Let’s travel together.

Niepokojące zaginięcie w restauracji. Niewiarygodna historia Ashy Kreimer.

2

26-letnia Australijka Asha Kreimer mieszkała wraz ze swoim chłopakiem Jamai Gayle w Albion w Kalifornii. Ich związek był szczęśliwy, a para nie zmagała się z żadnymi większymi problemami. Dlatego też wydarzenia z września 2015 roku, wywołują tak duże poruszenie, szok i niedowierzanie najbliższych dziewczyny i opinii publicznej.

Odwiedziny

16 września 2015 roku, do mieszkania Ashy i Jamaia przyjechała jej przyjaciółka, Sally Scales. Sally, podobnie jak Asha pochodziła z Australii i miała zamiar zatrzymać się u niej na kolka dni. Asha nigdy nie miała problemów natury psychicznej, ale po przyjeździe przyjaciółki zaczęła się dziwnie zachowywać. Począwszy od 16 września, Asha odmawiała jedzenia, spania, miewała napady drgawkowe, mówiła niespójnie i nagle zaczynała krzyczeć bez wyraźnego powodu, a następnie popadała w stany katatoniczne. Podczas rozmowy z Sally wspomniała o rzekomej traumie jaką przeszła w dzieciństwie, chodziło o wykorzystywanie seksualne ze strony jednego z członków rodziny. Zachowanie kobiety było tak dziwne i niepokojące, że 3 dni później, partner i przyjaciółka Ashy postanowili zabrać ją do szpitala, poważnie obawiając się o jej zdrowie i życie.

Na własne żądanie

19 wrzesień 2015. Kobieta trafiła do szpitala Mendocino Coast District Hospital w Fort Bragg w Kalifornii, a następnego dnia miała zostać poddana ocenie psychiatrycznej mającej na celu ustalenie czy jej stan stanowi zagrożenie dla niej samej lub innych. Asha nie współpracowała jednak z lekarzami i sprzeciwiała się poddania badaniom do tego stopnia, że postanowiono wezwać na miejsce policję. Ostatecznie kobieta została zwolniona ze szpitala, bez żadnych zaleceń oraz diagnozy i oddana pod opiekę jej chłopaka i Sally.

20 wrzesień 2015. Gdy wszyscy wracali do domu, Asha wyznała swojemu chłopakowi, że go zdradziła i próbowała wyskoczyć z jadącego samochodu. Po powrocie do domu, kobieta wpadła w histerię krzycząc, że zamordowała swojego sąsiada, który rzecz jasna w tym czasie żył i miał się całkiem dobrze. W nocy kilkukrotnie wymykała się z domu (przypomnijmy, że Asha nie spała już od 4 dni). Za pierwszym razem znaleziono ją obok domu palącą jakieś papiery, potem próbowała odpalić samochód. Innym razem znaleziono ją stojącą bez ruchu przy pobliskim drzewie, a jakiś czas później wybiegła szybko z domu, ponieważ – jak stwierdziła – miała ochotę pobiegać. Kobieta nadal odmawiała jedzenia, a jej zachowanie stawało się coraz bardziej niepokojące.

Restauracja

21 wrzesień 2015. Rankiem następnego dnia, Jamai i Sally jednogłośnie podjęli decyzję, że należy coś uczynić w sprawie Ashy. W związku z tym cała trójka wsiadła do samochodu Jamaia i udała się na południe w kierunku Point Arena, zatrzymując się w Rollerville Cafe we Flumeville.* O godzinie 9:30, gdy siedzieli przy stole restauracji, Kreimer nadal zachowywała się dziwnie. Kobieta odmawiała rozmowy z kelnerką i nadal nie chciała jeść. W pewnym momencie przyjaciółka Ashy, powiedziała, że musi iść do toalety i oddaliła się od stolika. Chwilę później, Kreimer oświadczyła, że również potrzebuje skorzystać z toalety, po czym udała się w ślady Sally.

Gdy kilka minut później Sally wróciła do stolika, Gayle zapytał ją, gdzie jest Asha. Kobieta była zaskoczona ponieważ nie widziała jej w toalecie i nie słyszała nawet, aby ktoś tam wchodził w czasie, gdy była w środku. To było bardzo dziwne, ponieważ Jamai widział jak jego dziewczyna kierowała się w stronę toalety, ale gdy wspólnie udali się do środka aby jej poszukać okazało się, że Asha zniknęła.

Boso

Przeszukanie wszystkich pomieszczeń lokalu nie przyniosło żadnych efektów. Na zewnątrz również nie znaleziono śladu po kobiecie. Co ciekawe, odchodząc od stolika, Asha zostawiła przy nim swoje buty (co oznacza, że poruszała się boso), torebkę, portfel, wszystkie swoje pieniądze, karty kredytowe i dokumenty potwierdzające tożsamość. To wszystko nie miało sensu!

Wkrótce powiadomiono policję, ale w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji niczego nie znaleziono. Przesłuchanie klientów i obsługi lokalu również nie przyniosło żadnego efektu. Nikt nie widział, aby kobieta opuszczała restaurację; czy jednak można tak po prostu rozpłynąć się w powietrzu?

Wiadomości

Kiedy policja rozszerzyła obszar poszukiwań, natknęli się na kurtkę należącą do Ashy porzuconą na szlaku w pobliżu latarni morskiej Point Arena. Początkowo obawiano się, że w związku z jej ostatnimi problemami psychicznymi mogła popełnić samobójstwo skacząc z pobliskiego klifu do morza, ale nigdzie nie było śladu ciała ani dowodów na to, że zbliżyła się do krawędzi klifu. Telefon komórkowy Ashy znaleziono w krzakach niedaleko jej domu, dzięki czemu udało się ustalić, że przed zaginięciem, z jej telefonu usunięto dwie wiadomości. Niestety nie jest jasne, czy miało to jakikolwiek związek z tym, co stało się później.

Pojawiło się również kilku świadków, którzy twierdzili, że widzieli Ashę w dniu jej zaginięcia i później. Jeden z nich był przekonany, że widział ją na plaży tego popołudnia, a inny twierdził, że widział ją w supermarkecie cztery dni po jej zaginięciu.  Niestety, żadnej z tych obserwacji nie udało się potwierdzić. Pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań i ciągłego zaangażowania ze strony rodziny Kreimer, nie pojawiły się żadne nowe tropy, a sprawa stała się „zimna”.

Teorie

Sprawa zaginięcia Ashy Kreimer jest bardzo niepokojąca, ponieważ została poprzedzona ekstremalnymi zmianami w jej zachowaniu i wydarzyła się w biały dzień tuż pod nosem jej przyjaciół, klientów i pracowników restauracji. Co się stało z Ashą Kreimer? Pojawiło się w tej sprawie wiele teorii.

Jedną z nich jest to, że Jamai Gayle był w jakiś sposób zaangażowany w jej zaginięcie, ale nie ma na to żadnych dowodów i nigdy nie był uważany za osobę podejrzaną. Innym jest to, że doświadczyła przerwy psychotycznej i / lub fugi dysocjacyjnej. Kolejną rozpatrywaną opcją jest to, że celowo uciekła i postanowiła zacząć nowe życie, co mogą potwierdzać jej rzekome późniejsze obserwacje. Mogła również popełnić samobójstwo lub być paść ofiarą przestępstwa. Co się stało z tą młodą, piękną kobietą? Na tą zagadkę nikt nie zna odpowiedzi. Ale czy na pewno?

This slideshow requires JavaScript.

* W tej kwestii źródła nie są jednoznaczne. Według większości Jamai i Sally postanowili zawieźć Ashę z powrotem do szpitala. Inne zaś wspominają, że zdecydowali się zabrać ją na wycieczkę na świeżym powietrzu, w nadziei, że dzięki temu poczuje się lepiej.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. Kasia mówi

    Jak dla mnie to opętanie.

  2. Daniel mówi

    Jakie masz ku temu argumenty?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.