Let’s travel together.

Jeden mężczyzna i dwie kobiety: zaginięcie, zabójstwo i samobójstwo. Ciekawa historia Hatice Corbacioglu.

0

32-letnia Hatice Corbacioglu ostatni raz była widziana 13 czerwca 2009 roku, w swoim rodzinnym domu w Toronto (Ontario, Kanada). Tego dnia kobieta opuściła swój dom i wybierała się do Nowego Jorku, gdzie miała odwiedzić swojego chłopaka Riza Cosa. Corbacioglu nigdy nie wróciła do Kanady i nigdy więcej nie odezwała się do bliskich.

Hatice

Hatice Corbacioglu urodziła się w 1977 roku, w Turcji. W 1993 roku, gdy była nastolatką przeniosła się ze swoimi rodzicami do Kanady. Corbacioglu była dwukrotnie zamężna, ale jej związki z jakiegoś powodu się rozpadły. Kobieta pracowała jako operatorka wózka widłowego w fabryce gumy.

Hatice poznała Riza w Nowym Jorku na przyjęciu bożonarodzeniowym w grudniu 2008 roku. Niedługo później powiedziała swojej rodzinie i przyjaciołom, że Riza Cosa jest mężczyzną jej marzeń i mają w planach się pobrać. Kobieta kilkukrotnie podróżowała do Nowego Jorku, aby spotkać się ze swoim ukochanym. Rodzina Hatice nie miała wtedy świadomości, że Cosa jest żonaty. Rzekomo ona sama wiedziała o istnieniu żony swojego partnera (Angela Perez), ale była przekonana, że są w trakcie rozwodu.

Zaginięcie

13 czerwca 2009 roku, Hatice Corbacioglu wyjechała ze swojego rodzinnego domu w Toronto do Nowego Jorku, gdzie miała spędzić kilka dni z Cosa. Od tamtej pory ślad po kobiecie zaginął.

21 czerwca 2009 r. jej brązowa Toyota Corolla 2007 z tablicą rejestracyjną z Ontario (BBEP 355), została znaleziona na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. Corbacioglu nigdy nie wróciła do Kanady i już nigdy nie odezwała się do swoich bliskich.

Od tamtej pory nie zarejestrowano żadnej aktywności na jej kontach bankowych, telefonie komórkowym ani koncie na Facebooku. Na jej nazwisko został zakupiony bilet lotniczy do Turcji, a podróż miała się odbyć 21 czerwca 2009 roku, tego samego dnia, kiedy jej pojazd został zaparkowany się na lotnisku JFK. Corbacioglu nigdy jednak nie wykorzystała swojego biletu, ani nie wsiadła na pokład innych samolotów kierujących się w tamtą stronę. Nie znaleziono również żadnego dowodu potwierdzającego jej pobyt w Turcji.

Riza Cosa

Rodzina Hatice kontaktowała się z jej ukochanym, ale ten początkowo twierdził, że nie ma pojęcia co się z nią stało. Potem opowiadana przez niego historia się zmieniała. Raz twierdził, że kobieta na pewno poleciała do Turcji, do swojej rodziny, innym razem, że wyjechała do Arabii. Ostatecznie przestał z nimi w ogóle rozmawiać.

29-letni Riza Cosa był tureckim emigrantem mieszkającym w Nowym Jorku. Mężczyzna pracował jako spawacz w fabryce stali na Long Island. 30 lipca 2009 roku (miesiąc po zaginięciu Hatice) Cosa opuścił Stany Zjednoczone i udał się do swojej ojczystej Turcji z biletem w jedną stronę. W tym samym czasie, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła jego żona Angela Perez. Zaginięcie kobiety zgłosili zaniepokojeni współpracownicy, gdy ta nie pojawiła się w pracy i nie można było się z nią skontaktować.

Zaginiona żona

Angela Perez miała 46 lat i ze swoim mężem Riza mieszkała w Syosset w Nowym Jorku. Kobieta pracowała w banku jako osobisty doradca klienta i to właśnie tam była widziana po raz ostatni. 28 lipca 2009 roku o godzinie 18:00 Perez opuściła swoje miejsce pracy, Chase Bank, na Wantagh Avenue w Nowym Jorku i od tamtej pory z nikim się nie kontaktowała ani nie pojawiła się w pracy. Samochód należący do Angeli odkryto 25 listopada 2009 roku. Co ciekawe, znaleziono go w tym samym miejscu, co kilka miesięcy wcześniej samochód Hatice, czyli na parkingu lotniska Johna F. Kennedy’ego. Riza Cosa był już wtedy w Turcji od około czterech miesięcy.

W maju 2010 roku ciało Angeli Perez zostało odkryte w plastikowej torbie przez pracowników na terenie firmy Express Steel Supply Company. Kolejny ciekawy zbieg okoliczności: Express Steel Supply Company to firma, w której przed wyjazdem do Turcji pracował Cosa. Przyczyną śmierci kobiety był uraz głowy, do którego doszło w wyniku użycia tępego narzędzia.

Samobójstwo

Tego samego miesiąca Riza Cosa popełnił samobójstwo, skacząc z dziewiątego piętra apartamentowca w swoim rodzinnym mieście Siva, w Turcji. Mężczyzna zostawił ręcznie napisany list pożegnalny, w którym tłumaczył co skłoniło go do odebrania sobie życia. Cosa napisał, że przyczyną tej desperackiej decyzji były kłopoty finansowe i błąd jaki popełnił wiążąc się z kanadyjską kobietą (nie napisał o jaką kobietę chodzi, ale można się domyśleć, że miał na myśli Hatice).

Riza Cosa pozostaje głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa swojej żony oraz zniknięcia kanadyjskiej kochanki. Jeśli chodzi o zaginięcie Hatice Corbacioglu władze są przekonane, że kobieta padła ofiarą zbrodni i wątpią, by kiedykolwiek opuściła Nowy Jork. Dziesięć lat po jej zniknięciu, 1 kwietnia 2019 roku, policja z Toronto wystosowała apel do społeczeństwa z prośbą o informacje prowadzące do jej odnalezienia. Okoliczności zaginięcia Corbacioglu pozostają nadal niejasne, a jej przypadek jest obecnie klasyfikowany jako zaginięcie.

Sprawa zabójstwa Angeli Perez również pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.