Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 1 – David, Marry, Lee, Donna

2

David wracał z pracy do domu, Mary przekroczyła próg swojej rezydencji, Lee szedł do pracy, a Donna wyszła po kłótni z ojcem- Gdzie są dzisiaj?

 

David Bacon

Watervliet, Nowy Jork- 10 kwietnia 1969 r. O 23:30 22-letni David ukończył swoją zmianę w fabryce. Mężczyzna po drodze do domu, miał zabrać swojego brata, który czekał na jednej z ulic, jednak się nie zjawił. Jego samochód znaleziono później zaparkowany obok mostu Waterford Bridge. W samochodzie znaleziono jego wypłatę i niedokończony posiłek. Śledczy założyli, że David odszedł z własnej woli i tak naprawdę, nawet nie wiadomo jakie kroki podjęto w jego sprawie, ponieważ akta zostały usunięte z archiwów policji stanowej. A dlaczego? Otóż jak się okazało po latach, w sprawę zamieszany był policjant.

W 2008 r. Kiedy ponownie otworzono śledztwo w sprawie Davida i jego prawdopodobnego morderstwa, mężczyzna imieniem Nelson Costello, dwukrotnie skontaktował się ze świadkiem i próbował powstrzymać tę osobę przed udzieleniem informacji śledczym. W 1969 r. Costello był policjantem i nosił przy sobie broń. Po tajemniczym zaginięciu Davida przeniósł się do Arizony.

Podczas procesu, który odbył się w 2009 r. Costello przyznał się do morderstwa. Wyznał, że podszywając się pod konstabla, zatrzymał Davida, gdy ten wracał z pracy i strzelił mu trzy razy w klatkę piersiową. Motywem była kobieta, z którą David był zaręczony. Po morderstwie miał schować jego ciało w bagażniku i zawieźć do innego hrabstwa, gdzie pochował je nad rzeką. Miejsce to w 1985 r.  Nawiedził huragan, a rzeka wylała do morza. W styczniu 2010 r. Costello został skazany na 17 lat więzienia. Okazał skruchę i przeprosił.

This slideshow requires JavaScript.

Mary Etter

Fletcher, Oklahoma- 5 marca 1983 r. Mary spędzała czas z przyjaciółmi na lodowisku, gdzie świętowała swoje 24 urodziny. Około godziny 23:00 dwójka znajomych podrzuciła ją do domu i to właśnie wtedy widziano ją ostatni raz. Zgodnie z ich twierdzeniami, kiedy przybyli pod dom Mary nie paliło się żadne światło. Zapaliło się dopiero wtedy, kiedy weszła do rezydencji. Mąż Mary i jej synek, byli w tym czasie u rodziców, gdzie pojechali na kilka dni.

Dzień później, na polecenie męża, który nie mógł skontaktować się z żoną, do domu Mary udali się jej brat i siostra. Z domu nie zniknęły żadne jej rzeczy, ale na ganku znaleźli krew, a w koszu na śmieci fragmenty garderoby, którą miała na sobie 5 marca. Śledczy przeszukali dom rodziny Etter z użyciem luminalu, który wykazał, że krew prowadziła od korytarza do salonu, następnie do frontowych drzwi i ganku. Szlak kończył się na tyłach domu. Sprawa zaginięcia Mary pozostaje nie rozwiązana. Nie było nawet ani jednego podejrzanego. Mąż Mary ożenił się ponownie i nadal mieszka w domu, który dzielił z nią.
Lee Cutler
Buffalo Grove w stanie Illinois-  18- letni Lee Cutler został opisany jako towarzyski i z dobrym sercem. Zawsze chciał aby wszyscy otaczający go ludzie byli szczęśliwi i robił wszystko by mogli odczuć jego sympatię. Nigdy na nic się nie żalił, mówiąc, że nie chce obciążać ich swoimi problemami.  Przestrzegając żydowskiej wiary, czytał Torę i nosił jarmułkę. Założył nawet lokalny oddział Żydowskiej Grupy Młodzieżowej. Problemy pojawiły się w 2006 r. Kiedy zaczął przejawiać skłonności samobójcze, co miało miejsce po zerwaniu z dziewczyną. Zabrał do szkoły nóż i zagroził, że się zabije. Skutkiem tego wylądował w szpitalu psychiatrycznym.
Wieczorem 19 października 2007 r. Lee uczestniczył w 18 urodzinach przyjaciela z dzieciństwa. Wszystkim obecnym wydawał się dobrze bawić i nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak. Z przyjaciółmi został na noc, grając w gry wideo. O 9:50 rano Lee podrzucił przyjaciela do domu, po czym udał się do pracy w sklepie odzieżowym, jednak nigdy tam nie dotarł.

 

2 dni później, samochód Lee zlokalizowano w pobliżu rzeki Baraboo, w odległości 200 mil od jego domu. Wewnątrz pojazdu znajdował się paragon z Państwowego Lasu Kettle Moraine, wydrukowany 20 października o godzinie 13:41. Plecak i koc należący do Lee znaleziono w pobliżu rzeki, a spodnie z portfelem, dokumentami i kluczykami do samochodu, były częściowo zanurzone w wodzie. W pobliżu znaleziono także, pustą butelkę po leku nasennym, kopię „Into the wild”– prawdziwej historii człowieka, który wyruszył w poszukiwaniu przygód na pustynię Alaski i tam umarł, oraz listy adresowane do rodziny i dziewczyny.

„Moja głowa jest za duża dla mojego ciała. Wreszcie zasnę. Przepraszam, że jestem tchórzem. Kocham Cię Mamo. Proszę bądź szczęśliwa.” Chociaż niektórzy wzięli to za list samobójczy, rodzina chłopca uważała inaczej i powołała się na jego nawyk wyrażania emocji przez pisanie. Rzekę i okolicę przeszukano, ale Lee nie odnaleziono. Śledczy twierdzili, że gdyby się zabił albo utonął, na pewno znaleźli by jego ciało, więc założono, że odszedł dobrowolnie. W pobliżu znajdowała się autostrada, więc mógł złapać stopa i udać się gdzieś, gdzie rozpoczął nowe życie.

This slideshow requires JavaScript.

Donna Cloud

Splendora w Teksasie- 19- letnią Donnę ostatni raz widziano 25 października 2016 r. Niedawno wprowadziła się do swojego ojca, a on twierdził, że tego dnia wyszła z domu, ponieważ umówiła się na randkę w ciemno z mężczyzną poznanym w internecie. Na krótko przed północą, dziewczyna była  aktywna na Facebooku i przyjęła zaproszenia do znajomych od dwóch mężczyzn. Wysłała nawet SMS-a do taty. Pisała, że niedługo wróci i że na randce było świetnie. Nie wróciła, a w godzinach porannych jej Facebook wykazał aktywność, która ostatecznie skończyła się 27 października o 1:00 w nocy. Jej ojciec chociaż przyznaje, że ich stosunki były napięte, twierdzi, że nigdy nie opuściłaby rodziny, a tym bardziej 3- letniego syna. Mężczyzna z którym miała randkę, pozostaje niezidentyfikowany.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

.

2 Komentarze
  1. Sea mówi

    Luminal to lek przeciwpadaczkowy. Środek sprawiający, że krew fluoryzuje nazywa się luminol…

    1. Dorota Biel mówi

      Dzięki. Błąd słownika. Poprawię.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.