Let’s travel together.

37 lat temu zniknęła z zamkniętego samochodu chłopaka mamy. Ale czy na pewno?

0

Amber Nichole Crum była dwuletnią dziewczynką z Dallas, która zniknęła 26 grudnia 1983 roku z samochodu partnera matki zaparkowanego przed sklepem spożywczym McDonald’s przy 1016 Murdock Road w południowo-wschodnim hrabstwie Dallas w Teksasie. Sklep ten znajdował się zaledwie dwie przecznice od domu, w którym mieszkała dziewczynka, jej matka Stephanie i jej chłopak James Britt Monroe.

Zakupy

26 grudnia 1983 roku był jak każdy inny dzień dla mieszkańców hrabstwa Dallas. W większości sklepy były nieczynne, ponieważ był to okres świąteczny. James Britt Monroe i córka Stephanie, Amber, zatrzymali się tego dnia w sklepie spożywczym McDonald’s. James zostawił Amber samą w samochodzie, zamknął drzwi i udał się na krótkie, trwające około 3 do 5 minut zakupy. Po zakupie ręczników papierowych i kilku napojów bezalkoholowych wrócił do pojazdu i odkrył, że Amber zniknęła, a drzwi samochodu wciąż były zamknięte.

James skontaktował się z policją w Dallas i rozpoczęto przeszukanie okolicy. Nie znaleziono śladu po dziewczynce. 28 grudnia, policja w Dallas i FBI uznały byłego męża Stephanie, Larry’ego Cruma (mieszkającego w tamtym czasie ze swoją dziewczyną w Carrollton, w Kentucky) za podejrzanego. Ostatecznie, po zbadaniu sprawy oczyszczono go ze wszelkich podejrzeń.

Porwana

29 grudnia 1983. Mimo, iż w sprawie nie pojawiły się żadne nowe tropy, a w samochodzie nie znaleziono żadnych śladów walki, policja była przekonana, że ​​dziewczynka została porwana. W akcji poszukiwawczej wzięły udział psy tropiące, helikopter policyjny, a funkcjonariusze chodzili od drzwi do drzwi w nadziei na jakąkolwiek informację w sprawie dziewczynki. Niestety, te działania nie przyniosły żadnego rezultatu. Stephanie wyraziła wtedy przekonanie, że ​​dziewczynka jest bezpieczna. 

30 grudnia, rodzina Amber Crum postanowiła porozmawiać z medium, w sprawie zaginięcia Amber. Otrzymali wówczas informację, że ​​dziewczynka jest zdrowa, ale zdezorientowana i przestraszona. 31 grudnia policja przeszukała pobliski zakład utylizacyjny po tym, jak na terenie go otaczającym znaleziono ślady dziecięcych stóp. Niczego nie znaleziono. Tego dnia opublikowano opis ubioru dziewczynki w chwili zaginięcia.

Podejrzany

14 stycznia 1984 roku, policja ogłosiła, że James Britt Monroe, osoba, która była z Amber w dniu jej zaginięcia, została aresztowana i oskarżona w związku z możliwym zabiciem dziecka. Mężczyzna został aresztowany i ustanowiono dla niego kaucję w wysokości 50 000 dolarów. Następnego dnia przeszukano dom Jamesa w Pleasant Grove, ale nie znaleziono w nim żadnych dowodów świadczących o jego związku ze sprawą.

17 stycznia, Jamesowi Britt Monroe postawiono zarzut morderstwa, w związku z rzekomą „śmiercią” zaginionej dwuletniej dziewczynki, mimo iż, policja nie była w stanie zlokalizować ciała Amber. To był drugi raz w historii hrabstwa, kiedy wniesiono oskarżenie o morderstwo, podczas gdy jeszcze nie znaleziono ciała. Tego samego dnia, policja poinformowała, że ​​Monroe nie ukończył testu na wariografie, ponieważ świadomie próbował wpływać na jego wynik. Kapitan policji z Dallas, William Gentry, oznajmił wtedy, że władze uważają, że ​​historia zniknięcia Amber z samochodu jest nieprawdziwa.

Rozprawa

18 stycznia w sądzie hrabstwa Dallas odbyła się rozprawa sądowa, podczas której Stephanie Hughes Amber powiedziała, że ​​wierzy, że w nocy z 25 na 26 grudnia 1983, jej córka była żywa. To oświadczenie było bardzo dziwne, ponieważ zanim jeszcze aresztowano jej partnera powiedziała policji zupełnie inną wersję, która upewniła ich o winie Monroe.

Kobieta zeznała wtedy, że gdy w nocy 25 grudnia poszła do pokoju córki, odkryła Amber leżącą w swoim łóżeczku twarzą do ściany. Dziewczynka była nienaturalnie zimna, miała otwarte oczy i nie reagowała. Zeznanie Stephanie zawierało również informację, że w dniu zaginięcia Amber, James Britt Monroe rozebrał jej łóżeczko i wyprał znajdujący się w nim koc, prześcieradło, koszulę nocną i poszewkę na poduszkę. Według kobiety było to dziwne, ponieważ przez okres gdy mieszkali razem (siedem miesięcy) Monroe nigdy niczego nie umył ani nie posprzątał. Stephanie dodała również, że według niej Monroe zabił Amber. Kobieta zauważyła siniaki na plecach, nogach i głowie Amber, ale dodała, że ​​osobiście nie była świadkiem, jak Monroe uderzył jej dziecko.

Dlaczego więc na rozprawie zeznała zupełnie co innego?

Niewinny

19 stycznia w charakterze świadka ponownie stanęła Stephanie Hughes, która zeznała, że w dniu zaginięcia Amber, oboje (ona i Monroe) zażywali narkotyki. Kobieta powiedziała też, że słyszała, jak tamtego wieczoru Monroe krzyczał na jej córkę podczas kąpieli. 20 stycznia był trzecim dniem procesu przeciwko Monroe. Podjęto wtedy szokującą decyzję. Z powodu braku wystarczających dowodów wiążących go z incydentem, wycofano zarzuty, które wcześniej mu postawiono. Mężczyzna został zwolniony z więzienia, a zmiany w zeznaniach jego partnerki zrzucono na karb stresu związanego z zaginięciem dziecka.

15 lutego, Stephanie Hughes wyprowadziła się do swojej ciotki, Julie Briscoe. Stephanie została wprowadzona w stan hipnozy, aby móc lepiej sobie przypomnieć, co wydarzyło się tego feralnego dnia. Niestety, sesja nie wniosła niczego nowego do śledztwa. Następnie, w śledztwie zapadła kilkumiesięczna cisza.

Nadzieje

16 czerwca1984 w Breckenridge w Teksasie, na zachód od Fort Worth dokonano odkrycia, które dało śledczym z Dallas nadzieję na rozwiązanie sprawy Amber. W pobliżu wiejskiej drogi znaleziono szczątki szkieletu należące do ​​małego dziecka. Następnego dnia zidentyfikowano je jako należące do trzyletniego chłopca o imieniu Ryan Burton. Sprawa jego śmierci również pozostaje po dziś dzień nierozwiązana.

Policja w Dallas miała wiele teorii na temat zniknięcia dziewczynki. W sprawie pojawiło się ponad 70 wskazówek sugerujących gdzie można było znaleźć ciało zaginionej dziewczynki. Wszystkie te miejsca przeszukane, bezskutecznie.
Po rozprawie Monroe, Stephanie Hughes przeprowadziła się do Indiany gdzie zamieszkała wraz z rodzicami i już nigdy więcej nie spotkała Jamesa. Natomiast Monroe sprzedał swój dom i wprowadził się do innej kobiety, która, co ciekawe, nazywała się Stephanie i miała dwuletnią córkę.

8 sierpnia 1986 r. pewien detektyw z San Bernardino z Kalifornii skontaktował się z policją w Dallas po tym, jak znaleziono pięcioletnią dziewczynkę, która podobno wyglądała jak Amber. Pobrano odciski palców, których zbadanie dowiodło, że dziewczynką tą nie była Amber.

Penton

W 2007 roku, David Elliot Penton, znany seryjny morderca, który działał w rejonie Dallas w latach 80. stał się nowym podejrzanym w sprawie Amber Crum. Penton, który był już oskarżony o trzy inne morderstwa w Mesquite, North Dallas i Garland, mógł być aktywny w tym rejonie już w 1983 roku. Według wielu współwięźniów Penton był zaangażowany w zaginięcie Amber, chociaż szczegóły na ten temat nie zostały jeszcze ujawnione. Może to wynikać z tego, że śledczy mają nadzieję na znalezienie dowodów na powiązanie Pentona ze sprawą Amber.

Uważa się, że Penton porwał sześć dziewcząt w rejonie Dallas, z których trzy przeżyły. Czy rzeczywiście mogła istnieć siódma ofiara, którą wypuścił, zdołała uciec lub, co najgorsze, została zabita? Nie dowiemy się, dopóki on sam czegoś nie powie. Od 2019 roku nie było żadnych oficjalnych aktualizacji w tej sprawie.
W grudniu ubiegłego roku minęło 37 lat, odkąd Amber zniknęła z pickupa Jamesa. Sklep spożywczy McDonald’s już dawno został zamknięty i obecnie znajduje się tam rezydencja należąca do osoby prywatnej. Do domu Jamesa Britt Monroe wprowadziła się inna rodzina.

Bez odpowiedzi

Czy Amber kiedykolwiek zostanie odnaleziona? Czy za jej zniknięciem stoi Monroe, któremu ostatecznie udało się uniknąć odpowiedzialności? Czy może dziewczynka padła ofiarą seryjnego mordercy Pentona? Pozostaje mieć nadzieję, że śledczy z Dallas nigdy nie zrezygnowali z rozwiązania tej sprawy i wkrótce dowiemy się prawdy. Rodzina Amber całkowicie usunęła się z życia społecznego, a kilkoro z nich zmieniło personalia.

This slideshow requires JavaScript.

Poniżej znajduje się link do artykułu, opisującego sylwetkę seryjnego mordercy Davida Elliota Pentona, podejrzanego między innymi w sprawie Amber.

Przerażającą serię zabójstw dzieci rozpoczął od swojego 2-miesięcznego syna.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.