 w piątek 10 lipca. Uważa się, że poruszał się wtedy Maroon Chevy Impala z 2007 roku.

Mimo wzmożonych wysiłków policji i szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Breasia nie została do tej pory odnaleziona. Breasia jest opisywana jako czarnoskóra 10-letnia dziewczynka mierząca 4’5 ”wzrostu, ważąca około 75 funtów, z czarnymi włosami i brązowymi oczami.
FBI wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za informacje prowadzące do odnalezienia dziewczynki.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

AKTUALIZACJA! 1 kwietnia 2021 r.

Ludzkie szczątki odkryte w zeszłym tygodniu na obszarach wiejskich niedaleko DeWitt w stanie Iowa zostały zidentyfikowane jako należące do Breasii Terrell.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w środę 31 marca 2021 roku, szef policji w Davenport, Paul Sikorski oświadczył, że szczątki dziewczynki zostały znalezione 23 marca 2021 roku, przez dwóch rybaków. Zwłoki znajdowały się w pobliżu drogi dojazdowej przy 270th Avenue, niedaleko DeWitt, około 20 mil na północ od Davenport.

Śledztwo w sprawie zabójstwa jest w toku, ale Sikorski poinformował, że na chwilę obecną nikomu nie postawiono zarzutów. 

„Ważne jest, abyście wiedzieli, że praca naszych śledczych jeszcze się nie skończyła. … Rozumiemy, że społeczność chce wiedzieć, na jakim etapie jest śledztwo i czy ktoś zostanie oskarżony o tę ohydną zbrodnię. Ponieważ jesteśmy w pełni zaangażowani w rzetelność śledztwa, nie możemy komentować konkretnych szczegółów – poza tym, że kontynuujemy dochodzenie w sposób profesjonalny, dokładny i z naszym najgłębszym zaangażowaniem na rzecz wymiaru sprawiedliwości. Gdy będziemy mogli podzielić się szczegółami ze społecznością, zrobimy to ” powiedział Paul Sikorski w komunikacie prasowym. 

W miarę pojawiania się kolejnych informacji w sprawie, będziemy na bieżąco aktualizować artykuł.

2 Komentarze
  1. Ola mówi

    Czy pojawiły się jakieś nowe informacje w tej sprawie?

  2. Dorota Biel mówi

    Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo nic ponad to, że aresztowano Dinkinsa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.