Let’s travel together.

Grundy County Jane Doe nadal czeka na swoje imię

0

2  października 1976 roku miejscowy rolnik z małej wioski w stanie Illinois natknął się widok, którego na pewno się nie spodziewał. W rowie mieszczącym się wzdłuż amerykańskiej trasy leżało ciało czarnoskórej kobiety. Afroamerykanka została postrzelona w głowę. Jej wiek oszacowano na 18-23 lata. Miała czarne włosy w stylu afro, brązowe oczy, bliznę na prawym biodrze i znamię na brzuchu. Kobieta była naga, a na głowie miała zieloną, plastikową torbą oprawioną taśmą klejącą i dodatkowo owiniętą czerwono-białym- czarnym swetrem z dzianiny, który nie miał markowej metki, a zamiast tego metkę z odręcznie wyszytym „L”.

Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła na 24 godziny przed znalezieniem. Bezpośrednią przyczyną śmierci była rana postrzałowa zadana rewolwerem kalibru 38. Pocisk wszedł przez ucho, a wyszedł czołem. Pobrano odciski palców tej młodej kobiety, które następnie zostały wysłane do Federalnego Biura Śledczego, a także do wszystkich państwowych laboratoriów kryminalnych w kraju w nadziei, że uda się ją zidentyfikować. Szkic tego, jak mogła wyglądać, gdy jeszcze żyła, został zamieszczony w lokalnej gazecie. Uraz, którego doznała w wyniku postrzelenia, zniekształcił jej twarz tak bardzo, że sporządzenie portretu było wyczynem. Niemniej jednak, został on wykonany z największą starannością.

Śledczy prowadzący tą sprawę wierzyli, że kobieta najprawdopodobniej nie pochodziła z obszaru w którym ją odnaleziono. W tamtych czasach Grundy County było zamieszkiwane przez rasę białą. Jane Doe przez wiele tygodni oczekiwała na identyfikację, spoczywając w lodówce jednego z domów pogrzebowych, po czym w Święto Dziękczynienia została pochowana w nieoznaczonym grobie. Sprawa pozostała zimna do 2017 roku, kiedy to została ponownie otwarta przez zastępce koronera, który prywatnie pracował nad nią niestrudzenie przez te wszystkie lata. Mając taki postęp w dziedzinie technologii DNA i medycyny sądowej, ma on nadzieje, że przyszedł czas na identyfikację. W grudniu 2018 roku ciało „Grundy County Jane Doe” zostało ekshumowane. Kości zostały wysłane do Centrum Identyfikacyjnego Uniwersytetu Północnego Teksasu. Laboratorium, które się w nim mieści jest wyspecjalizowane w badaniach mitochondrialnych DNA. Od czasu ponownego otwarcia sprawy napłynęły pewne wskazówki. Jedna z nich dotarła z Mississippi, gdy kobieta skontaktowała się z koronerami z okręgu Grundy, aby opowiedzieć im o swojej siostrze, która zaginęła w latach 60- tych. Kiedy zniknęła, nikt nie zgłosił jej zaginięcia. Niestety to był fałszywy trop. Kolejna wskazówka przyszła z Chicago, gdy matka spekulowała, że ​​niezidentyfikowana kobieta mogła być jej córką. Kobieta powiedziała, że kiedy zobaczyła złożony szkic ofiary wraz ze swetrem, pomyślała, że ​​to może być jej córka. Sweter także wyglądał znajomo. Jednak porównanie DNA wykluczyło tą możliwość. Grundy County Jane Doe nadal czeka na swoje imię. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.