Let’s travel together.

Gdzie są JJ i Tylee? Co ukrywa matka? – Historia zaginionego rodzeństwa, kilku zgonów i sekty.

2

Gdy władze rozpoczęły śledztwo w sprawie zaginięcia dwojga dzieci w Idaho, nikt nie mógł przypuszczać, że sprawa obejmie też trzy przypadki śmierci, pogłoski o niebezpiecznym kulcie i matkę zaginionych, która odmawia współpracy z policją.

Zaginione dzieci o których mowa to Joshua „JJ” Vallow (7 lat) i jego siostra Tylee Ryan (17 lat). Zaginięcie ich odkryto gdy bliscy rodzeństwa zgłosili do opieki społecznej swój niepokój o stan dzieci po tym jak od dłuższego czasu nie mogli się z nimi skontaktować.

Władze w Rexburgu utrzymują, że „życie dzieci jest zagrożone”.

Lori Vallow, matka dzieci została aresztowana 20 lutego 2020 roku na Kauai na Hawajach, gdzie przebywała przez około miesiąc ze swoim mężem Chadem Daybell.

Jednak tajemnicza sprawa z udziałem rodziny i tragedia, wydaje się zaczynać około 10 miesięcy wcześniej, kiedy ówczesny mąż Lori, Charles Vallow, wystąpił o rozwód.

„Prawdziwy strach o życie”

Charles Vallow, który był adopcyjnym ojcem Joshua, złożył pozew o rozwód z Lori Vallow w lutym 2019 r.

Jego adwokat, Steven Ellsworth, powiedział, że Vallow wyraził „prawdziwy niepokój o swoje życie i zgodnie z naszą radą wystąpił o zakaz zbliżania się Lori Vallow do jego osoby”

Ellsworth powiedział także, że „głównym zmartwieniem Vallowa w całej sprawie [rozwodowej] było zapewnienie JJ bezpieczeństwa, troska o to aby rutyna jego dnia była zachowana ze względu na jego szczególne potrzeby”.

„Vallow chciał tego samego dla Tylee, ale ponieważ nie była jego biologiczną córką, nie brał udziału w postępowaniu sądowym”, powiedział Ellsworth.

„Strach o swoje życie” zdawał się wynikać z dziwnych słów Lori Vallow , która pozostawała pod dużym wpływem  Daybella, który jest autorem kilku książek o tematyce religijnej.

Lori Vallow w pewnym momencie stwierdziła, że ​​jest „bogiem wyznaczonym do wykonywania pracy 144 000 podczas drugiego przyjścia Chrystusa w lipcu 2020 r.” oraz, że nie chce mieć nic wspólnego z rodziną ”ponieważ obecnie ma ważniejszą misję do wykonania ”.

Kay Woodcock, siostra Charlesa Vallowa, powiedziała, że jej brat był „bardzo zaniepokojony” zachowaniem byłej żony.

W lipcu 2019 Charles umiera od śmiertelnych ran postrzałowych.

Tajemnicze zgony

Brat Lori Vallow, Alex Cox, zastrzelił Charlesa w jej domu w Chandler, w Arizonie 11 lipca 2019 r. Gdy Vallow przyszedł do domu swojej żony tego dnia, około 8:30, wdali się w kłótnię. Nie było jasne, jak długo małżeństwo nie mieszkało razem. Cox rzekomo interweniował w celu deeskalacji konfliktu, w ten sposób on i Vallow wdali się w bójkę. Vallow uderzył Coxa w głowę kijem bejsbolowym, a następnie Cox postrzelił Vallowa dwa razy w klatkę piersiową. Charles Vallow zmarł na miejscu. Nie wniesiono żadnych zarzutów przeciwko Coxowi. Detektyw Seth Tyler z Departamentu Policji w Chandler, powiedział, że zabójstwa dokonano w obronie koniecznej.

Około sześć miesięcy po tej strzelaninie, 11 grudnia 2019 r., Cox został znaleziony martwy w swoim domu w Arizonie. Przyczyna śmierci na chwilę obecną nie jest znana, ma o tym zadecydować sekcja zwłok.

Pomiędzy śmiercią Charlesa Vallow i Coxa, umiera żona Chada Daybella. Okoliczności jej śmierci również są na chwilę obecną niejasne.

Śmierć Tamary „Tammy” Daybella, 19 października 2019 r. początkowo uważana była za naturalną. Jednak jej szczątki zostały ekshumowane pod koniec grudnia 2019 roku, w celu sprawdzenia czy śmierć nastąpiła w wyniku otrucia. Tammy była współautorką m.in. jednej książki Chada zatytułowanej „The Family”, religijny poradnik o życiu w rodzinie.

Władze dowiedziały się podczas dochodzenia, że ​​Daybell otrzymał 430 000 USD z ubezpieczenia na życie po śmierci swojej żony.

Kilka tygodni po śmierci żony, Daybell ożenił się z Lori Vallow. Chad jest już piątym mężem Lori.

Niepokój o dzieci

Bezpieczeństwo Joshua i Tylee zostało zakwestionowane w listopadzie 2019 r., kiedy rodzina zaniepokojona faktem, że ​​nie mogą skontaktować się  z Joshuą od września, poprosili o kontrolę opiekę społeczną.

26 listopada 2019 roku, do domu w Rexburgu zawitała policja. Funkcjonariusze rozmawiali z Vallow i Daybellem, którzy powiedzieli, że Joshua obecnie przebywa u przyjaciela rodziny w Arizonie. Następnego dnia po udaniu się do Arizony, władze dowiedziały się, że JJ nie mieszka w miejscu podanym przez matkę.

Kiedy następnego dnia policja wróciła do domu Vallow z nakazem przeszukania, odkryła, że ​​oboje „nagle opuścili swoje miejsce zamieszkania i opuścili Rexburg”.

20 grudnia policja ujawniła społeczeństwu informacje o dzieciach, twierdząc, że ich zdaniem „życie dzieci jest w niebezpieczeństwie”.

Od tamtej pory ​​Vallow „całkowicie odmówiła” pomocy w dochodzeniu w sprawie zaginięcia jej dzieci.

Kochający mąż i oddana matka

„Wiemy, że dzieci nie przebywają z Lori i Chadem Daybellem, a także mamy informacje wskazujące, że Lori zna lokalizację dzieci lub o tym, co się z nimi stało”, mówi policjant zajmujący się tą sprawą „To zadziwiające, że zamiast współpracować z organami ścigania, aby pomóc nam zlokalizować jej własne dzieci, Lori Vallow postanowiła opuścić stan wraz ze swoim nowym mężem”.

Policja powiedziała, że ​​priorytetem teraz jest odnalezienie dzieci.

Adwokat Vallow i Daybella, Sean Bartholick, nazwał swoja klientkę „oddaną matką”.

Bartholick powiedział, że Daybell był „kochającym mężem”, który ma wsparcie swoich dzieci w tej sprawie.

„Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź na zarzuty, kiedy wykroczą poza spekulacje i plotki” – powiedział Bartholick w swoim oświadczeniu.

Członkowie rodziny Vallow i Daybell namawiali ich, aby zgłosili się ze względu na Joshua i Tylee.

Matt Daybell, starszy brat Chada Daybella, wydał w piątek oświadczenie, w którym stwierdził, że był „głęboko zasmucony” ostatnimi wydarzeniami.

„Mamy nadzieję i modlimy się o to, że  JJ i Tylee są bezpieczni. Chcemy, aby prawda została odkryta – cokolwiek to oznacza”.

This slideshow requires JavaScript.

Aresztowanie matki

Niecały miesiąc po tym, jak para została zlokalizowana w Kauai, Vallow została aresztowana przez policję na podstawie nakazu wydanego przez władze hrabstwa Madison w stanie Idaho. Według policji postawiono jej wiele zarzutów, w tym dwa przestępstwa polegające na dezercji i brak wsparcia dla dzieci znajdujących się na jej utrzymaniu.

Policja przeszukała ich samochód, ale nie znalazła śladu dzieci. Doręczono matce również nakaz sądowy, domagając się, aby przyprowadziła dzieci do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Idaho do 30 stycznia. W przeciwnym razie odpowie przed sądem. Vallow nie dotrzymała terminu.

Colby Ryan, straszy syn Lori, poprosił ją, aby wróciła do domu i zrobiła „to, co było właściwe.”

Jego prośba nadeszła dzień po tym, jak nie doprowadziła dzieci do władz w Idaho, jak nakazały to władze.

Ryan wygłosił apel do matki w filmie opublikowanym na YouTube 31 stycznia. Przekonuje tam matkę:  „Zrób ten krok i po prostu rób to, co należy”.

Kobieta została aresztowana i osadzona w areszcie na Kauai. Wyznaczono za nią kaucję w wysokości 5 milionów dolarów.

Daybellowi nie postawiono żadnych zarzutów i nie został aresztowany.

Vallow została przewieziona do więzienia w hrabstwie Madison w stanie Idaho. Tam oczekuje na kolejne rozprawy. Kobieta nie przyznaje się do żadnych stawianych jej zarzutów.

18 i 19 marca 2020 roku miała się odbyć kolejna rozprawa w sądzie Madison County

Nagranie

4 lutego firma wynajmująca magazyny w Idaho opublikowała zabezpieczony materiał z monitoringu, pokazujący jak Vallow odwiedza magazyn w październiku i listopadzie 2019 roku, gdzie ona i mężczyzna – rzekomo jej brat – Alex Cox – znosili przedmioty, które należą do dwójki jej dzieci. Rzeczy te to m.in. fotografie, ubrania, rowery i koce.

Firma ta skontaktowała się z policją po tym jak podczas płatności, karta kredytowa Vallow została odrzucona.

Podejrzany SMS

Policja Idaho znalazła telefon komórkowy Tylee. Urządzenie znaleziono w rzeczach Lori Vallow. Telefon został użyty po zaginięciu 17-latki. W październiku – miesiąc po zniknięciu Tylee – dokonano przy użyciu telefonu dwóch płatności na rzecz rodziny Vallow.

25 października wysłano SMS-a z tego telefonu do przyjaciółki zaginionej Tylee, treść  wiadomości brzmiała: „Cześć. też za wami tęsknię … kochanie. ” Była to odpowiedź na wysłany przez nią  kilka dni wcześniej sms. Przyjaciółka uznała ten tekst za podejrzany i niepodobny do Tylee.

JJ i Tylee

Joshua został adoptowany w lipcu 2014 roku przez Lori i jej byłego męża Charlesa Vallowa.

Joshua uczęszczał do Akademii LIFE w Gilbert przed przeprowadzką do Rexburga. Nie jest jasne, kiedy po raz pierwszy zapisano go do szkoły.

Tylee została zapisana do szkoły średniej Perry w dniu 28 marca 2017 r. i ukończyła tam rok szkolny.

Z akt sądowych wynika, że ​​Vallow przeprowadziła się z dwójką dzieci do Rexburga w pierwszym tygodniu września ubiegłego roku.

Przed przeprowadzką, 30 sierpnia Vallow zwróciła psa Joshuy, Baileya, do Dog Training Elite Arizona w Phoenix, powołując się na „zmianę okoliczności życiowych”.

JJ miał Baileya nie tylko ze względu na towarzystwo. Chłopiec cierpi na autyzm i w związku z chorobą miał problem aby przespać całą noc. Pies został przeszkolony, aby mu w tym pomóc.

„Vallow powiedziała, że była to jedna z pierwszych nocy, w których JJ pozostał w łóżku i spał przez całą noc, ponieważ miał przy sobie Baileya”, powiedział Mestas, trener psa.

Joshua był bardzo związany ze swoim czworonogiem, tym bardziej było to zaskoczeniem dla trenera. Wyprowadzając się, mogli zabrać psa ze sobą, jednak mata zdecydowała się go oddać.

Zaginięcie

Joshua był ostatnio widziany 23 września w Kennedy Elementary School w Rexburgu, gdzie uczęszczał przez 3 tygodnie.

24 września, Vallow poinformowała szkołę, że JJ nie będzie już do niej uczęszczał, a ona będzie uczyć go w domu.

Colby Ryan, starszy brat Tylee, powiedział policji, że ​​ostatnio z nią rozmawiał 30 sierpnia, przez Facetime.

Dane z telefonu komórkowego Tylee, wskazują, że nastolatka udała się do Parku Narodowego Yellowstone z matką, jej bratem Alexem Coxem i Joshua 8 września 2019 roku. Policja oświadczyła, że ​​znaleźli zdjęcie Tylee przy wejściu do parku, a także otrzymali z iCloud Lori, zdjęcie Tylee w Yellowstone tego samego dnia.

Melanie Gibb, przyjaciółka Vallow z Gilbert, powiedziała policji, że Tylee uczęszcza na zajęcia na Brigham Young University-Idaho w Rexburgu, jednak szkoła udzieliła informacji policji, że Tylee nigdy nie zapisała się do żadnej szkoły powiązanej z BYU.

Sprawa na chwilę obecną pozostaje nierozwiązana. Policja nadal szuka zaginionych dzieci i próbuje ustalić co się stało. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Chad i Lori są członkami kontrowersyjnej organizacji religijnej „Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich”. Wielu ludzi twierdzi, że ich przynależność do sekty może mieć związek z zaginięciem dzieci.

Poniżej znajduje się link odsyłający do artykułu zawierającego aktualizację sprawy.

[EDIT] GDZIE SĄ JJ I TYLEE? CO UKRYWA MATKA? – HISTORIA ZAGINIONEGO RODZEŃSTWA, KILKU ZGONÓW I SEKTY [EDIT]

KaPaMa
2 Komentarze
  1. Dorota Biel mówi

    tak jest. Na naszej stronie jest aktualizacja sprawy z czerwca zeszłego roku. Tutaj znajduje się link https://www.archiwumzbrodni.pl/edit-gdzie-sa-jj-i-tylee-co-ukrywa-matka-historia-zaginionego-rodzenstwa-kilku-zgonow-i-sekty-edit/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.