Let’s travel together.

Zagadkowe zaginięcie Jareda Negrete – 13-latek, który zabłądził w górach

0

13-letni Jared Negrete był skautem, który pierwszy raz wybrał się na dwudniowy obóz ze swoją drużyną. Ostatni raz widziano go w piątek, 19 lipca 1991 r., około godziny 18.00, kiedy oddalił się od swojej grupy, podczas wędrówki na szczyt o wysokości 11 500 stóp. San Gorgonio w San Bernardino National Forest, Południowa Kalifornia.

Góra San Gorgonio, znana również jako Mount San Gorgonio lub Old Greyback, jest najwyższym szczytem w Południowej Kalifornii i pasmami poprzecznymi na wysokości 11 503 stóp (3506 m). Znajduje się w górach San Bernardino, 27 mil (43 km) na wschód od miasta San Bernardino.

Ósmoklasista mieszkał w El Monte, miał 5 stóp 2 cale wysokości (157 cm) i 150 funtów (68 kg), miał na sobie zielone spodnie i jasnobrązową koszulę i miał ze sobą dwie manierki z wodą.

 

Inna grupa wycieczkowiczów zauważyła Jareda, który został z tyłu i powiadomiła o tym swojego dowódcę, ale lider, doświadczony wspinacz, powiedział, że zabierze Jareda po drodze w dół. Kiedy grupa zeszła w dół, Jareda już tam nie było.

Gdy tylko dowódca oddziału zorientował się, że Jared zniknął, w towarzystwie pięciu innych Scoutów wrócił z powrotem do bazy, a następnie przeszedł około pięciu mil w ciemności, aby wezwać pomoc.

Zastępcy szeryfa hrabstwa San Bernardino wraz z zespołami poszukiwawczymi i ratowniczymi z tak odległych miejsc, jak Sierra Madre i San Dimas, rozpoczęli przeszukiwanie obszaru o powierzchni 130 mil kwadratowych  San Gorgonio, skalistego,  zadrzewionego terenu.

This slideshow requires JavaScript.

Poszukiwania

W ciągu 3 dni ich poszukiwania skupiły się na obszarze sześciu mil kwadratowych, gdzie znaleziono kilka śladów. Były to: odcisk buta psujący do butów tenisowych Jareda, suszone mięso wołowe i opakowania cukierków, które prawdopodobnie zostały upuszczone przez Skauta. A co najważniejsze, znaleziono jego aparat fotograficzny. Na kliszy zapisało się  dwanaście zdjęć.

Większość zdjęć była scenami krajobrazowymi najwyraźniej wykonanymi przed zaginięciem Jareda. Ostatnim zdjęciem na rolce filmu było zdjęcie oczu i nosa Skauta, wykonane z lampą błyskową aparatu, prawdopodobnie w noc jego zniknięcia. Członkowie rodziny powiedzieli, że wydaje się, że Jared wycelował aparat w twarz i zrobił zdjęcie. Wyglądało, że chłopak zgubił aparat podczas zsuwania się po zboczu góry.

W poszukiwaniach brało udział przynajmniej 70 policjantów, z których niektórzy zostali przewiezieni helikopterem do lasu, wysłano jeźdźców konnych i śmigłowce z podczerwienią. W ciągu najbliższych dwóch tygodni aż 3000 osób przeszło 45 000 godzin przeszukując 50 mil kwadratowych San Bernardino National Forest od Angelus Oaks do Whitewater Canyon.

Nie znaleziono dalszych wskazówek, Jared zniknął. Co wydarzyło się tego dnia w lipcu 1991 r. Czy spadł ze szlaku i ześlizgnął się ze zbocza góry? Ale dlaczego po szeroko zakrojonych poszukiwaniach nie znaleziono ciała ani szczątków? Czy został porwany?

Dzisiaj Jared miałby 41 lat…

 

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.