Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 7- Sabrina, Jonathan, Kara

0

Sabrina wyszła z domu by udać się na przejażdżkę z „przyjacielem”, Jonathan pojechał na mecz, a  Kara była umówiona na sesję zdjęciową w bieliźnie. Gdzie są dzisiaj?

Sabrina Hatheway

Worcester, Massachusetts– 23- letnia Sabrina w momencie swojego zniknięcia cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową i utrzymywała się z renty. Jej biologiczny ojciec zmarł w bardzo młodym wieku, natomiast matka była uzależniona od narkotyków i trudniła się nierządem. Kilkukrotnie trafiała także do więzienia, więc Sabrina i jej trzy siostry były wychowywane przez krewnych. Sabrina niestety poszła drogą obraną przez jej matkę i bardzo wcześnie rozpoczęła życie seksualne. Pierwsze dziecko urodziła już w wieku 15 lat, natomiast drugie w wieku 19 lat. Obecnie jej dzieci są pod opieką rodziny.

21 grudnia 2014 r. Sabrina wyszła z domu ciotki, mówiąc, że jedzie na przejażdżkę z przyjacielem. Miała wrócić na kolację, ale nie wróciła nigdy i zostawiła wszystkie swoje rzeczy. W trakcie prowadzonego śledztwa, władze dowiedziały się, że owym przyjacielem był jej były chłopak, Kevin K. Crozier. Niedługo przed jej zniknięciem mieszkali razem w domu jego babci, ale 13 grudnia Sabrina zdecydowała się zakończyć związek i wróciła do ciotki.

Zatrzymany mężczyzna zeznał, że tamtego dnia poszli do ich wspólnego przyjaciela gdzie się upili. Po zakończonej imprezie wrócili do domu babci i położyli się do łóżka. Kiedy się obudził, Sabriny już nie było.

Co ciekawe, niedługo po zaginięciu kobiety, a dokładnie 1 stycznia 2015 r. Dom babci stanął w płomieniach, a Kevin i dwóch innych mężczyzn (Scott T. Phelan i Lionel Bermudez) zostali oskarżeni o celowe podpalenie. Kevin miał zaoferować Scott’owi i Lionel’owi część pieniędzy z ubezpieczenia domu, który był wyceniony na 134 000 dolarów. Jak się później okazało, dom wcale nie był ubezpieczony o czym Kevin nie wiedział.

Zgodnie z twierdzeniami bliskich zaginionej, Kevin był w stosunku do niej bardzo agresywny, stąd też decyzja o zakończeniu związku. Mimo, iż mężczyzna utrzymuje niewinność, podejrzewa się, że zamordował Sabrinę, a dom został podpalony w celu zatarcia śladów.

Od czasu zniknięcia Sabrina nie odbiera swojej renty, a jej telefon pozostaje wyłączony. 2.5 roku później jej matka zginęła w wyniku przemocy domowej z rąk swojego partnera.

This slideshow requires JavaScript.

Jonathan Bandabaila

Oakland, Kalifornia- 3 maja 2019 r.  W godzinach wieczornych, 19- letni Jonathan, ubrany w sportowy dres wyszedł z domu i udał się na mecz piłki nożnej. Podróżował srebrną dwudrzwiową Hondą Accord 1998 r.  Z kalifornijskim numerem rejestracyjnym 7XBG925.

4 maja, w środku nocy, gdzieś około godziny 1:30 wielu świadków dzwoniło na policję by poinformować, że na moście San Mateo ( najdłuższy most w Kalifornii i jeden z 25 najdłuższych mostów na świecie) stoi zaparkowany samochód. Dwie osoby dzwoniące zgłosiły obserwację osoby siedzącej na poręczy. Policja zjawiła się na miejscu w ciągu 20 minut, ale na moście nikogo już nie było, a samochód stał pusty.

Policjanci nie przeszukali Hondy, a zamiast tego odholowali ją na prywatny parking. Zrobiono to dopiero 9 maja, kiedy rodzina zgłosiła zaginięcie Jonathana i ustalono, że samochód należał do niego. W środku znaleziono torbę podróżną i paszport, zupełnie tak jakby 19- latek planował gdzieś wyjechać.

Policja uważa, że Jonathan popełnił samobójstwo, z czym jak zwykle w tego typu przypadkach nie
zgodziła się rodzina. Według rodziców chłopak był w dobrym stanie fizycznym i psychicznym w momencie zniknięcia i nie miał skłonności samobójczych.
Chociaż przeszukanie rzeki nic nie dało, fakt, że Jonathan zostawił w samochodzie dokumenty, nie korzystał ze swojego telefonu, ubezpieczenia społecznego i konta bankowego, może świadczyć o tym, że nie żyje. 

This slideshow requires JavaScript.

Kara Nichols

Colorado Springs-19- letnia Kara była ostatnio widziana 9 października 2012 r. Wychodząc z domu oznajmiła swojej współlokatorce, że jedzie do Denver, gdzie miała wziąć udział w sesji zdjęciowej. Kara często pozowała do zdjęć w bieliźnie, a na swoim profilu na Model Mayhem pisała:

„Chociaż jestem nowa w zawodzie, to modeling jest moją pasją. Obecnie pracuję nad budowaniem swojego portfolio, więc zawsze szukam możliwości pracy w okolicy. Do tej pory robiłam głównie zdjęcia bielizny, ale jestem bardzo otwarta”.

Tamtego dnia, ostatnie połączenie na telefon Kary wykonano o 23:45. 15 minut później telefon wysłał ostatni sygnał do wierz komórkowych, na północ od jej domu, w kierunku Denver. Później został wyłączony na zawsze i nigdy go nie znaleziono.

W wynajętym pokoju Kara zostawiła większość swoich rzeczy osobistych, w tym torebkę, dowód tożsamości, ubrania, kosmetyki, laptopa oraz 300 dolarów w gotówce. Wcześniej nastolatka była bardzo zaangażowana w media społecznościowe, ale od momentu jej zniknięcia, na jej profilach nie było żadnej aktywności.

W toku prowadzonego śledztwa władze odkryły, że Kara była uzależniona od narkotyków, a żeby zdobyć na nie pieniądze, od co najmniej dwóch lat sprzedawała swoje ciało. Wiadomo, że rodzice próbowali walczyć z jej nałogiem. Kara została zapisana na terapię uzależnień, skąd szybko ją zwolniono za nieprzestrzeganie zasad. Zmagała się także z chorobą afektywną dwubiegunową i zaburzeniem osobowości typu borderline, ale świadomie odmawiała przyjmowania leków.

Udało się także ustalić, że na krótko przed swoim zniknięciem Kara pokłóciła się ze swoim alfonsem, a do Denver miała podróżować z tajemniczą brunetką. Mimo usilnych prób, kobiety nie udało się zidentyfikować.

30 listopada 2012 r. Na MyRedBook- internetowej stronie towarzyskiej w Las Vegas, pojawił się profil ze zdjęciami Kary Nichols. Policja zadzwoniła pod numer podany w ogłoszeniu, ale okazało się, że to zupełnie inna osoba. Jak powszechnie wiadomo, ludzie często kradną zdjęcia atrakcyjnych osób z internetu i wykorzystują je do swoich celów. Tak właśnie było w tym przypadku. 

Zaginięcie Kary jest bardzo podejrzane. Policja podejrzewa, że padła ofiarą zorganizowanej grupy przestępczej, która wykorzystuje naiwność młodych dziewcząt, marzących o karierze modelki i sprzedaje je do domów publicznych.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.