Let’s travel together.

Siedem minut

0

Od zaginięcia 13-letniej April Fabb minęło już pięć dekad, i pomimo jednego z największych śledztw prowadzonych przez policję w Norfolk (Anglia), to co stało się z dziewczynką do dnia dzisiejszego pozostaje tajemnicą. 

April zaginęła we wtorek, 8 kwietnia 1969 roku, jeden dzień po długim weekendzie wielkanocnym. O godzinie 13:40 dziewczynka opuściła swój dom znajdujący się w angielskiej wiosce Metton i na rowerze udała się do sąsiedniej wioski Roughton. Celem jej podróży było odwiedzenie swojej starszej siostry i dostarczenie szwagrowi paczki papierosów, z okazji jego urodzin. Po drodze, w pobliżu gospodarstwa na którym pasły się osły, April spotkała kilku przyjaciół i ucięła sobie z nimi krótką pogawędkę. Tuż po godzinie 14:00 była widziana przez mężczyznę pracującego na polu. Cały czas kierowała się w stronę Roughton, jednak do domu siostry nie dotarła. O godzinie 14:15 dwóch pracowników rolnych znalazło jej biały rower, porzucony pośród pola. 7 minut.. Tyle minęło od momentu kiedy April była widziana po raz ostatni. Tylko siedem minut-  krótki okres czasu, który pozostawił rany, które nigdy nie zostaną uleczone, i pytania, na które do tej pory nie odnaleziono odpowiedzi. Inspektor Andy Guy, emerytowany detektyw, który zarządza zespołem ds. Przeglądu spraw w Norfolk i Suffolk, powiedział, że sprawa nigdy nie została zamknięta i nadal ma nadzieję na rozwiązanie tej zagadki:

” Są dwie opcje. Albo ktoś wreszcie zdecyduje się mówić, albo znajdziemy jej szczątki. To było tylko 7 minut. April została porwana przez kogoś z daleka, kto akurat przemierzał tą samą drogę co ona, albo przez kogoś kogo dobrze znała. Gdyby to był ten drugi przypadek, w Norfolk nadal żyją ludzie, którzy być może coś podejrzewali, coś wiedzieli, ale z powódek osobistych w tamtych czasach nie chcieli mówić. Może przypomnicie sobie kogoś, kto w każdą rocznicę zaginięcia dziewczynki zachowywał się dziwnie, nie chciał omawiać tego wydarzenia, unikał prasy i telewizora? Każda, nawet najdrobniejsza informacja jest dla nas na wagę złota. To dziecko zasługuje na sprawiedliwość.” 

Wiele osób mieszkających w Norfolk w czasie zaginięcia April, do tej pory ma bardzo bolesne wspomnienia związane z tamtymi wydarzeniami. Wśród nich jest Valerie Merritt, która miała wtedy 16 lat. Do dziś pamięta jak rodzice odprowadzali nastoletnie panny do szkoły i zabraniali im wychodzić z domu. To były czasy w których wszystkie dzieci przemieszały się do sklepów, szkół czy do przyjaciół na rowerach. Z momentem zaginięcia April wszystkie rowery spoczęły na strychach i w piwnicach.

Mama April zmarła w 19 kwietnia 2013 roku w wieku 93 lat. Imię zaginionej APRIL czyli kwiecień. Moment zaginięcia KWIECIEŃ, śmierć matki, która jakby uhonorowała swoją córkę…Kwiecień... Smutny zbieg okoliczności… Dwie siostry zaginionej i większa część rodziny nadal żyje. Wszyscy mają nadzieję na rozwiązanie tej zagadki.

Dla tych co znają angielski

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.