Let’s travel together.

Jej SUV spadł z klifu. Potem siostra oskarżyła ich ojca o morderstwo.

0

Na pierwszy rzut oka wyglądało na to, że Dawn Hercutt jadąc swoim samochodem późną nocą, wypadła z drogi i spadła z wysokiego klifu. Więc kiedy władze znalazły jej ciało w rozbitym SUV-ie na dnie stromego zbocza w pobliżu Walker Trail – 10 lat temu w sobotę – szybko orzekły, że jej śmierć była wypadkiem. Cadillac Escalade został odholowany, a ciało 40-letniej bizneswoman zostało wysłane do domu pogrzebowego, aby przygotować je do pochówku. Ale subtelne wskazówki wkrótce ujawniły jej bliskim, że w tej historii jest coś więcej. Dawn nigdy nie wyruszyła by w drogę tak późno, zawsze miała zapięte pasy bezpieczeństwa i nigdy nie otwierała szyb w swoim aucie, ponieważ zawsze jeździła z włączoną klimatyzacją. „Była trochę próżna z tego powodu, że cały czas chciała, aby jej włosy były idealne. Była zadbaną kobietą”– mówił jej kuzyn. Mimo założeń policji, rodzina zleciła sekcję zwłok podczas której okazało się, że Dawn doznała urazów głowy, których na pewno nie doznałaby podczas wypadku. Ktoś prawdopodobnie zabił ją w jej domu, ustalili detektywi, a następnie umieścił jej ciało w SUV-ie i upozorował wypadek. Biuro szeryfa wszczęło dochodzenie w sprawie zabójstwa. Krążyły plotki. Rodzina Dawn rozpadła się, gdy padały oskarżenia. Dziesięć lat później sprawa pozostaje nierozwiązana.

Odnosząca sukcesy bizneswoman Dawn Hercutt założyła swoją firmę, zajmującą się wynajmami nieruchomości ponieważ w latach 90 wzrósł na nie gwałtownie popyt. Mieszkała sama, nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. Była bardzo pracowita i miała niezwykle silny charakter, zupełnie jak jej ojciec Ted. Wiadomo, że ojciec z córką mieli nieustanny spór, a w chwili śmierci Dawn obydwoje byli zamieszani w spory sądowe dotyczące nieruchomości. Być może dlatego niektórzy członkowie społeczności zaczęli podejrzewać, że ojciec przyczynił się do zabójstwa córki. W starych wywiadach Ted otwarcie potwierdzał swój status podejrzanego, ale konsekwentnie odmawiał udziału w morderstwie, twierdząc że w chwili wypadku wraz z nową żoną i drugą córką spędzali wakacje około 380 mil dalej.

Sprawa nabrała nowego znaczenia w 2015 roku, kiedy siostra Dawn, poszła do popularnego program telewizyjnego Dr. Phila, aby oskarżyć ojca o zorganizowanie jej morderstwa. „Wiem, że zapłaciłeś komuś za zabicie Dawn, więc nie zachowuj się tak jakbyś był niewinny.”  Penny mówiła o tej sprawie wiele lat temu, rozmawiając z lokalnymi mediami, oferując nagrody pieniężne za informacje i wyrażając brak zaufania do śledztwa. W końcu nie wytrzymała i pojawiła się w telewizji krajowej, aby oskarżyć swojego ojca – którego opisała jako „patologicznego kłamcę”, który sprawił, że „boi się o swoje życie” – o zabicie swojej siostry. Mimo tego śledczy nie znaleźli dowodów na to, że był zamieszany w zabójstwo. Nigdy nie został oskarżony i zmarł w 2017 roku. Detektywi spotykają się regularnie z prokuratorami w celu omówienia sprawy, a dowody DNA zostały niedawno ponownie przekazane państwowemu laboratorium kryminalnemu w celu przeprowadzenia testów, które być może pomogą rozwiązać tę zagadkę.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.