Let’s travel together.

Kiedy śledczy wkroczyli do mieszkania, właśnie konsumował swoją dziewczynę – Porcję udekorował plastrami cytryny

0

„To brak twojego ciała, którego brakuje mi obok mnie.

Pragnienie uwięzienia cię między moją poduszką a jej snami.

To twoje spojrzenie przeszywa mnie jak włócznia myśliwego. „

Traumatyczne dzieciństwo

Jose Luis Calva Zapeda urodził się 20 czerwca 1969 roku w Mexico City. W wieku dwóch lat stracił ojca i wraz z trójką rodzeństwa został pod opieką matki, która zamiast zajmować się dziećmi, wolała spotykać się z mężczyznami. Ogólnie rzecz biorąc, całe dzieciństwo Jose było traumatyczne. W wieku 7 lat został zgwałcony przez 16- latka, który przyjaźnił się z jego bratem, a w wieku 12- lat został wyrzucony przez matkę z domu. Chłopcem zaopiekował się szwagier, który pracował w cyrku jako magik. Jose zawsze towarzyszył mu w pracy i wkrótce sam zaczął zarabiać jako klaun.

Pisanie

W późniejszym czasie Jose zainteresował się pisarstwem i poezją. Początkowo tworzył do szuflady, ale z czasem zapragnął by zasłynąć. Swoją poezję sprzedawał na miejskich targach, a napisane przez siebie scenariusze horrorów, wysyłał do wytwórni filmowych. Niestety na jego twórczość nikt nie zwrócił większej uwagi, co podsyciło jego wściekłość i pogłębiło depresję, w którą popadł po rozstaniu z pierwszą żoną.

Związki

Aida i Jose pobrali się w 1996 r. I mieli dwie córki. Małżeństwo nie trwało jednak długo, bo zaledwie dwa lata, a po jego rozpadzie, kiedy Aida wyjechała z dziećmi do Ameryki, Jose przeszedł załamanie i uzależnił się od alkoholu i narkotyków.

W jego drugim małżeństwie z Lydią Valdezą, nie układało się dobrze, ponieważ Jose znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, a nawet zagroził, że się zabije, jeśli go zostawi. Mimo tego kobieta odeszła, po czym Jose skupił się na pisaniu książki pt. Instintos Caníbales o 12 días” („Instynkty kanibala lub 12 dni”).

Kolejną i ostatnią kobietą z jaką spotykał się Jose, była Alejandra Galeana. 32- latka pracowała w aptece i była rozwiedzioną matką dwójki dzieci. Niestety tutaj schemat się powtórzył. Poeta był chorobliwie zazdrosny, kontrolował kobietę, śledził, nawiedzał w pracy, a kiedy mówiła, że odejdzie, groził, że się zabije. W końcu 6 października 2007 r. Alejandra nie stawiła się na swojej zmianie w pracy i wszelki ślad po niej zaginął.

Alejandra na talerzu

Matka zaginionej od razu podejrzewała, że Jose ma z tym coś wspólnego. Według kobiety 38- latek ciągle kontrolował i nachodził jej córkę, a kiedy zdecydowała się od niego odejść, wydzwaniał po kilka razy dziennie i krzyczał do słuchawki, że się zabije. Kobieta podzieliła się swoimi obawami o bezpieczeństwo córki z policją, ale w najgorszych koszmarach nie mogła sobie wyobrazić tego, jak potworny los spotkał Alejandrę.

Kiedy następnego dnia policjanci zjawili się na czwartym piętrze, małego mieszkanka, które zajmował Jose, zastali scenę niczym z horroru. Mężczyzna siedział przy kuchennym stole i konsumował udekorowane plastrami cytryny mięso. Jakiego pochodzenia było to mięso, śledczy zrozumieli już po przeszukaniu mieszkania, a później potwierdziły to badania. W szafie znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety, którą zidentyfikowano jako Alejandrę. Brakowało jej prawego przedramienia i części nogi. Brakujące części leżały w lodówce. jak i na patelni w głębokim tłuszczu.
W celi na pasku
Jose próbował uciec i wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Odniósł drobne obrażenia i po zaopatrzeniu ich w szpitalu, został przewieziony do aresztu, gdzie przyznał się do morderstwa i okaleczenia zwłok. Zaprzeczył jednak by miał je konsumować, twierdząc, że chciał nakarmić nimi psy,  jednak przeszukanie jego mieszkania ujawniło, że bardzo interesował się praktyką zjadania ludzkiego mięsa. Pisał o tym książkę, a jej okładka zawierała zdjęcie Hannibala Lectera z Milczenia Owiec, które obrobiono tak by wyglądało jak Jose. 

11 grudnia 2007 r. Jose został znaleziony martwy w swojej celi. Wszystko wskazywało na to, że popełnił samobójstwo, ponieważ wisiał na pasku, ale sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią był torturowany i gwałcony.

Seryjny morderca?

Uważa się, że Calva był również odpowiedzialny za co najmniej dwa inne morderstwa kobiet. Okaleczone ciało jednej, znaleziono w 2004 r. W kartonie, inna, która znała Jose, została znaleziona posiekana w walizce. Nie wykluczone, że zamordował jeszcze pięć innych, które zginęły w podobnych okolicznościach, a ich morderstw nie udało się rozwiązać.

Więcej zdjęć tutaj

https://www.quora.com/q/true-crime/The-Mexican-Cannibal-El-Canibal-de-la-Guerrero-1

Autro, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.