Let’s travel together.

Dziewczyna w ogniu – sprawa zaginięcia Brookelyn Farthing

0

Brookelyn zaginęła 22 czerwca 2013 roku, miała wtedy 19 lat. Zagadka jej zniknięcia do tej pory pozostaje nierozwiązana.

Brookelyn Farthing urodziła się 26 sierpnia 1994 r. Mieszkała w Berea, w stanie Kentucky wraz ze swoją matką Shelby Walker; ojczymem, Randallem Walker; oraz dwoma siostrami, Tashą Thomas i Paige Farthing.

Dorastając, Brookelyn była skautką i przez większość życia była członkiem tej organizacji. Podczas tych spotkań przygotowywała zestawy opieki dla osób dotkniętych przez huragan Katrina, odwiedzała osoby starsze i spędzała dużo czasu pomagając innym.

Brookelyn była odważną i energiczną nastolatką, z zamiłowaniem do zwierząt i natury. Ponad wszystko uwielbiała piec. Niejednokrotnie zarywała noce aby piec ciastka dla swojej rodziny.

Ważny dzień

Piątek, 21 czerwca 2013 roku był ważnym dniem dla Brooke z kilku powodów.

Rankiem tego dnia Brookelyn i Paige podchodziły do egzaminu na prawo jazdy. Brookelyn zdała test pomyślnie lecz Paige nie miała tyle szczęścia.

Wieczorem rodzina dziewczyny uczestniczyła w przyjęciu z okazji 70-tych urodzin dziadka Brooke. Ze względu na to, że był ciężko chory, była to okazja szczególnie ważna dla wszystkich jej członków.

Po udziale w uroczystości urodzinowej Brooke, Paige i ich kuzynka udały się na imprezę przy Red Lick Road. Na imprezie było kilku znajomych Brooke, w tym jej najlepsza przyjaciółka. Brookelyn zabrała ze sobą kilka rzeczy bo po imprezie miała spędzić noc u swojej przyjaciółki. Siostra i kuzynka opuściły imprezę między 19:00 a 20:00 zostawiając dobrze bawiącą się Brooke z towarzystwie znajomych.

Sprawy zaczęły się komplikować gdy przyjaciółka u której miała nocować oświadczyła, że zamierza spędzić tę noc ze swoim chłopakiem. To bardzo rozgniewało Brooke bo przecież nie tak się umawiały. Po jakimś czasie, przyjaciółka wraz ze swoim chłopakiem również wyszli z imprezy.

Gdy zabawa się skończyła, Brooke wsiadła do samochodu z dwoma mężczyznami, którzy również byli na tej imprezie. Jednego z nich Brookelyn znała, był dobrym znajomym jej byłego chłopaka (tożsamość mężczyzn do tej pory nie została oficjalnie ujawniona). Troje młodych ludzi wsiadło do samochodu i najpierw pojechali odstawić jednego z nich do domu. Potem Brook udała się do domu drugiego mężczyzny (nazwijmy go Josh), który znajdował się przy Dillonm Court w Berea.

Niedługo po przyjeździe do domu Josha, Brooke zaczęła dzwonić i pisać sms-y do rodziny i przyjaciół w tym również byłego chłopaka, z którym obecnie się przyjaźniła. Miało to miejsce między godziną 4 a 5, rankiem 22 czerwca. Dziewczyna usilnie próbowała znaleźć osobę, która pomoże jej dostać się do domu. Brooke z jakiegoś powodu nie czuła się dobrze w tamtym miejscu, czuła się zagrożona, co wyraziła między innymi w kilku sms-ach o treści: „boje się!”, „proszę, pospiesz się!”

Niestety nikt w danej chwili nie by w stanie jej pomóc, jedni ze względu na wypity alkohol nie mogli wsiąść za kierownicę, inni byli w pracy. Ostatecznie ustaliła ze swoim byłym chłopakiem, że to on odbierze ją z tamtego miejsca jak tylko skończy pracę czyli około godziny 6:30.

Ostatnia wiadomość z numeru Brookelyn była wysłana o godzinie 5:30 do jej byłego chłopaka. Treść wiadomości była następująca:

„Never mind, I’m okay. I’m going to a party in Rockcastle County.” (Nieważne, nic mi nie jest. Idę na imprezę do Rockcastle)

Zdziwiony chłopak w odpowiedzi, spytał ją z kim się na tą imprezę wybiera, jednak nie otrzymał na to pytanie odpowiedzi.

Brooke nigdy nie wróciła do domu. Nie skontaktowała się już nigdy z rodziną ani przyjaciółmi.

Pożar

22 czerwca, około godziny 7:00 rano, Josh zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił pożar w swoim domu. Pożar zgasł, zanim pojawili się strażacy, pozostawiając spaloną kanapę i dziurę w podłodze.

Właściciel domu powiedział później policjantom, że tego ranka opuścił dom ponieważ musiał zająć się końmi. Stwierdził również, że gdy wychodził, Brooke siedziała na kanapie i paliła papierosa. Gdy wrócił, dziewczyny już w domu nie było a kanapa stała w płomieniach.

22 czerwca 2013 r

Tego dnia Brookelyn planowała wziąć udział w pokazie samochodów w Somerset, w stanie Kentucky. Miała spędzić ten czas z przyjaciółmi ale nie pojawiła się w umówionym miejscu i nie dało się nawiązać z nią kontaktu przez telefon. Zaniepokojeni przyjaciele skontaktowali się z Paige.

Dowiedziawszy się, że Brookelyn zaginęła, jej rodzina zaczęła jej szukać. Paige powiedziała rodzinie, że jej przyjaciele powiedzieli, że opuściła imprezę z dwoma mężczyznami, których rodzina Brooke nie znała. Uważali jednak, że jeden z nich był przyjacielem lub krewnym jej byłego chłopaka.

Paige udało się znaleźć numer telefonu do jednego z nich, a Tasha zadzwoniła. Mężczyzna potwierdził, że Brooke pojechała z nim do jego domu ale nie wie gdzie dziewczyna teraz przebywa. Opowiedział siostrze, że opuścił dom, pozostawiając Brooke samą, ponieważ czuł się niekomfortowo przebywając z nią sam na sam, przez wzgląd na jej byłego chłopaka. Powiedział  również, że zanim wyszedł, słyszał, jak Brooke rozmawiała z kimś przez telefon o przyjęciu w hrabstwie Rockcastle.

Dwadzieścia minut po zakończeniu rozmowy Josh oddzwonił do Tashy, informując ją, że wszystkie rzeczy Brookelyn, w tym jej kowbojki, torebka i trochę ubrań, zostały w jego domu. Podczas rozmowy dodał, że w jego domu wybuchł pożar a Brooke zniknęła. Przyczyną pożaru miał być według niego papieros, który paliła Brooke.

Po upływie 24 godzin matka Brookelyn zgłosiła zaginięcie córki na policję.

This slideshow requires JavaScript.

Poszukiwania

Rodzina i przyjaciele Brookelyn pojechali się do Dillon Court aby przeszukać okolice. Przejrzeli również rzeczy Brooke, które zostały w domu Josha. Brakowało tylko ubrań które miała na sobie poprzedniego dnia i telefonu komórkowego.

Według ustaleń policji, jej telefon otrzymał ponad 1000 połączeń w ciągu 24 godzin od osób próbujących się z nią skontaktować. Ostatnie logowanie telefonu zarejestrowano w miejscu oddalonym o kilka minut od domu Josha.

W niedzielę, dzień po zniknięciu Brookelyn, policja stanu Kentucky rozpoczęła poszukiwania. Przesłuchano kilka osób, w tym właściciela domu w którym widziano zaginioną po raz ostatni.

Na początku śledztwa policja zwróciła się do właścicieli nieruchomości w hrabstwach Estill, Rockcastle, Jackson i Madison o sprawdzenie swoich ziem pod kątem ewentualnych śladów zaginionej dziewczyny. Powiedziano im, aby zwracali szczególną uwagę na świeżo przekopaną ziemię, nietypowe zapachy, rowy i odległe obszary.

Władze przeszukały ponad 16 000 akrów w trzech hrabstwach Kentucky. W poszukiwaniach brały udział policja, kadeci, ludzie na koniach i psy tropiące. Sprowadzano także psy wyszkolone do poszukiwania zwłok a nurkowie przeszukiwali pobliskie zbiorniki wodne.

Niczego nie znaleziono.

Trzy tygodnie po zniknięciu Brookelyn prawie 200 ochotników, w tym niektórzy na koniach, przeszukało obszar w odległości 1,5 km od ostatniej znanej lokalizacji.

Miesiąc po wszczęciu śledztwa, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, aby pomóc sfinansować nagrodę pieniężną za pomoc w odszukaniu dziewczyny.

Rodzina Brooke nie poddaje się i walczy o prawdę. Założyli stronę internetową Missing: Brookelyn Farthing.

Siostra Brooke, Tasha uważa, że ​​musi być głosem swojej siostry i dlatego przeprowadziła wiele wywiadów na temat jej zniknięcia. Podjęła liczne kroki, aby utrzymać nazwisko siostry na powierzchni, nie pozwalając aby o niej zapomniano.

Policja nadal szuka informacji, tropów, świadków tamtego zdarzenia.

Obecnie oferowana jest nagroda w wysokości 14 000 USD za informacje prowadzące do jej odnalezienia lub schwytania i skazania osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie\ śmierć.

Teorie

Zgodnie z obecną teorią zarówno rodziny Brookelyn, jak i śledczych, dziewczyna została porwana.

Śledczy uważają, że ostatnia wiadomość wysłana do byłego chłopaka została napisana i wysłana przez kogoś innego. Przecież z nikim wcześniej nie rozmawiała na temat rzekomej imprezy w Rockcastle.

Policja uważa pożar w domu Josha za kluczowy element tej sprawy. Ogień miałby zatrzeć potencjalne ślady, dowody przestępstwa względem Brooke. Strażacy również uznali pożar za „podejrzany”

Rodzina Brooke nie wierzy, że dziewczyna wyszłaby z domu na Dillon Court bez swoich rzeczy. Według nich nie miała również powodu aby uciekać ani odbierać sobie życia.

Z każdą chwilą, analizując tą sprawę pojawia się coraz więcej pytań bez odpowiedzi.

Jeśli jednak się wybrała na imprezę, czy poszłaby bez butów? Buty zostały w domu Josha.

Dlaczego Josh podaje dwie różne wersje tłumaczące jego wyjście z domu?

Czego bała się Brookelyn?

Dlaczego nagle zmieniła zdanie odnośnie powrotu do domu?

 

Na stronie prowadzonej przez rodzinę Brooke, możemy przeczytać następujący apel:

„Od zniknięcia Brooke, społeczność, którą nazywamy domem, okazała nam niesamowite wsparcie. Wieszaliśmy ulotki, apelowaliśmy do ludzi i organizowaliśmy liczne zbiórki pieniędzy. Policja stanowa Kentucky w Richmond wraz z pomocą innych osób przeszukała tysiące akrów i podjęła liczne działania. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma jakieś informacje, które mogłyby nam pomóc w znalezieniu Brooke, zadzwoń na policję stanową Kentucky w Richmond.”

 

Wiek w dniu zaginięcia: 18 lat

Wzrost i waga: 5’1, 105 funtów

Opis odzieży / biżuterii: szara koszulka z logo Madison County FFA (Future Farmers of America) i jasnoniebieskie jeansowe szorty.

Rysopis:

kobieta rasy białej,

włosy: blond

oczy: brązowe

znaki szczególne: przekłute uszy i znamię na lewym biodrze.

 

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.