Let’s travel together.

Marika zaginęła 10 lat temu na dyskotece w Hamburgu. Czy padła ofiarą handlu ludźmi?

1

17-letnia Marika Pyszewska zaginęła w styczniu 2010 roku w Hamburgu. Dziewczyna udała się tam na zaproszenie siostry koleżanki i ostatni raz widziana była na dyskotece w towarzystwie Rosjan. Tej nocy ślad po niej zaginął…

Marika wyjechała do Niemiec 24 stycznia 2010 roku, w towarzystwie swojej koleżanki.

Starsza koleżanka

W tą podróż dziewczyna wybrała się na zaproszenie starszej koleżanki, około 30-letniej Oli. Ola od jakiegoś czasu mieszkała w Hamburgu i co jakiś czas odwiedzała swoją rodzinę w Pile. Rodzina Mariki znała kobietę, więc nie obawiali się wysłać do niej córki. Wyjazd ten miał być sposobem na spędzenie reszty tegorocznych ferii zimowych, bowiem dziewczyna miała tam spędzić raptem 4 dni.

Prezenty

Na miejscu, dziewczyny zatrzymały się u starszej koleżanki i zostały hojnie obdarowane modnymi ubraniami. O tym wszystkim, Marika opowiedziała swojej mamie przez internet. Dziewczyna kontaktowała się z rodziną przez Skype’a, a ostatni kontakt z bliskimi nawiązała 26 stycznia. Wszystko było w porządku, a rodzina nie miała powodu do obaw.

Dyskoteka

Wieczorem 26 stycznia, dziewczyny wybrały się na dyskotekę w jednym z klubów w Hamburgu. Tam ostatni raz widziano Marikę. Około godziny 1 w nocy (27 stycznia) starsza koleżanka dziewczyny, widziała jak Marika rozmawiała z jakimiś mężczyznami, prawdopodobnie Rosjanami. Potem kobieta wraz z drugą dziewczyną udała się do toalety i prawdopodobnie po drinki, a gdy wróciły po Marice nie było już śladu.

Ola i młodsza dziewczyna bawiły się w klubie do rana i gdy wracały do domu, miały nadzieję spotkać tam Marikę. Tak się jednak nie stało.

Brak kontaktu

Gdy zaniepokojona brakiem kontaktu rodzina dziewczyny skontaktowała się z rodziną Oli. Okazało się wtedy, że Marika zniknęła i nikt nie ma z nią kontaktu. Sprawę natychmiast zgłoszono na policję w Pile.

„Oficjalna informacja w tej sprawie dotarła do nas od strony niemieckiej. Z naszych informacji wynika, że zawiadomienie złożyła rodzina”  powiedział, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile. „Na podstawie informacji niemieckiej policji wszczęliśmy poszukiwania i związane z nimi działania w kraju. Informacja o zaginięciu pilanki trafiła do systemu informatycznego policji, a więc dotarła do wszystkich komend w Polsce.”

Bez śladu

Policja w Polsce przesłuchała w tej sprawie wielu świadków, jednak do tej pory nie udało się ustalić co spotkało Marikę.

Okoliczności, w których miało dojść do zaginięcia, nie są jasne. Opracowaliśmy portret psychologiczny poszukiwanej, dzięki któremu można będzie łatwiej określić, dlaczego doszło do tego zdarzenia”  dodaje rzecznik.

O zaginięciu nastolatki zostały powiadomione wszystkie państwa członkowskie układu z Schengen.

Teorie

Na początku przyjmowano tezę o dobrowolnym zerwaniu kontaktu z rodziną. Jednak z upływem lat straciła ona na wiarygodności, ponieważ jako dorosła kobieta, wiedząc, że jest poszukiwana mogłaby poinformować bliskich lub policję, że nie chce kontaktu z rodziną. Tak się jednak nigdy nie stało. Marika nigdy już nie dała znaku życia.

Rodzina Mariki jest wręcz przekonana, że cały ten wyjazd i wszystko co wydarzyło się potem było zaplanowane. Matka dziewczyny uważa, że jej córka padła ofiarą handlu ludźmi:
– Skusiła Marikę pieniędzmi, bo u nas bieda. Poza tym ufaliśmy jej, a ona… ona sprzedała mi córkę do bu**elu! Teraz nam grozi, zastrasza. Każe nam siedzieć cicho, bo jak nie, to… to wiadomo co!

Informacje

Sprawa zaginięcia Mariki Pyszewskiej pozostaje nierozwiązana do dzisiejszego dnia. Poniżej znajdują się informacje dotyczące zaginionej, zaczerpnięte z oficjalnej strony Policji (link).

Drugie imię: PATRYCJA; Ostatnie miejsce zameldowania: PIŁA; Rok urodzenia: 1992; Ubranie: Brak danych.

Marika (fot. ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Cechy rysopisowe

 • Wzrost: 161-165 CM
 • Kolor oczu: JASNE
 • SYLWETKA: waga 50-69 kg, sylwetka szczupła, wysmukła
 • WŁOSY: włosy proste, włosy sztuczne (farbowane), włosy rude
 • POLICZKI / POLICZEK: pieprzyk
 • UZĘBIENIE: uzębienie pełne
 • NOS: nos prostolinijny
 • TWARZ: twarz owalna
Marika. (fot. głos wielkopolski)

Jeśli ktokolwiek z Was posiada informacje dotyczące miejsca pobytu zaginionej lub ma wiedzę na temat jej późniejszych losów, proszony jest o kontakt z numerem alarmowym 112 , najbliższą jednostką policji lub jednostką prowadzącą poszukiwania: PO KPP Piła, 64-920 Piła, ul.Bydgoska 115, telefon: (067) 3531560, (067) 3531444, email: [email protected].

źródła: gloswielkopolski.pl, zlotow.naszemiasto.pl

Autor: Kasia Magierska.

1 komentarz
 1. Łukasz mówi

  Artykuł trochę mało konkretny! Skupiamy się na tym ze zagineła ale nie na tym jak. Polska policja wszczeła poszukiwania – po informacji od kogo? Rodziny czy policji niemieckiej? Czy sprawa zostałą w NIemczech zgłoszona i jeśli tak to kiedy i przez kogo? Jeżeli dziewczyna znika a jej koleżanka i jej siostra mają to w nosie i nic z tym nie robią a co gorsze zatajają to przed rodziną to znaczy że mają coś na sumieniu. No i jeżeli dziewczyna jest nieletnia to osoba, która sprawuje nad nią opiekę na wyjeździe chyba odpowiada karnie za taką sytuację! Tu ktoś coś ukrywa i ktoś kogoś kryje a policja chyba wie ale raczej nie chcą się komuś narażać. Można było to załatwić szybko wystarczy przycisnąć kogo trzeba i wziąć się do roboty!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.