Let’s travel together.

Help me come back home, zaginieni 18-24, część 10- Colt i Molly, Sara, Samantha

0

Colt i Molly jechali w aucie, którego kierowca uciekał przed policją, Sara była w drodze do pracy, natomiast Samantha wracała do domu od przyjaciół. Gdzie są dzisiaj?

 

Colt Haynes i Molly Miller

Wilson, Oklahoma– 21- letni Colt i jego 17- letnia przyjaciółka Molly zniknęli 8 lipca 2013 roku. Tego wieczoru jechali samochodem z kolegą, 21- letnim Jamesem. Była godzina 22:30 kiedy mężczyzna zaczął rzucać kamieniami, które miał w aucie, w przejeżdżający radiowóz. Policjanci rozpoczęli pościg, a prowadzona przez niego Honda Accord rozpędziła się do 120 mil na godzinę i wkrótce zniknęła funkcjonariuszom z oczu.

Około pierwszej w nocy Molly zadzwoniła pod numer alarmowy, jednak nim dyspozytor zdążył cokolwiek powiedzieć, odłożyła słuchawkę. Później próbowała dzwonić jeszcze kilka razy, ale za każdym razem połączenie zostawało przerywane. Dyspozytor oddzwaniał, ale nikt nie odbierał.

Przyjaciele Colta zeznali później, że dzwonił do nich tej nocy i prosił o pomoc. Tłumaczył, że leży w rowie, kaszle krwią i ma złamaną kostkę. Nie wyjaśnił jednak co się stało. Przyjaciele niezwłocznie ruszyli na poszukiwania- Colt myślał, że znajduje się pomiędzy Long Hollow a Pike Roads, ale go nie zlokalizowano. Przyjaciele jeździli po drogach i trąbili klaksonami, ale on mówił, że nic nie słyszy. Z rodziną i przyjaciółmi skontaktowała się także Molly. Prosiła żeby po nią przyjechać. Miała znajdować się pośrodku szczerego pola w hrabstwie Love.

Od tamtej pory już nikt ich nigdy nie usłyszał. Nie jest jasne dlaczego pomimo prób połączenia z numerem alarmowym, nie zlokalizowano telefonu i nie wysłano na miejsce pomocy.

Samochód Jamesa został znaleziony rozbity na polu dwa tygodnie później. Szkody oszacowano na 18 000 dolarów. Kiedy James został w końcu zatrzymany, tłumaczył, że podczas ucieczki przed policją rozdzielił się z Coltem i Molly: Oni mieli iść na jedną stronę lasu, on na drugą.

W 2014 r. James Nipp i jego dziewczyna Sabrina Fincher Graham zostali aresztowani pod różnymi zarzutami. Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia za narażenie innych, podczas ucieczki przed policją. Wyrok zamieniono później na 10 lat w zawieszeniu. Nie udało się ustalić czy miał udział w zaginięciu Molly i Colta.

This slideshow requires JavaScript.

Sara Graham

Fairmont, Karolina Północna– We wczesnych godzinach porannych w środę 4 lutego 2015 r. 18- letnia Sara jak każdego dnia szykowała się do pracy. Dom opuściła o 6:30. W Walmarcie, gdzie pracowała jako kasjerka powinna stawić się na godzinę 7:00, ale nigdy tam nie dotarła.

Niedługo później przypadkowa osoba znalazła samochód Sary. Biały chevrolet Astro stał zaparkowany i zamknięty na polu pszenicy, w odległości kilku minut drogi od jej domu. Chociaż policja dowiedziała się o jego lokalizacji dopiero o 12:15, świadkowie poinformowali, że zaparkował tam już o 6:45. Samochód, który był zarejestrowany na ojca Sary, nie miał żadnych uszkodzeń, a w pobliżu nie znaleziono śladów walki.

Sara na krótko przed swoim zniknięciem przeprowadziła się do ojca i zamieszkała z nim i swoją macochą. Oboje w tym czasie pracowali w departamencie policji gdzie jej ojciec Hubert był – sierżantem, a macocha Connie – zastępcą. 6 tygodni po zniknięciu Sary, Connie została zwolniona. Pracowała tam przez 23 lata. Władze nie podały przyczyny jej zwolnienia ani tego, czy było to związane ze zniknięciem pasierbicy.

Sara w momencie zniknięcia nosiła aparat ortodontyczny. Bliscy opisywali ją jako nieśmiałą i troskliwą osobę.

This slideshow requires JavaScript.

Samantha Burns

Huntington, West Virginia11 listopada 2002 r. O godzinie 21:45 19- letnia Samantha zadzwoniła do mamy i mówiła, że była w odwiedzinach u przyjaciół i jest w drodze do domu. Matka i córka nie mieszkały razem, ale były w ciągłym kontakcie.

Niedługo po tej rozmowie telefon Samanthy został wyłączony, co było dla niej nietypowe. Zawsze dbała o to by jej bateria była naładowana. Dziewczyna nie wróciła do domu i nikt więcej o niej nie słyszał. 12 listopada o 3:30 nad ranem znaleziono jej płonący burgundowy Chevrolet. Auto zostało porzucone w odosobnionym obszarze. Późniejsza ekspertyza dowiodła, że samochód został celowo podpalony.

Dwa dni później zidentyfikowano 2 podejrzanych: Chadwicka Fulksa i Brandena L. Bashama, którzy 4 listopada uciekli z więzienia i wpadli w przestępczy szał. Pojawiali się w wielu stanach gdzie byli odpowiedzialni za kradzieże samochodów, włamania i napady rabunkowe.

Dwa dni po tym jak Samantha zaginęła, zniknęła także 44- letnia Alice. W tym przypadku także odnaleziono tylko samochód. Basham przyznał się do uprowadzenia kobiety i wyznał, że została zamordowana przez Fulksa, który ją zgwałcił i udusił. W jej sprawie obaj mężczyźni zostali skazani na karę śmierci, ponieważ w styczniu 2009 r. Odnaleziono niewielkie fragmenty kostne, które pozytywnie zidentyfikowano. W 2005 r. Basham przyznał się także do porwania i zamordowania Samanthy. Jej ciała do tej pory nie odnaleziono.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.