Let’s travel together.

„Wiesz, kim jestem, nic mi nie jest”- tajemniczy telefon od zaginionej dziewczynki?

0

Kathleen, którą wszyscy nazywali Kathy, była 12-letnią dziewczynką, którą widziano ostatni raz 22 maja 1981 roku w Cheswick w Pensylwanii. Tego dnia, Kathy udała na lodowisko Ches-A-Rena ze swoim szwagrem Johnem Stanko oraz jej siostrzenicami i siostrzeńcami, którzy byli w wieku zbliżonym Kathleen.

Zarówno John, jak i siostra dziewczynki, Judy Stanko, która była ponad dwadzieścia lat starsza od Kathleen, pracowali na lodowisku. Jednak tego dnia, Judy nie z nimi nie było.

Lodowisko

Po kilku godzinach spędzonych spędzonych na lodowisku, Kathleen znudziła się zabawą i postanowiła opuścić Ches-A-Rena. Dziewczynka samotnie przeszła osiem przecznic do domu Judy. Kobieta była akurat sama w domu ze swoją najmłodszą córeczką. Rozmawiały przez około godzinę, po czym Kathleen zdecydowała się pójść do domu, który znajdował się sześć przecznic dalej w Springdale w Pensylwanii.

„W tamtym czasie nie było dla niej czymś niezwykłym, by przejść z jednego końca Springdale na drugi” – powiedziała jej starsza siostra, Judy. „Kathleen nierzadko opuszczała lodowisko sama.”.

Judy zapytała, czy jest pewna, że ​​chce już pójść ale Kathleen powiedziała, że ​​nic jej nie będzie i wyszła. Judy czuła, że ​​jej siostra coś ukrywa i mogła planować zrobić coś w tajemnicy przed innymi, tego wieczoru. Kathleen nigdy nie wróciła do domu i nigdy więcej jej nie widziano…

„Powiedziałam jej:‚ Czy na pewno chcesz iść do domu? ’ Odpowiedziała: „Tak, nic mi nie będzie” – powiedziała Judy, zauważając, że czuła, że ​​Kathleen robi uniki. „Naprawdę myślałam, że ma plany, ale nie chciała, żebym wiedziała, jakie one są” – powiedziała.

Uciekła

Siostrzenica Kathleen, Kimberly Robertson, była około cztery lata od niej starsza. Dziewczyny były najlepszymi przyjaciółkami i Kimberly uważa, że ​​Kathleen nie została uprowadzona, ale odeszła celowo i wcale nie planowała powrotu. Kimberly powiedziała, że ​​w domu Kathleen były w tamtym czasie pewne problemy i sądziła, że ​​jej ciotka uciekła, aby ich uniknąć. Policja również od początku traktowała sprawę jako ucieczkę i nie prowadziła wtedy poważnego śledztwa.

Robertson uważa również, że Kathleen faktycznie zniknęła w 1980 roku, a nie w 1981 roku, który jest oficjalną datą zaginięcia jej ciotki. Sprawa Kathleen pozostaje nierozwiązana, a jej rodzina ma nadzieję, że żyje.

Telefony

„Osobiście uważam, że Kathleen odeszła. Nie została porwana. … Jak (ona) mogła w tym wieku odejść i przeżyć, nie mam pojęcia. Na pewno potrzebowała pomocy – powiedziała. Kimberly pamięta uczucie ulgi po odejściu Kathleen. „Na początku pomyślałam:„ Dzięki Bogu, że odeszła z tego domu ”- powiedziała. „Wtedy jednak dotarło do mnie:„ Straciłam najlepszego przyjaciela ”. … Nie sądziłam, że ona nigdy nie wróci ”.

Około dziewięć lub dziesięć lat po zniknięciu Kathleen, Kimberly odebrała dziwny telefon w swoim domu w Springdale. Dzwoniący, a dokładniej, dzwoniąca powiedziała jedynie: „Wiesz, kim jestem, nic mi nie jest”, po tym się rozłączyła. Kobieta otrzymywała jeszcze kilka dziwnych telefonów, ale gdy podnosiła słuchawkę, nikt się nie odzywał. Kimberly pytała wtedy, czy dzwoniący to Kathleen, a rozmówca po prostu się rozłączał.

Jest daleko

Kimberly chciałaby, aby Kathleen wiedziała – jeśli jeszcze żyje – że wszyscy czekają na jej powrót do domu. „Nie czuję, żeby zmarła; Po prostu czuję, że jest daleko” – powiedziała. Jej przesłanie do Kathleen to coś, co przyrzekły sobie gdy były małe: „Kocham cię, czy jesteś blisko, czy daleko”.

Kathleen Ann Kelly
  • Data zaginięcia 22.05.1981
  • Miejsce zaginięcia Springdale w Pensylwanii
  • Płeć żeńska
  • Rasa biała
  • Wiek w dniu zaginięcia 12 lat
  • Wzrost i waga 5’2, 100 funtów
  • Opis odzieży / biżuterii Złoty naszyjnik z krzyżem.
  • Znaki szczególne Kobieta rasy kaukaskiej. Brązowe włosy, brązowe oczy. Pseudonim: Kathy.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.