Let’s travel together.

Prosił by zaczekała na niego w aucie, a sam udał się po pomoc- Kiedy wrócił już jej nie było

1

Erin Marie Gilbert mieszkała w San Francisco, ale latem 1994 r. Przeprowadziła się do Anchorage na Alasce, gdzie mieszkała jej starsza siostra i szwagier. Niedługo później zniknęła…

Przeprowadzka na Alaskę

24-letnia Erin Marie Gilbert była bardzo ładną, niezwykle sympatyczną i kochaną dziewczyną, która cały swój wolny czas poświęcała na pisanie powieści, czytanie książek i długie spacery. Chociaż marzyła, że w przyszłości zostanie słynną powieściopisarką, jak każda kobieta lubiła także kosmetyki i dbanie o urodę. Rozważała zapisanie się do szkoły kosmetycznej.

Erin, która w 1994 r. Mieszkała w San Francisco była także bardzo rodzinna i tęskniła za swoją starszą siostrą, która z uwagi na pracę męża musiała przeprowadzić się do bazy lotniczej w Anchorage na Alasce. Mężczyzna, który służył w wojsku często wyjeżdżał i zostawiał ją z dwójką małych dzieci, więc Stephanie zaproponowała siostrze żeby z nimi zamieszkała, oferując darmowe wyżywienia i kieszonkowe w zamian za pomoc w prowadzeniu domu. Erin nie posiadała się z radości i bez chwili zawahania przyjęła propozycję.

Lokalny bar

Nowy dom Erin- Anchorage, miasto, które obecnie jest zamieszkiwane przez 279 671 osób, czyli ponad 40% wszystkich mieszkańców Alaski, słynie głównie ze szlaków, dzikiej przyrody i lodowców, ale już w latach 90 szczyciło tym, że było bardzo rozwinięte kulturowo.

Erin szybko poczuła się w nowym miejscu jak w domu, a zarobione pieniądze chciała odkładać na wydanie swojej pierwszej powieści.

Dziewczynie zależało także by w nowym miejscu zawrzeć znajomości i zdobyć przyjaciół, dlatego też w wolnych chwilach odwiedzała lokalny bar zwany Chilkoot Charlie’s. Mierząca 180 cm wzrostu, szczupła i atrakcyjna Erin zwracała na siebie uwagę. To właśnie w tym barze, na kilka dni przed swoim zniknięciem poznała mężczyznę imieniem Dave Combs. Erin i Dave od razu wpadli sobie w oko, dlatego postanowili wymienić się numerami telefonów i umówić na randkę.

Wyprawa na jarmark

1 lipca w Girdwood (godzina jazdy od Anchorage) odbywał się coroczny Jarmark Leśny. Erin i Dave właśnie tam postanowili spędzić swoją pierwszą randkę.

Erin była bardzo podekscytowana kiedy szykowała się na spotkanie. Dave obiecał, że przyjedzie po nią o 16:00 i zjawił się punktualnie. Kiedy czekała na niego na zewnątrz nie była jednak sama. Towarzyszyła jej siostra i szwagier wraz z dziećmi. Dave zrobił na nich dobre wrażenie, dlatego też nie miel żadnych przeciwwskazań by Erin wsiadła z nim do samochodu.

„Ciociu weź telefon”- krzyknął czteroletni siostrzeniec, kiedy Erin szła w kierunku auta.

„Nie potrzebuje. Wieczorem się zobaczymy”- odpowiedziała, po czym pomachała na pożegnanie.

To był ostatni raz kiedy rodzina ją widziała.

Akumulator

Para dotarła na targi około godziny 17:00 i była widziana przez wielu świadków, zarówno przy straganach ze smakołykami i pamiątkami jak i na wesołym miasteczku oraz w ogródku piwnym. Wyglądali na szczęśliwych.

Problemy zaczęły się po zabawie, kiedy Dave i Erin postanowili wracać do Anchorage. Kiedy wsiedli do auta, a mężczyzna próbował je uruchomić, silnik odmawiał posłuszeństwa. Dave od razu wiedział, że rozładował się akumulator. Niedawno nałożono na kierowców wymóg by zawsze mieli włączone przednie światła- niezależnie od tego czy jest dzień czy noc. Dave jak większość kierowców nie mógł się do tego przyzwyczaić i często zapominał wyłączać reflektory gdy parkował samochód.

W okolicy mieszkał mój stary kolega, więc zaproponowałem, że pójdę do niego po pomoc. Poprosiłem Erin żeby zaczekała w aucie. Wróciłem dopiero po około dwóch godzinach. Przez ten czas błądziłem po okolicy i próbowałem zlokalizować jego dom, ale bezskutecznie. Kiedy dotarłem na parking Erin nigdzie nie było. Pomyślałem, że zdenerwowała się tak długim czekaniem i wróciła na jarmark.

Dave szukał Erin do 1:00 w nocy, po czym niepewny wsiadł do auta i najwyraźniej wydarzył się jakiś cud, ponieważ ten odpalił. O 7:00 rano następnego dnia zadzwonił do Stephanie i zapytał, czy Erin wróciła do domu. Zaraz potem zawiadomiono policję i zgłoszono zaginięcie. Podczas intensywnych poszukiwań z udziałem psów i helikopterów nie znaleziono jej śladu.

Jak kamień w wodę

Detektywi rozważali możliwość, że Erin odeszła dobrowolnie, ale Stephanie była pewna, że ​​tak nie jest. Erin miała 24 lata i była dojrzała oraz odpowiedzialna. Nie miała żadnych powodów do ucieczki.

Dave Combs, jedyna znana osoba, która jako ostatnia widziała Erin, cieszył się dużym zainteresowaniem śledczych. Od samego początku współpracował z policją i jego oświadczenia zawsze były spójne i takie same. Nigdy nie został oskarżony w sprawie Erin.

Nie wyklucza się, że zniecierpliwiona czekaniem dziewczyna, postanowiła wrócić do domu na własną rękę. Być może ktoś zaoferował jej pomoc, a potem skrzywdził?

Stephanie nie zaprzestała poszukiwań swojej siostry i przez lata wracała do Girdwood, aby szukać jej śladów.

W 2017 r. Rodzina wyznaczyła nagrodę w wysokości 35 000 dolarów za informacje prowadzące do Erin lub osoby odpowiedzialnej za jej zniknięcie.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Breton mówi

    Dave błądził dwie godziny i szukał kolegi – jasne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.