Let’s travel together.

Help me come back home, zaginieni 18-24, część 9- Justin, Susan, Ashley

0

Justin bawił się w klubie, Susan zostawiła dzieci z opiekunką i wyszła z domu ze swoim chłopakiem, Nicole umówiła się z kobietą, którą dopiero co poznała. Gdzie są dzisiaj?

Justin Gaines

Duluth, Georgia– 18- letni Justin ostatni raz widziany był o godzinie 1:30 w nocy 2 listopada 2007 r. W nocnym klubie, którego był stałym bywalcem. W momencie zniknięcia miał przekute uszy i bardzo muskularną budowę ciała. Zgodnie z opinią świadków był pod wpływem alkoholu albo narkotyków i wdał się w kłótnię z innym klientem.

Około godziny 1:00, chłopak zaczął wykonywać telefony do swoich przyjaciół. Chciał aby ktoś odebrał go z klubu i zawiózł do domu w  Snellville w stanie Georgia, ale nikt nie był w stanie mu pomóc. Chociaż rodzice oznajmili mu, że jeśli będzie potrzebował aby po niego przyjechać, może dzwonić nie zważając na to jak jest późno. Niestety tego nie zrobił. Być może nie chciał aby widzieli go w stanie odurzenia, w którym się znajdował.

Ostatni raz telefon Gaines’a był używany na krótko przed godziną 2:00 w nocy, potem zamilkł na wieki, a osiemnastolatek już nigdy nie wrócił do domu i nikt go nie widział. Początkowo zakładano, że Justin uciekł. Kilka miesięcy wcześniej został aresztowany po tym jak policja znalazła go kompletnie pijanego w samochodzie, w którym znajdowała się otwarta butelka wódki i fałszywe dokumenty. Justin został oskarżony o fałszerstwo drugiego stopnia i na 21 listopada miał wyznaczoną rozprawę. Jego rodzina zaprzeczyła by mogło mieć to związek z jego zniknięciem

We wrześniu 2011 r. Zawodowy przestępca i członek gangu, który odsiadywał wyrok za swoje przewinienia, postanowił wyjawić prawdę o losie Justina. Dustin Glass powiedział władzom, że on i jego kolega Martin Wilkie zaatakowali Justina kiedy próbował złapać stopa. Chłopak został zastrzelony. Dustin i Martin umieścili jego ciało w skrzynce z narzędziami i wywieźli do innego hrabstwa. Matka Dustina przyznała, że pomagała w ukryciu ciała i poprowadziła śledczych na teren posiadłości, gdzie stała studnia, w której miało mieścić się ciało. Trwające tydzień przeszukiwania studni nie przyniosły żądanego efektu, a kobieta została oskarżona o fałszywe składanie zeznań.

Ciała Justina nigdy nie odnaleziono.

This slideshow requires JavaScript.

Susan Dequina

Lynn, Massachusetts– 22- letnia matka dwójki dzieci była ostatnio widziana 3 października 1979 r. Około godziny 18:00 przyszła do niej sąsiadka, która miała zaopiekować się jej dziećmi, podczas gdy Susan i jej chłopak Michel Gagnon, mieli jechać do sklepu by kupić nową lodówkę.

Opiekunka twierdziła, że mieszkanie było pełne ludzi i cała ta grupa wyszła wraz z Susan i Michelem. Kobieta siedziała z dziećmi do 1:00 w nocy. Wtedy też do domu wrócił Michel. Był sam, a ona o nic nie pytała bo uznała, że nie wypada. Susan nigdy nie wróciła, a niedługo potem odnaleziono jej porzucony i spalony samochód. Wkrótce zniknął także Michele Gagnon, który był  członkiem gangu motocyklowego Hells Angels.

Kilka tygodni po zaginięciu Susan znaleziono szczątki Roberta Garbino- Był on przyjaciele Michela i pomieszkiwał z nim i Susan w jej domu. Mężczyzna zginął od rany postrzałowej, ale jego ciało zostało poćwiartowane. Jego tors odnaleziono w pobliżu miejsca, w którym znajdował się spalony samochód Susan, natomiast jego ręce i głowę w domu, który dzieliła z nim i swoim chłopakiem. Morderstwo mężczyzny pozostaje nierozwiązane.

W związku ze zniknięciem Susan i morderstwem Roberta wydano list gończy za Michelem. Jego ciało odnaleziono kilka tygodni później w mieszkaniu, w stanie Connecticut. Jego śmierć uznano za samobójstwo poprzez postrzelenie.

Z zeznań świadków wynika, że Susan chciała zerwać z Michelem ponieważ on i jego przyjaciele używali jej samochodu do transportu narkotyków. Nie jest jednak jasne, czy jej zniknięcie jest związane z narkotykami i czy ma coś wspólnego ze śmiercią Roberta i Michaela.

This slideshow requires JavaScript.

Ashley Eiffert

Nowy Orlean, Luizjana– 19- letnia Ashley zniknęła z Nowego Orleanu 9 stycznia 2003 r. Tego dnia umówiła się z kobietą  imieniem Nicole Johnson, którą poznała w poczekalni, oczekując na badania prenatalne. Nicole niedawno straciła dziecko i zaproponowała Ashley, że odda jej za darmo dziecięce meble.

Zgodnie z twierdzeniami Nicole, Ashley załadowała meble do swojego Forda Mustanga, ale miała problem z uruchomieniem silnika.

„Ashley nie mogła odpalić, więc zadzwoniła do swojego chłopaka. Słyszałam jak się kłócą. sądzę, że nie chciał przyjechać. Ashley była zdenerwowana. Mówiłam jej, że zamówimy pomoc drogową, ale ona nie słuchała. Przeszła przez ulicę i udała się w kierunku stacji benzynowej”

Odzyskanie samochodu córki zajęło rodzicom, którzy mieszkali w Harahan w Luizjanie, miesiące. Niestety nie znaleziono w nim dowodów, które mogły by przybliżyć rozwiązanie sprawy.

Śledczym nie udało się ustalić kto był chłopakiem Ashley.

Jeśli chodzi o Nicole Johnson, okazało się, że kobieta posługuje się fałszywymi danymi. Niedługo później zniknęła i do tej pory nie ustalono jej miejsca pobytu.

Wysoce prawdopodobne jest to, że zwabiła ona ciężarną kobietę po to by przysposobić jej dziecko.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.