Let’s travel together.

Przerażającą serię zabójstw dzieci rozpoczął od swojego 2-miesięcznego syna.

0

Chociaż David Penton jest uważany za najgorszego mordercę dzieci w Stanach Zjednoczonych, dostępnych jest zaskakująco mało materiałów na jego temat. Ponadto informacje w różnych źródłach znacznie się od siebie różnią. W niniejszym artykule znajdziecie kilka faktów na temat życia Pentona oraz jego ofiar.

Narodziny potwora

David Elliot Penton urodził się 9 lutego 1958 r. w Stanach Zjednoczonych i mieszkał z mamą w Columbus, w stanie Ohio. Jego ojciec w pewnym momencie opuścił rodzinę. Po ukończeniu szkoły średniej, w 1977 roku wstąpił do armii amerykańskiej, gdzie przez 7 lat pracował jako mechanik pojazdów gąsienicowych. Penton szybko zyskał sławę jako strzelec wyborowy i został uznany za wzorowego żołnierza, którego przełożeni określali jako „wysoce zmotywowanego”.
W 1980 roku został oskarżony o przechowywanie skradzionego alkoholu w swojej szafce na terenie jednostki i nielegalną jego sprzedaż. W ramach trwającego śledztwa, władze odkryły inne jego przewinienia i skazały go między innymi, za oszustwa w celu uzyskania dodatkowych korzyści majątkowych. Ostatecznie został zdegradowany ze stopnia sierżanta do specjalisty.

Pierwsza ofiara

Podczas stacjonowania w Ford Hood w Teksasie, w listopadzie 1984 r. 26-letni wówczas Penton został oskarżony o maltretowanie i zamordowanie swojego 2-miesięcznego syna Michaela Jamesa Pentona. Koroner i śledczy z hrabstwa Bell odkryli, że w „napadzie złości” Penton gwałtownie potrząsał dzieckiem, ponieważ nie chciało ono przestać płakać. Penton przyznał się do zabójstwa, a następnie został zwolniony z wojska.
Mężczyzna uciekł podczas rozprawy z sali sądowej i rozpoczął bezprecedensową serię morderstw, która obejmowała stany Ohio i Teksas.

Christi

Ta mroczna opowieść zaczyna się w Mesquite w Teksasie, 19 stycznia 1985 roku, kiedy Linda Meeks zgłosiła zaginięcie 5-letniej córki Christi. Dziewczynka bawiła się tego dnia ze swoim bratem i przyjacielem koło bloku, w którym mieszkali. To właśnie wtedy podszedł do nich biały mężczyzna o długich ciemnych włosach i niebieskich oczach i zapytał, czy chcą ciastka. Mężczyzna był na tyle przekonujący, że Christi wsiadła do jego samochodu…

Minęły trzy miesiące, zanim rybacy znaleźli jej ciało w jeziorze Texoma. Dziewczynkę zidentyfikowano po koszulce z napisem „Color Me the Rainbow”, którą miała w dniu zaginięcia.

Christie i Roxann

Christie Proctor miała 9 lat i była uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej. 15 lutego 1986 roku, dziewczynka wyszła ze swojego mieszkania w North Dallas i miała udać się do swojej przyjaciółki. Na miejsce jednak nie dotarła i nigdy nie wróciła do domu.

3 listopada 1987, Garland w Teksasie. Tego dnia, 3-letnia Roxann Reyes bawiła się ze swoją przyjaciółką koło bloku, gdzie mieszkała ze swoją mamą. Do dziewczynek zbliżył się mężczyzna, który zaoferował im cukierki. Starsza koleżanka Roxann uciekła, a 3-latka stała koło jego samochodu i czekała na obiecane słodycze. To był ostatni raz, kiedy Roxann widziano żywą.

W kwietniu 1988 roku, w Plano (Teksas), na jednym z pół zostaje odkryte ciało Christie Proctor. A miesiąc później, 19 maja 1988 odnaleziono ciało Roxann Reyes, w Murphy, na wschód od Plano.

Nydra

Wszystkie trzy dziewczynki zostały wykorzystane seksualnie i uduszone. Sprawy wydawały się ze sobą powiązane, ale  otrzymane wskazówki były trudne do zidentyfikowania. Świadkowie przedstawili szczegółowy opis mężczyzny, ale nikt nie wiedział, kim on był. 15 sierpnia 1988 roku, David Penton został przesłuchany w sprawie śmierci 3 dziewcząt, ale policjanci  nie byli w stanie zdobyć dowodów na to, że podejrzany był w Teksasie w czasie uprowadzenia-zabójstwa. Mężczyzna został puszczony wolno, ale na salę rozpraw wrócił  10 maja 1990 roku, kiedy to został oskarżony o porwanie i zabicie Nydry Ross.

Nydra Ross miała 9 lat i była siostrzenicą przyjaciela Pentona. Jak sam później przyznał, palił crack i zażywał inne narkotyki z członkami rodziny dziewczynki. Ciało 9-letniej Nydry znaleziono jaki czas później w potoku. Podobnie jak inne ofiary Pentona, dziewczynka przed śmiercią została brutalnie zgwałcona. Mężczyznę uznano za winnego i w 1992 roku skazano go na dożywocie.

Przechwałki

Podczas pobytu w więzieniu, Penton zaczął się chwalić swoimi zbrodniami. Opowiadał kolegom z celi o trzech dziewczynkach z Teksasu, które zamordował, a nawet pokazywał im album z ich zdjęciami. Mężczyzna był drażniący dla innych osadzonych i w końcu jeden z nich doniósł na Pentona, powtarzając jego wyznania. W efekcie, 21 maja 2003 roku Policja w Plano oskarżyła Pentona o uprowadzenie i zabójstwo Christi Meeks, Christie Proctor i Roxann Reyes. 6 stycznia 2005 roku oskarżony przyznaje się do zabójstwa 3 dziewcząt i w efekcie zostaje po raz kolejny skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Mimo udowodnienia mu 5 zabójstw, władze podejrzewają, że liczba jego ofiar może wynosić przynajmniej 20.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.