Let’s travel together.

Prosiła by odebrać jej dzieci – teraz odsiaduje karę dożywocia. Zaginięcie 6-letniego Logana.

0

Sześcioletni Logan Lynn Tucker zaginął w czerwcu 2002 r. w Woodward w stanie Oklahoma. To właśnie w Woodwart chłopiec mieszkał ze swoją matką Katherine Rutan, czteroletnim bratem Justinem i kobietą wynajmująca pokój w ich domu Melody Lennington. Ojciec Logana nigdy nie miał z nim kontaktu.

Departament Usług Społecznych Oklahomy (The Oklahoma Department of Human Services, DHS) nieraz interweniował w sprawie dzieci Katherine. W pewnym momencie, zabrali nawet chłopców spod jej opieki, ponieważ kobieta zagroziła, że ​​zrobi im krzywdę. Niestety, po kilku dniach chłopcy wrócili pod opiekę matki…

Chłopiec z zapałkami

Krótko przed swoim zniknięciem Logan został rzekomo przyłapany na zabawie zapałkami, a Katherine stwierdziła wówczas, że jej syn ​​jest „niebezpieczny” i bała się, że skrzywdzi swojego młodszego brata. Twierdziła również, że Logan jest odpowiedzialny za pożar w ich poprzednim domu.

Trzy dni przed zniknięciem Logana Katherine skontaktowała się z DHS i oznajmiła, że chce zrzec się praw rodzicielskich do obu swoich synów. DHS zaproponował umieszczenie Logana w ośrodku leczenia stacjonarnego (residential treatment center, RTC), ale miało do tego dojść dopiero po kilku dniach. Katherine bardzo się zdenerwowała i wyraziła swoje głębokie niezadowolenie z faktu, że Logan nie zostanie zabrany z jej domu natychmiast.

Krzyk i płacz

Melody ostatni raz widziała Logana wieczorem 22 czerwca 2002 roku, kiedy położyła go i jego młodszego brata do łóżka. Następnego dnia, między godziną 3:00 a 4:00 nad ranem, Melody nagle się obudziła. Kobieta usłyszała bowiem krzyk i płacz Logana, była jednak na tyle śpiąca, że ponownie zasnęła. Melody wstała tego dnia, o godzinie 6:00 rano i jak co dzień zaczęła się zbierać do pracy. Gdy spotkała tego ranka Katherine, spytała o krzyki Logana kilka godzin wcześniej. Katherine powiedziała jej wtedy, że ​​Logan zachorował i w związku z tym, umieściła go w piwnicy… 

Później tego samego dnia, zapytana o miejsce pobytu Logana, Katherine wydała różne oświadczenia, mówiąc np., że

  • DHS zabrało Logana i nie będzie mogła go zobaczyć, dopóki chłopiec nie dorośnie
  • Logan był ze swoim ojcem
  • Logan był w szpitalu psychiatrycznym.
Ulga

Szybko się okazało jednak, że służby socjalne nie zabrały Logana, a mieli to zrobić dopiero następnego dnia. Wiadomo również było, że jego ojciec nie miał z nim kontaktu i na pewno nie był on odpowiedzialny za jego zniknięcie. W żadnym szpitalu na terenie stanu nie było sześcioletniego Logana Tuckera. Świadkowie stwierdzili, że Katherine odetchnęła z ulgą, że Logan zniknął, oraz, że bardzo szybko po zaginięciu syna próbowała pozbyć ubrań i wszelkich rzeczy do niego należących. 

Łopata

Z czasem, Katherine stworzyła kilka innych historii dotyczących losów jej syna. Pracownikom DHS powiedziała, że został umieszczony w innym ośrodku, po czym zmieniła zdanie i stwierdziła, że Logan tak naprawdę jest na biwaku z jej bratem. Gdy i to się okazało nieprawdą, stwierdziła, że chłopiec znajduje się u innego członka jej rodziny. Godnym uwagi jest fakt, że wczesnym rankiem 24 czerwca 2002 roku Katherine pożyczyła łopatę od swojego chłopaka, a zwróciła mu ją dopiero po zmroku tego samego dnia.

Dziadkowie

Zaginięcie Logana na policję zgłosili jego dziadkowie. 7 lipca 2002 r. po kilku nieudanych próbach skontaktowania się z wnukiem oraz uzyskaniu wymijających odpowiedzi od Katherine na temat miejsca jego pobytu postanowili interweniować. Katherine powiedziała dziadkom chłopca, że Logan przebywa w ośrodku terapeutycznym, ale odmówiła im udzielenia informacji dotyczących adresu rzeczonego ośrodka.

Kiedy policja postanowiła przesłuchać Katherine, opowiedziała im historię o biwaku z wujkiem, jednak jej brat zdecydowanie zaprzeczył jej słowom, oznajmiając, że nie widział swojego siostrzeńca od ponad roku. Mężczyzna współpracował z policją i nie jest uważany za podejrzanego w sprawie zniknięcia swojego Logana.

Przeszukanie

Kiedy władze przeszukały rezydencję Katherine, w piwnicy budynku znaleziono plamy krwi i taśmę maskującą z kilkoma przyklejonymi do niej włosami. Znaleziona krew została przebadana pod kątem DNA i ustalono, że należy ona do Logana.

W samochodzie matki chłopca, śledczy znaleźli:

  • plastikową folię,
  • bawełnianą linkę 
  • środek do czyszczenia rur.

Ustalili również, że Logan nigdy nie był zapisany do żadnej z placówek, w których Katherine twierdziła, że ​​go umieściła, ani z żadną z osób, które, jak twierdziła, miały się nim opiekować.

Jak się wkrótce okazało, Katherine poprosiła swoich znajomych, aby ci dzwonili na policję i podawali się za członków jej rodziny twierdząc, że Logan znajduje się pod ich opieką.

Pogrzebać Logana

22 sierpnia 2002 roku, Justin, brat Logana powiedział agentom FBI, co wydarzyło się w noc zaginięcia sześciolatka. Tamtej nocy matka zabrała jego i Logana na wieś, gdzieś poza miasto; chłopiec nie był w stanie dokładnie wskazać miejsca. Justin opowiedział, że Logan siedział na tylnym siedzeniu samochodu, był dziwnie blady i zgarbiony, ale nie płakał ani nie mówił. Chłopiec zapytał matkę, po co jej folia, którą spakowała do samochodu, a ona miała odpowiedzieć: „po to by pogrzebać Logana”.

Gdy samochód wreszcie się zatrzymał, kobieta zostawiła Justina w samochodzie, mówiąc mu, żeby pod żadnym pozorem nie wysiadał z samochodu, ponieważ są tam węże. Justin grzecznie czekał, podczas gdy matka zabrała jego starszego brata, łopatę oraz folię i przeszła przez płot. Po chwili Katherine i Logan zniknęli z pola widzenia Justina, a jakiś czas później  jego matka wróciła do samochodu. Sama. Potem razem wrócili do domu.

Aresztowanie

Katherine (która wyprowadziła się z Woodward we wrześniu 2002 r.) nigdy nie kontaktowała się z policją, aby zapytać o postępy w sprawie jej zaginionego syna. Kobieta została aresztowana pod zarzutem fałszowania czeku we wrześniu 2002 roku i przez pewien czas przebywała w więzieniu, a następnie została zwolniona. Katherine zatrudniła adwokata i odmówiła współpracy przy śledztwie w sprawie zniknięcia Logana oraz wykonania testu na wariografie. Chłopak Katherine został przesłuchany jako potencjalny podejrzany w jego sprawie, ale szybko został oczyszczony z podejrzeń.

Skazanie

W lutym 2006 roku Katherine została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia swojego syna. Sprawa przeciwko Katherine Rutan miała charakter głównie poszlakowy. Młodszy brat Logana, Justin zeznawał przed sądem podczas procesu matki, podobnie jak kilku byłych jej partnerów.

W sierpniu 2007 r., po dwóch godzinach obrad ławy przysięgłych) Katherine została uznana winną morderstwa pierwszego stopnia i skazana na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Matka Logana nigdy nie przyznała się do winy.

Gdzie jest Logan?

Ciała chłopca nigdy nie znaleziono, ale uważa się, że został pochowany w lasach lub na polach hrabstwa Woodward. Możliwe też, że jego ciało leży gdzieś na dnie jeziora Fort Supply Lake. W związku z brakiem ciała, chłopiec nadal widnieje na stronach poświęconych osobom zaginionym, takich jak charleyproject.org. Stworzono również progresję wiekową chłopca, który dzisiaj miałby 24 lata.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.