Let’s travel together.

„Wiem, gdzie jest Aliayah”: szokujące zeznanie siostry zaginionej trzylatki. Mroczna tajemnica rodziny Lunsford.

2

Trzyletnia Aliayah Lunsford ostatni raz była widziana 24 września 2011 roku w swoim domu rodzinnym w Weston w Zachodniej Wirginii. Dziewczynka leżała wówczas w swoim łóżku. Dzień wcześniej Aliayah źle się czuła i zdaniem bliskich miała objawy grypopodobne (w tym wymioty).

24 września 2011 roku, o godzinie o 6:30 rano matka Aliayah, Lena Marie Lunsford, poszła sprawdzić stan córki. Wtedy jej zdaniem Aliayah spała w swoim łóżku, co potwierdziła później jej dziewięcioletnia siostra, z którą dzieliła pokój. Gdy Lena udała się pokoju córek o godzinie 9:00, odkryła, że Aliayah zniknęła. Dziewczynki już nigdy więcej nie widziano.

Zaginięcie

Lena zgłosiła zaginięcie córki dopiero o godzinie 11:30 (pięć godzin po tym, jak ją ostatnio widziała i dwie i pół godziny po tym, jak zdała sobie sprawę z jej zniknięcia). Kobieta powiedziała policji, że ​​w tym czasie jeździła swoim samochodem po okolicy i poszukiwała Aliayah na własną rękę, aż w pewnym momencie zabrakło jej benzyny.

W domu dziewczynki nie znaleziono śladów włamania, ani walki. Mimo szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej i dokładnego przeszukania okolicy (w tym pobliskiej rzeki), nie znaleziono żadnych śladów Aliayah. Jej rodzina opisała Aliayah jako nieśmiałą i strachliwą. Bliscy powiedzieli, że ​​dziewczynka nigdy nie opuściłaby sama swojego domu lub podwórka. Policja i rodzina początkowo uważała, że doszło do porwania.

Rodzeństwo

Dziewięć dni po zniknięciu Aliayah, czwórka jej rodzeństwa (w wieku od dziewięciu miesięcy do jedenastu lat) została usunięta z domu matki i umieszczona w rodzinie zastępczej. W chwili zaginięcia trzylatki, Lena była w ciąży z bliźniaczkami, które zostały jej odebrane zaraz po urodzeniu.

The state Department of Health and Human Resources (Stanowy Departament Zdrowia i Zasobów Ludzkich) nie podał powodu usunięcia dzieci spod opieki matki, ale warto zauważyć, że wszystkie dzieci Leny (w tym Aliayah) wcześniej już trafiały do rodzin zastępczych lub pozostawały pod opieką krewnych.

Miesiąc po zniknięciu Aliayah, Lena została aresztowana pod zarzutem oszustwa socjalnego (welfare fraud). Ona i jej mąż, Ralph Keith Lunsford (który jest ojczymem Aliayah) byli niejednokrotnie notowani za różne drobne wykroczenia. Matka Leny (która od czasu do czasu opiekowała się Aliayah) zmarła na początku 2012 roku.

Rodzice

W lutym 2013 roku, gdy Lena była w więzieniu, straciła prawa rodzicielskie do pozostałych sześciorga dzieci; Ralphowi (który jest ojcem pięciorga z nich) również odebrano prawa rodzicielskie. Para rozwiodła się niedługo po zniknięciu Aliayah. Sąd motywując swój wyrok stwierdził, że wszystkie dzieci Lunsford były zaniedbane, a niektóre z nich miały zaawansowaną próchnicę zębów.

Lena i Ralph „wzajemnie się oskarżali” o udział w zniknięciu Aliayah; sąd uważał jednak, że Lena wiedziała znacznie więcej o zniknięciu Aliayah niż ujawniła. Matka dziewczynki konsekwentnie utrzymywała, że ​​nie ma pojęcia, co stało się z Aliayah i ma tylko nadzieję, że jej córka wciąż żyje.

Wkrótce po utracie praw rodzicielskich Lena została warunkowo zwolniona z więzienia, ale niedługo później wróciła za kratki w związku z naruszeniem warunków zawieszenia. Kobieta spędziła kilka następnych lat w areszcie.

W październiku 2016 roku w sprawie zaginięcia Aliayah nastąpił nieoczekiwany przełom.

Sekret

Piątka rodzeństwa zaginionej dziewczynki trafiła pod opiekę kochającej pary, Craiga i Cammie Cole. Niedługo po dokonaniu adopcji małżeństwo dowiedziało się o tragedii jaka spotkała rodzinę Lunsford w związku z zaginięciem Aliayah. Para miała silne przeczucia, że dzieci wiedzą w tej sprawie więcej niż mówią. „Mieliśmy pewne podejrzenia, ale po prostu nie wiedzieliśmy, co dokładnie wiedzieli” – powiedział Craig o wiedzy rodzeństwa na temat tego, co stało się z Aliayah. „Zawsze myślałem, że byli bardzo lojalni wobec Leny, chcąc ją chronić. Ale później dowiedziałem się, że tak naprawdę bardzo bali się Leny i dlatego trzymali dla siebie ten sekret – ze strachu, a nie lojalności”.

„Było ciężko. Podejrzewałam, że było coś, o czym wiedzieli i nie chcieli mówić, ale była też inna część mnie, która mówiła:„ Nie, powiedzieli, że nie wiedzą i muszę im zaufać”. powiedziała Cammie.

Przełom

W pewnym momencie ich przypuszczenia się sprawdziły. Do przełomu doszło niedługo po tym, jak w czerwcu 2016 roku państwo Cole otrzymali telefon od śledczych z hrabstwa Lewis. Śledczy poinformowali wówczas parę, że Aliayah prawdopodobnie żyje i została sprzedana gangowi motocyklowemu. Rodzeństwo nie okazywało jednak takiego entuzjazmu jak oczekiwano. I szybko miało się wyjaśnić dlaczego.

Destiny Lunsford w chwili zaginięcia siostry miała 9 lat. Od tamtej pory, ona i kilkoro innych dzieci Lunsfordów chowała w swoim sercu bardzo mroczny sekret. Sekret, który ciążył ich sumieniom jak ogromny kamień, którego nie mogli się pozbyć. Tak było do października 2016 roku, kiedy Destiny nie była już w stanie dłużej dźwigać tej potwornej tajemnicy. Pewnej niedzieli, gdy wracała z adopcyjnym ojcem z nabożeństwa, postanowiła wyznać prawdę.

„Tak naprawdę nie pamiętam, co powiedziałam wcześniej, ale wiem, że w końcu zwróciłam się do mojego taty i powiedziałam: „Wiem, gdzie jest Aliayah” i pomyślałam, że skoro dotarłam tutaj, to nie ma już odwrotu. Myślę, że to była najtrudniejsza część tego co dopiero się zaczęło” opowiada Destiny. Destiny dokładnie pamiętała, co stało się z jej młodszą siostrą…

23 września

„Robiłam coś w innym pokoju i słyszałam zamieszanie, więc pobiegłam zobaczyć, co się dzieje, i byłam świadkiem, jak nasza mama wzięła do ręki deskę i uderzyła. Aliayah upadła potem na podłogę. Naprawdę nie wiem ile czasu mineło między jej pójściem spać a staniem w kącie, ale pamiętam, jak mama powiedziała (do Aliayah): „Dobrze, po prostu tam zostań”.”

Destiny powiedziała również, że ​​Aliayah zawsze była traktowana inaczej niż pozostałe rodzeństwo i na przykład otrzymywała surowsze kary. Czasami była zmuszana do picia wody z solą i pozbawiana jedzenia. Gdy dziewczynka szła spać matka pozbawiała ją ubrań i pościeli. Tej tragicznej nocy 23 września 2011 roku, Lena również zabrała córce ubrania i pościel.

„Kiedy szła do łóżka, nie wolno jej było mieć na sobie żadnych ubrań, a jej łóżko było pozbawione pościeli. Widzieliśmy jej głowę przed pójściem spać i to czuła się słabo, (…) ona powiedziała, że ​​bardzo boli ją głowa”  wspomina Destiny. „Pamiętam, że obudziłam się w pewnym momencie w nocy i oddychała, było w porządku i znowu zasnęłam. A tego ranka obudziłam się i robiłam coś w łazience, a nasza mama powiedziała nam, żebyśmy poszli po Aliayah. Ona wtedy nie reagowała, nie oddychała, a jej klatka piersiowa nie unosiła się ani nic”.

Kosz na pranie

Aliayah nie żyła. Zdaniem córki, Lena gorączkowo próbowała ożywić trzylatkę, ale odmówiła wezwania karetki. Lena włożyła ciało Aliayah do kosza na pranie, a następnie do rodzinnego samochodu. Kobieta kazała dzieciom wsiąść do samochodu i razem z nimi pojechała do zalesionego obszaru znanego jako Vadis (który znajdował się na wiejskiej części hrabstwa). Gdy byli już na miejscu, Lena wyszła z samochodu i zabrała ze sobą kosz na pranie i wróciła bez niego.
„Kiedy nic nie działało, pojechaliśmy i zabraliśmy Aliayah do Vadis w koszu i zostawiliśmy ją tam”  powiedziała Destiny. „W drodze powrotnej do domu powiedziała: 'Hej dzieciaki, musicie złożyć mamusi obietnicę’. Nigdy wcześniej nie nazywała siebie mamusią, zawsze mówiła o sobie po prostu mama, czy coś w tym stylu. Mówiła: „Wszystko będzie dobrze” i tak dalej: „Musicie mi tylko zaufać i zachować ten mały sekret, czy możecie to mamusi obiecać?”.

Siostry

Po usłyszeniu tej przerażającej historii, Craig skontaktował się z władzami w hrabstwie Lewis i Destiny wkrótce opowiedziała swoją historię śledczym. Była w stanie wskazać deskę, którą Lena uderzyła Aliayah, a nawet kosz, w którym nosiła ciało córki. Mimo wszystko, śledczy potrzebowali więcej dowodów. Wtedy Destiny powiedziała, że jej druga siostra Kiera (w chwili tragedii miała 11 lat) pamięta to wszystko. Obiecała policji, że spróbuje nakłonić siostrę do opowiedzenia tej historii. Dziewczyna dostała maleńki mikrofon, a w domu państwa Cole zainstalowano mnóstwo podsłuchów. Kiera nie chciała na ten temat rozmawiać, ale w końcu się otworzyła. Policja nagrała rozmowę sióstr i miała już dowód jakiego potrzebowali, aby dokonać aresztowania.

Dziewczyny (każda z osobna) wskazały miejsce gdzie zostało porzucone ciało ich siostry. Na miejscu jednak niczego nie znaleziono. Policjanci jednak byli pewni, że siostry mówią prawdę, ponieważ psy tropiące również zaprowadziły ich do miejsca, które wskazały nastolatki.

Zeznania

Lena została aresztowana w swojej nowej rezydencji w St. Petersburgu na Florydzie i oskarżona o zabójstwo dziecka.
Na procesie Leny w 2018 r. Ralph zeznał, że użył soli do kąpieli w noc zniknięcia Aliayah i nie ma pojęcia, co stało się z dziewczynką. [Przypis autora: uprzedzając pytania, odpowiadam, że nie mam pojęcia jaki związek mają sole do kąpieli z zanikiem pamięci. Podejrzewam, że chodziło o takie, które działają uspokajająco i ułatwiają zasypianie?!]
Dwie starsze siostry Aliayah zeznawały przeciwko Lenie.

Dziewczyny zeznały, że po zbrodni matka zażądała, aby nie mówiły nikomu o tym, co stało się z Aliayah, i groziła im, mówiąc, że to ona sprowadziła je na ten świat i ona może je z niego zabrać. Destiny i Kiera żyły z tą tajemnicą przez pięć długich lat.
Obrona Leny twierdziła, że ​​dziewczyny kłamią i sugerowała, że ​​Aliayah wciąż żyje i mogła zostać sprzedana za heroinę. Kierownik restauracji z Luizjany zeznawał jako świadek obrony, mówiąc, że ​​widział Aliayah w jego lokalu w listopadzie 2017 roku. Dziewczynka miała przebywać w towarzystwie jakiegoś mężczyzny. Obrona zasugerowała również, że jeśli Aliayah rzeczywiście nie żyje, to pewnie zmarła z powodu przypadkowego przedawkowania leków przeciw grypie…

Bez ciała

W kwietniu 2018 r. Lena została uznana winną wszystkich postawionych jej zarzutów, między innymi: zabójstwo dziecka przez odmowę lub zaniechanie zapewnienia niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby, znęcanie się nad dzieckiem oraz zatajenie miejsca ukrycia ciała zmarłego. Kobieta została skazana na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego za morderstwo, plus 40 lat za inne zarzuty.

Ciało Aliayah nie zostało jeszcze odnalezione, a przeszukania obszaru Vadis nie przyniosły żadnych efektów (oprócz zapachu, który wyczuły psy). Władze wierzą, że ciało dziewczynki zostało pochowane w płytkim grobie w wąwozie, który często jest zalewany przez obfite deszcze, w związku z czym może już nie istnieć po nim żaden ślad. Do momentu odnalezienia zwłok Aliayah Lunsford uznawana jest za osobę zaginioną.

Poniżej znajduje się nagranie rozmowy Leny ze służbami ratunkowymi 911, w której zgłasza zaginięcie córki.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. Bejb mówi

    Bath salt, to nie tylko sól do kąpieli. Jest to również nazwa syntetycznego narkotyku i wydaje mi się, że to właśnie o ten narkotyk tutaj chodzi. Pozdrawiam 🙂

    1. Dorota Biel mówi

      Z pewnością. Szczerze, nie miałam pojęcia o czymś takim. Teraz już wiem, pozdrawiam serdecznie 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.