Let’s travel together.

Prosił o pomoc w więzieniu i zniknął bez śladu. Zaginięcie weterana Marines

0

Członkowie sił zbrojnych różnych krajów, codziennie narażają swoje życie w walce za granicą. Ale gdy po zakończonych walkach wracają do domu, powinni być bezpieczni. Niestety, tak się nie stało w przypadku weterana piechoty morskiej Marines, Wade Taylora.

Po czterech latach służby w Marines, w tym w Afganistanie, Wade został honorowo zwolniony ze służby w 2004 roku. Mężczyzna wrócił wtedy do swojego domu w Alamogordo w Nowym Meksyku. Według jego siostry, Crystal Taylor, Wade powrocie do domu zdawał się być trochę zagubiony. Nie jest jednak niczym dziwnym, biorąc pod uwagę przeżycia jakich doznał na misjach.

6 maja 2017

Spokojne życie, jakie starał się prowadzić po zakończeniu służby, trwało aż do wiosny 2017 roku, kiedy Wade zniknął. Zaginięciu mężczyzny towarzyszyły bardzo dziwne okoliczności.

Wczesnym rankiem 6 maja, Wade Taylor pojawia się przed budynkiem więzienia Otero County Detention Center w Alamogordo. Miejsce to znajduje się 14 mil (około 23 km) od domu mężczyzny i otoczone jest przez dzikie, niezagospodarowane piaszczyste tereny. Wade jest sam, jest przerażony i niemalże nagi, ubrany jedynie w bieliznę. Mężczyzna jest ranny i prosi pracowników więzienia o pomoc. Mówi, że jest ścigany, a następnie prosi o wodę. Jednak żadna z próśb Taylora nie zostaje spełniona. Strażnicy nie wpuszczają go do środka ani nie udzielają mu w żaden sposób pomocy.

„Prosił o pomoc i wodę. I powiedział, że ktoś go ściga ” powiedziała Crystal, siostra Wade’a, weteran Sił Powietrznych. „Wyrzucili go. Nie pomogli mu ”.

Napotkawszy obojętność ze strony pracowników więzienia, mężczyzna oddalił w bliżej nieokreślonym kierunku, a ślad po nim zaginął…

Nagranie

Rodzina o zaginięciu Wade’a dowiedziała się kilka dni później. Doszło do tego, gdy po kilku dniach nieudanych prób kontaktu, zgłoszono jego zaginięcie na policję. Dowiedzieli się wtedy od policjanta o incydencie z więzieniem. Policja jednak nie jest zbyt wylewna względem rodziny zaginionego. Większość informacji uzyskali z mediów.

„Nie wiemy, co się teraz dzieje, wiemy jedynie, że zaginął” powiedziała Crystal. „Nie otrzymujemy żadnych odpowiedzi i nie robimy postępów”.

Areszt śledczy dostarczył rodzinie Taylora wideo, na którym można zobaczyć Wade’a stojącego w drzwiach i proszącego o pomoc. Pracownicy więzienia twierdzą, że Wade był konkretny i świadomy. Ale władze uważają, że mężczyzna wydawał się być pod wpływem alkoholu lub innej substancji odurzającej.

Nie wiemy nic

„Nie znamy zakresu obrażeń, wiemy po prostu, że został ranny” powiedział porucznik David Kunihiro z Departamentu Policji Alamogordo. „Mamy więcej szczegółów, ale oczywiście nie możemy ich ujawnić, ponieważ sprawa jest toku”.

„Mężczyzna został zgłoszony jako zaginiony, więc nadal jest to dochodzenie w sprawie zaginięcia” powiedział Kunihiro. „Uważamy jednak, że doszło tu do jakiegoś przestępstwa”. Porucznik stwierdził, że jest kilku podejrzanych w tej sprawie, ale ich nazwiska nie zostały jeszcze ujawnione.

„Spędziliśmy wiele godzin na przeszukiwaniu całego hrabstwa Otero, śledzeniu potencjalnych podejrzanych i szukaniu śladów. Ale nie byliśmy w stanie go zlokalizować. Nie będę komentować aktywności karty kredytowej ”.

This slideshow requires JavaScript.

Rodzina

„Jest bardzo kochany i bardzo za nim tęsknimy. Trochę się bez niego pogubiliśmy ” powiedziała Crystal. „Każdego dnia budzimy się z nadzieją i rozczarowani kładziemy się spać”.

Wade Taylor ma:

  • 41 lat,
  • 5’11 ”wzrostu
  • 260 funtów wagi
  • ciemnobrązowe włosy
  • zielono-orzechowe oczy.
  • na lewym ramieniu tatuaż z emblematem Korpusu Piechoty Morskiej,
  • na prawej ręce tatuaż przedstawiający smoka i Grim Reaper (ponury żniwiarz)

Pytania

Jak to zwykle bywa przy nierozwiązanych sprawach zaginięć, znajdujemy w niej więcej pytań niż odpowiedzi. Dlaczego strażnicy nie otworzyli drzwi? Dlaczego odmówili mu pomocy? Dokąd się udał? Jak się dostał do tamtego miejsca? Gdzie był jego samochód? Ktoś go tam podrzucił? Dlaczego nikt nie zgłosił, że widział zagubionego mężczyznę spacerującego w bieliźnie? Gdzie jest teraz Taylor?

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.