Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 58- Clark, Kaya, Hattie, Amber

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć.

Clark Handa

3- letni Clark był najmłodszym z dziewięciorga dzieci i mieszkał wraz z rodziną w skromnym domku w Fairfield w Kalifornii. 23.08.1984 r. Pod osłoną nocy, przez otwarte okno, do pokoju w którym spało pięcioro dzieci, wtargnął niezidentyfikowany intruz. Nad ranem, przy łóżku Clarka jego mama znalazła list z żądaniem okupu. Porywacz wskazał miejsce spotkania, instruując rodzinę, że odda dziecko w zamian za 25 000 dolarów. Mimo, iż rodzice spełnili zawarte w liście wymagania, porywacze nie pojawili się w miejscu spotkania, a chłopca nigdy więcej nie widziano.

Dopiero po 32 latach, o porwanie i morderstwo Clarka, oskarżono przyjaciela rodziny, który w 1984 r. Miał 23 lata. W momencie oskarżenia odsiadywał wyrok dożywocia za molestowanie dzieci oraz morderstwo. Tamtego dnia, Michael Fejarang i dwie inne osoby- mężczyzna i kobieta, wszyscy będący pod wpływem narkotyków, wpadli na pomysł porwania chłopca. Kiedy Fejarang zakradł się do pokoju dziecięcemu, podał Clarkowi leki uspokajające i wyniósł go do samochodu. Następnie wszyscy udali się do domu w Vacaville w Kalifornii, gdzie go zabili. Danych wspólników nigdy nie upubliczniono. Wiadomo, że kobieta nie żyje, a mężczyzny nie udało się zlokalizować. Michael stwierdził, że nie pamięta miejsca, w którym pochowali ciało.

This slideshow requires JavaScript.

Kaya Centeno

Kaya urodziła się 23 maja 2002 r. W Idaho. W 2008 r. Kiedy miała pięć lat, ona jej brat i siostra zostali adoptowani przez Ginę i Jose Centeno. O tym, że dziewczynka zaginęła gdzieś między 2010-2012 r. Władze dowiedziały się dopiero w 2020 r. Kiedy otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej.

Pokrzywdzonymi byli 17- letnia dziewczynka i 15- letni chłopiec – rodzeństwo Kay, które pół roku wcześniej zostało przewieziono do Meksyku, aby zamieszkać z dalszą rodziną. To wtedy wyznali prawdę o tym co ich spotkało z rąk adopcyjnych rodziców. Gina i Jose mieli znęcać się nad dziećmi, fizycznie, emocjonalnie i seksualnie przez okres od ośmiu do dziesięciu lat. Rodzeństwo zeznało, że mieli młodszą siostrę Kaye, która pewnego dnia zniknęła, a adopcyjni rodzice tłumaczyli, że wysłali ją do swoich krewnych.

Kiedy policja zaczęła badać sprawę, okazało się. że W 2009 r. Dziewczynka została zapisana do szkoły podstawowej, skąd w drugiej klasie ją wypisano. Powód? Nauczanie domowe. Niedługo później dziewczynka zniknęła.

Policja uzyskała nakaz przeszukania rezydencji małżeństwa Centeno, gdzie znaleziono nagrania i zdjęcia, które potwierdziły zeznania dzieci. Materiał dowodowy przedstawiał różnej formy tortur i molestowania seksualnego. Obecnie Gina i Jose oczekują na proces. Miejsce dziewczynki pozostaje nieznane. Podejrzewa się, że została sprzedana, bądź zamordowana.

This slideshow requires JavaScript.

Hattie Jackson
Kiedy 21 lipca 1961 r. Po raz ostatni widziano 7- letnią Hattie, bawiła się ze swoim bratem i innymi dziećmi w parku narodowym Rock Creek Park w Waszyngtonie. Dzieci kąpały się w strumieniu, kiedy podszedł do nich policjant i powiedział aby wyszły z wody ponieważ jest ona zanieczyszczona. W momencie, w którym policjant odjechał, do dzieci podszedł nieznajomy mężczyzna i zaproponował, że zawiezie je w fajne miejsce, gdzie można się kąpać. Dzieci odmówiły i wróciły do zabawy. Po kilku chwilach zorientowały się, że nie ma z nimi Hattie.

W trakcie prowadzonego dochodzenia, pojawiło się dwóch świadków, którzy widzieli jak dziewczynka wsiada na tylne siedzenie niebiesko-szarego starszego modelu Chryslera, prawdopodobnie Plymoutha, z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, co miało miejsce w pobliżu Rock Creek Park. Opis, podany przez świadków pasował do mężczyzny, który zaczepił dzieci. Porywacz był biały, miał około 30 lat, był wysoki i muskularny. Ubrany był w białą koszulę, szare spodnie. Nosił okulary przeciwsłoneczne i miał brązowe włosy. Nigdy nie został zidentyfikowany, a tym samym los Hattie pozostaje nieznany.

This slideshow requires JavaScript.

Amber Barker

10- letnia Amber ostatni raz była widziana w Oklahoma City, 18 grudnia 1997 r. Około godziny 18:00, kiedy ubrana w beżową koszulę z brązowym kołnierzem, jasnoniebieskie dżinsy i tenisówki, opuszczała dom koleżanki. Wcześniej dzwoniła do mamy i informowała, że wróci na kolację. Dziewczynka poruszała się na niebieskim rowerze, który znaleziono następnego dnia. Leżał porzucony w odległości mili od domu Amber. W kolejnych dniach, zlokalizowano pierścionek, buty, sweter i jedną skarpetkę Amber. Wszystko to, zostało porozrzucane po ulicy w niedalekiej od siebie odległości.

Błękitny sweterek dziewczynki nosił ślady wymiocin zmieszanych z nasieniem, a na jednym z jej butów widniała plamka krwi. Na podstawie zebranych dowodów, śledczy byli w stanie stworzyć częściowy profil DNA sprawcy.

Daniel Smith był mężem siostry Amber. Mężczyzna był też w domu dziewczynki, w momencie w którym dzwoniła do mamy by poinformować ją, że będzie wracać. Zaraz po ich rozmowie, opuścił rezydencje. Mężczyzna był już znany policji, ponieważ w 1995 r. Po pijanemu dokonał napaści na kobietę. Próbował ukraść jej kluczyki do auta, a także usiłował ją zgwałcić. Przyznał się do winy i odbył wyrok.

Cztery dni po zaginięciu Amber znaleziono go powieszonego na drzewie. Jego śmierć uznano za samobójstwo. Ze względu na okoliczności związane z zaginięciem dziewczynki, podejrzewa się, że nie żyje.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.