Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 52 – Caroline, Amir, Mindi

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć.

 

Caroline Del Valle

Caroline z Barcelony w Hiszpanii miała zaledwie 14 lat, kiedy wczesnym rankiem w niedzielę 15 marca 2015 roku zniknęła bez śladu. Na co dzień nastolatka mieszkała z rodzicami, dziadkami i bratem. Od najmłodszych lat nie lubiła się uczyć, a zamiast tego wolała się bawić z innymi dziećmi i tak jej już zostało: Każdego tygodnia czekała tylko na ostatni dzwonek, zwiastujący weekend.

W sobotę o 21:30 Caroline wysłała SMS-a do mamy z zapytaniem czy mogłaby nocować w domu przyjaciółki, u której miały spać także inne koleżanki. Matka wyraziła zgodę, nie mając pojęcia, że grupa nastolatków wspólnie uknuła plan oszukania swoich rodzin, aby wybrać się do pełnej dyskotek strefy rozrywki, oddalonej o 30 kilometrów od Barcelony. Grupa kilkunastu nieletnich z Caroline na czele udała się tam pociągiem, a prawda wyszła na jaw dopiero kiedy czternastolatka zaginęła.

Pełna barów, dyskotek, alkoholu i narkotyków dzielnica Hermética w Sabadell jest miejscem kontrowersyjnym i na pewno nie odpowiednim dla osób poniżej 18 roku życia. Z uwagi na to, że jej atrakcje przyciągały głownie nastolatki, policja często organizowała naloty i nie inaczej było 15 marca tuż po 5:00 rano. Kiedy pojawiły się patrole, grupa około 20 młodocianych, z  których część uciekła z ośrodków dla nieletnich by móc zabawić się w weekend, rozbiegła się w różnych kierunkach. Caroline także – w końcu jej rodzice myśleli, że śpi u koleżanki więc musiała się ukryć by prawda nie wyszła na jaw. Chociaż w okolicy były dziesiątki młodych ludzi, strażników nocnych klubów i funkcjonariuszy, po dziewczynce ślad zaginął.

Ostatnią osobą, która widziała Caroline był chłopak znany jako „Justin”-  obecnie pełnoletni i odsiadujący wyrok za usiłowanie napadu i bójkę. Zeznawał wtedy, że w momencie, w którym pojawiły się gliny, Caroline pobiegła za nim, po czym schowała się pod samochodem. Zgodnie z zeznaniami innych nastolatków, kiedy spotkali się później w ustalonym miejscu zbiórki, pod restauracją McDonals,„Justin” pojawił się znacznie później. Był pobrudzony błotem i opowiadał, że ukrył się w kanale irygacyjnym i że Caroline została zatrzymana przez policję.

Chociaż wiele wskazuje na to, że tamtego ranka mógł skrzywdzić dziewczynkę, a następnie ukryć jej ciało, nie ma żadnych dowodów, które mogłyby go  obciążyć. Pomimo upływu czasu śledztwo jest kontynuowane, a śledczy wierzą, że winowajca w końcu „pęknie”.

This slideshow requires JavaScript.

Amir Jennings

18- miesięczny Amir i jego 22-letnia matka, Zinah Jennings, zniknęli z Columbii w Południowej Karolinie 22 listopada 2011 r. Zaginięcie kobiety i dziecka zgłosiła jej rodzina, podejrzewając, że Zinah uciekła, ponieważ była podejrzewana o potrącenie człowieka. 24 grudnia Zinah została zlokalizowana w pobliżu domu jej matki,  po tym jak rozbiła swój samochód. Chłopca jednak nigdzie nie było, a jej wyjaśnienia dotyczące miejsca jego pobytu były niejasne. Raz twierdziła, że wcale nie ma dzieci, potem, że Amir przebywa z jej znajomymi, innym razem, że jest u krewnych, aż w końcu odmówiła składania dalszych wyjaśnień na jego temat. 29 grudnia kobieta została oskarżona o zaniedbanie dziecka, ale nadal uparcie milczała.

Psy szkolone do wykrywania ludzkich zwłok, wyczuły zapach Amira na tylnym siedzeniu auta oraz w bagażniku, gdzie znaleziono zakrwawiony dziecięcy kocyk ( badania wykazały, że krew należała do chłopczyka), łopatę, oraz ubranka.

Zgodnie z zeznaniami matki i przyjaciół Zinah, po narodzinach chłopca zmagała się z depresją. Zdiagnozowano także u niej schizofrenię i zlecono na stałe przyjmowanie leków, które często pomijała. Swojej przyjaciółce uskarżała się, że jest zmęczona wychowywaniem dziecka i rozważa jego sprzedaż. W chwili zatrzymania była w ciąży, a podczas procesu o bezprawne postępowanie wobec Amira, urodziła córeczkę. Amira nigdy nie odnaleziono i chociaż jego babcia, nie wierzy, że córka mogłaby wyrządzić mu krzywdę, dowody wskazują, że chłopczyk nie żyje. Po 4 latach pobytu w więzieniu Zinah wyszła na wolność i mimo, że od tego czasu władze wielokrotnie kontaktowały się z nią w sprawie zaginięcia jej syna, wydawała się być niezainteresowana zlokalizowaniem go.

This slideshow requires JavaScript.

Mindi Chambers

17- letnia Mindi z Tempe w Arizonie, 19 października 1982 r. Wyszła z domu aby odprowadzić do szkoły swoje dwie przyrodnie siostry. Kiedy dziewczynki wróciły popołudniu, Mindi nigdzie nie było, frontowe drzwi były otwarte na oścież, ale w domu było schludnie i czysto i nic nie wskazywało na włamanie, tym bardziej, że kosztowności jak i rzeczy Mindi pozostały na swoim miejscu.

W 1968 r. Matka dwuletniej wówczas Mindi została utopiona we własnej wannie i chociaż podejrzewano jej męża, a ojca Mindi, nigdy niczego mu nie udowodniono. Allen został natomiast skazany za napaść i próbę gwałtu, a podczas jego pobytu w więzieniu dziewczynka była pod opieką cioci i babci. Ojciec zabrał ją gdy miała 7 lat.

3 dni przed swoim zniknięciem Mindi trafiła pod opiekę swojej macochy, która była w trakcie rozwodu z Allenem. Dziewczynka zgłosiła się na policję i wyznała, że ojciec molestował ją przez ostatnie 5 lat.

W dniu zaginięcia Mindi była widziana przez sprzedawcę ze sklepu spożywczego. Według niego dziewczynka została wciągnięta do zielono- brązowego kombi. Przyrodnia siostra Mindi twierdziła, że ich ojciec jeździł takim właśnie samochodem. Nie wiadomo czy jest on odpowiedzialny za zaginięcie dziewczynki, ponieważ i w tym przypadku nie znaleziono obciążających go dowodów. W 1994 r. Zginął w wypadku samochodowym pozostawiając szóstkę dzieci.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.