Let’s travel together.

Został po niej odcięty kawałek palca. Niepokojąca sprawa zaginięcia Diane Augat.

1

Diane Louise Augat miała 40 lat i samotnie mieszkała w domu przy Chesapeake Bay Drive w Odessie, małej miejscowości około 40 kilometrów na północ od Tampa na Florydzie. Między 20 a 30 rokiem życia Diane była oddaną żoną Frederica i kochającą matką ich trójki dzieci. Kobieta miała artystyczną duszę, kochała biwakowanie, wędkowanie, pływanie łódką i muzykę. Nagle w jej życiu coś się zmieniło.

Choroba

Kiedy Diane miała około 30 lat, zdiagnozowano u niej zaburzenia afektywne dwubiegunowe, chorobę psychiczną, która powoduje drastyczne przeskoki między epizodami miażdżącej depresji a maniakalnymi wzlotami. W jej przypadku choroba dała o sobie znać w ten najgorszy sposób, co w 1988 roku ostatecznie doprowadziło do utraty prawa do opieki nad dziećmi. Dwa lata później Frederic rozwiódł się z Diane, a ona zaczęła nadużywać alkoholu i narkotyków. Według jej matki, Mildred, Diane nie przyjmowała przepisanych jej leków, a jej zachowanie stawało się nieobliczalne. „Tak bardzo potrzebowała opieki zinstytucjonalizowanej”, powiedziała kobieta o swojej córce.

Zaginięcie

Do kwietnia 1998 roku była 32 razy przymusowo hospitalizowana, a ostatni raz zaledwie kilka tygodni przed jej zniknięciem. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego udała się do swojej siostry Deborah Cronin w mieście Hudson, około 20 mil na północny zachód od Odessy.

Deborah ostatni raz widziała swoją siostrę 10 kwietnia 1998 r. o godzinie 11:00. Gdy Deborah wychodziła z domu na umówioną wizytę u lekarza, Diane była w domu. Gdy do niego wróciła, jej siostry już tam nie było. Diane widziano później tego samego dnia w pubie Hay Loft przy Little Road, około trzech mil od domu siostry, ale została stamtąd wyproszona przez barmana, ponieważ „chodziła w kółko” co drażniło klientów. Około godziny 16:00 pewien kierowca zobaczył Diane idącą na północ autostradą U.S. 19 w pobliżu New York Avenue. Następnego dnia rodzina Diane zgłosiła jej zaginięcie na policję.

Telefon

Między 11 a 14 kwietnia Diane była widziana w nieistniejącym już motelu Coral Sands przy U.S. 19 i Maryland Avenue. Nie ma zbyt wielu szczegółów w tej sprawie, nieznana jest nawet dokładna data, ale okaże się, że była to jedna z najważniejszych obserwacji biorąc pod uwagę późniejsze wydarzenia.

14 kwietnia 1998 roku, jedna z kelnerek zobaczyła Diane jedzącą lunch w hotelu Inn on the Gulf w Hudson. Następnego dnia Mildred otrzymała przerażający telefon od swojej córki. Kobiety nie było wtedy w domu, więc odsłuchała nagranie na automatycznej sekretarce. Podczas tego krótkiego nagrania, słychać było Diane, która głosem przepełnionym rozpaczą wzywała pomocy: „Pomocy, pomocy! Wypuść mnie!” Potem słychać było szarpanie, które brzmiało, jakby ktoś próbował wyrwać jej telefon. Ostatnią rzeczą, jaką Diane powiedziała przed zakończeniem połączenia, było: „Hej, daj mi to!”

Starlight

Mildred próbowała oddzwonić na ten numer, ale bezskutecznie. Jedyną wskazówką był identyfikator pojawiający się na wyświetlaczu telefonu podczas próby połączenia. Okazało się, że numer należy do firmy o nazwie „Starlight”. Problem polegał na tym, że w okolicach Odessy znajdowało się wiele firm o tej nazwie. Były wśród nich restauracje, klub ze striptizem i zakład fryzjerski. Nigdy nie udało się namierzyć miejsca, z którego wykonano połączenie.

15 kwietnia około godziny 16:00 kobieta idąca do pracy znalazła odcięty czubek ludzkiego palca leżący na ziemi wzdłuż autostrady U.S. 19. Kobieta przypuszczała, że ​​jest sztuczny, ale wspomniała o tym odkryciu swojemu chłopakowi, który postanowił to sprawdzić. Okazało się, że jest to fragment ludzkiego palca, a jego odcisk został później dopasowany do prawego środkowego palca Diane.

Reklamówka

Między 10 a 18 kwietnia ktoś włamał się do domu Diane na Chesapeake Bay Drive. Dokładna data włamania nie jest znana i nie jest jasne, jakie przedmioty zostały skradzione. Włamanie może, ale nie musi mieć związku ze zniknięciem Diane; Detektywi zasugerowali, że sprawcami mogli być miejscowi młodzi ludzie, którzy spędzali czas z Diane i otrzymali pozwolenie na imprezowanie w jej domu.

18 kwietnia kierownik sklepu Totally Convenience, w którym pracowała Deborah, w sklepowej zamrażarce odkrył reklamówkę, a w niej starannie złożoną odzież. Kierownik pokazał te rzeczy Deborze, która natychmiast rozpoznała w nich ubrania, które niedawno podarowała siostrze. Sklep w, którym dokonano odkrycia znajdował się około półtora kilometra na północ od domu Diane w Odessie.

Kosmetyki

24 listopada 2000 roku, Tampa Bay Times opublikował na pierwszej stronie artykuł o sprawie Diane. Następnego dnia dziewczyna brata Diane, Terry Wilson, weszła do sklepu na stacji benzynowej Circle K na U.S. 19 i znalazła tam plastikową kosmetyczkę z napisem „Diane”. W środku znajdowała się szminka, butelka perfum i pojemnik z pastą do zębów (identyczną z tą, którą wydawał ośrodek psychiatryczny, który Diane wypuściła na kilka tygodni przed zniknięciem). Wilson zaniosła kosmetyczkę Mildred, która zidentyfikowała znajdujące się w niej przedmioty, jako należące do Diane.

Co ciekawe, Circle K znajduje się obok Viva Villas, obszaru, który Diane często odwiedzała. Trzy miesiące przed zaginięciem została stamtąd zgarnięta przez policję, ponieważ błąkała się po okolicy w stanie manii.

Pytania

W czerwcu 2001 roku, Deborah otrzymała telefon od detektywów, którzy chcieli ją poinformować, że podejrzany w sprawie Diane został aresztowany – za kolejne morderstwo. Był nim Robert Evers, który prowadził Motel Coral Sands. Diane często bywała w okolicy tego motelu, a jej palec znaleziono zaledwie przecznicę dalej. Mężczyzna nie został jednak oskarżony o udział w zaginięciu kobiety ze względu na brak wystarczających dowodów.

Co się stało z Diane? Kto i dlaczego podrzucał rzeczy należące do zaginionej? Jak doszło do tego, że kobieta straciła palec? To tylko kilka z wielu pytań bez odpowiedzi. Sprawa zaginięcia Diane Augat nigdy nie została rozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Pablo mówi

    Ciężka choroba widać na zdjęćiach że ta kobieta miała wypisaną ją na twarzy. Znam osobę z tą chorobą i naprawdę nikomu nie życzę. Ciekawe ogólnie co się jej stało.
    W dniu zaginięcia działała po omacku jak patrzeć właśnie na to kręcenie się w kółko w pubie. Według mnie padła ofiarą bezdomnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.