Let’s travel together.

Kto zabił Holly Branagan?

0

Holly Branagan była popularną 17- latką, której morderstwo wstrząsnęło miastem Bethlehem w Pensylwanii w 1979 roku. 40 lat później przestępstwo pozostaje nierozwiązane .

Stało się to po południu 28 marca. Po szkole Holly została odprowadzona do domu przez koleżankę, a około 16:30 rozmawiała z przyjacielem przez telefon, gdy rozległo się pukanie do drzwi. Holly otworzyła się i wkrótce potem powiedziała swojemu przyjacielowi, że ma gościa i zadzwoni później. Ale nigdy tego nie zrobiła. Około 16:45 Holly zadzwoniła do biura swojego ojca, by potwierdzić, że pojedzie na wycieczkę do Atlantic City. To był ostatni raz, kiedy ktoś ją słyszał. Kiedy tego wieczoru przyjaciel poszedł do jej domu, żeby wyciągnąć ją na pizzę, nikt nie otworzył. Holly prawdopodobnie już nie żyła. Następnego ranka starszy brat Holly, Sean, przyjechał o 11;00 do domu. Spędził całą noc w pracy i martwił się o siostrę, ponieważ wielokrotnie dzwonił do domu, ale linia była wciąż zajęta. Kiedy wszedł do środka, zastał Holly martwą w kuchni, leżącą w kałuży własnej krwi, z nożem wystającym z pleców.Telefon w jej sypialni nie działał, a zegar z kukułką został złowieszczo zatrzymany na godzinie 17:20.

Autopsja wykazała, że ​​dziewczyna nie żyje od około 18 godzin. Została dźgnięta nożem 20 razy, z czego 15 z nich było śmiertelnych. Była w pełni ubrana i nie było oznak napaści seksualnej. Nie było też śladu przymusowego wejścia i śledczy stwierdzili, że Holly znała swojego zabójcę i zaprosiła go do środka. Śledztwo zdawało się być skazane na porażkę niemal od samego początku, praktycznie bez podejrzanych. Rodzina Branagan została dotknięta tragedią. Mama Holly zmarła zaledwie trzy lata przed nią, a kilka miesięcy po zabójstwie nastolatki jej brat Sean został również zabity podczas wybuchu na stacji benzynowej, w której pracował . Chociaż policja uznała to za wypadek, ich ojciec zawsze podejrzewał, że może to być coś więcej, ponieważ Sean robił wszystko by zwabić zabójcę do ujawnienia. Sprawa pozostaje otwarta i aktywna. Obecnie detektyw, Tom Galloway, uważa, że ​​zabójca Holly nie przyszedł do jej domu z zamiarem zabójstwa. Prawdopodobnie wdali się w kłótnię, a on chwycił za nóż. W 2014 roku ogłoszono, że istnieje potencjalny podejrzany. Chociaż nigdy nie wydano jego personaliów publicznie, ujawniono, że był ojcem chłopca, z którym Holly mogła być związana i że mówiła ludziom, że może być w ciąży z jego dzieckiem. Wspomniany mężczyzna miał historię niewłaściwego zachowania z młodymi kobietami i przemocy domowej. Jednak prokurator okręgowy hrabstwa Northampton, John Morganelli, nie jest przekonany i wielokrotnie nazywał tą teorię „spekulacją” i powiedział, że jeśli ktoś nie przedstawi nowych informacji, nie będzie mógł otworzyć tej sprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.