Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 27 – Ke’Shaun, Karen i Michael, Kacey

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć. Dziś przedstawiamy historię dwuletniego Ke’Shauna, rodzeństwa, którego mama została zamordowana i 10- letniej Kacey

 

Ke’Shaun Vanderhorst

Dwuletni Ke’Shaun był po raz ostatni widziany przez krewnych 25 września 1995 roku, w jego domu w Pensylwanii. Od tamtej pory Tina Vanderhorst mówiła wszystkim, że synek został jej odebrany przez pracowników socjalnych z Departamentu Usług Społecznych. Nie każdy jednak uwierzył w jej historię, a w szczególności rodzona siostra, która 13 października zgłosiła zaginięcie chłopca na policję. 

Szybko okazało się, że Tina kłamie, a jej burzliwa przeszłość i teraźniejszość, potęgowały niepokój o bezpieczeństwo chłopca. Kobieta była uzależniona od narkotyków i alkoholu, a do tego miała konflikty z prawem. Zaraz po narodzinach Ke’ Shauna została aresztowana. Chłopczyk trafił pod opiekę rodziny zastępczej, a do matki wrócił zaraz po jej zwolnieniu z aresztu co miało miejsce w listopadzie 1994 r. Wtedy też przydzielono rodzinie pracownika socjalnego, który regularnie kontrolował dobrobyt chłopca. Zgodnie z jego opinią Tina była oddaną matką. Nie znaleziono także dowodów na zażywanie narkotyków. Po sześciu miesiącach Tina i Ke’Shaun zostali zwolnieni z nadzoru. Niedługo później chłopczyk zniknął. Co istotne Tina miała łącznie siedmioro dzieci z czego czwórka z nich zmarła w latach 80- tych. Najstarsze miało 10 miesięcy. Zgony te przypisano zespołowi SIDS ( nagła śmierć łóżeczkowa) i zapaleniu płuc. Dwaj inni synowie Tiny zamieszkali z babcią ze strony ojca.

Kiedy śledczy zjawili się w mieszkaniu kobiety wszędzie panował brud, a na podłodze walały się strzykawki i igły pomiędzy którymi biegały szczury. Przyparta do muru Tina, wyznała, że sprzedała syna Afroamerykance o imieniu Virginia Graham i otrzymała 500 $ w 25-dolarowych banknotach, które szybko wydała na zakup cracku. 

Virginia została opisana jako elegancka kobieta około czterdziestki, która pewnego dnia odwiedziła jej mieszkanie i powiedziała, że ktoś poinformował ją, że ma problemy z opieką nad synem, po czym zaproponowała, że zabierze Ke’Shauna. Kobieta miała jeździć  jasnoniebieskim czterodrzwiowym sedanem z białym dziecięcym fotelikiem w środku. Miała mieszkać wraz z mężem i dwójką dzieci w Filadelfii. 

Jeśli Virginia istnieje, nigdy nie została zidentyfikowana, a los Ke’Shauna pozostaje nieznany.Po zaginięciu chłopczyka policja wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci pozostałych dzieci Tiny, ale nie wniesiono żadnych zarzutów.

This slideshow requires JavaScript.

Karen i Michael Reinert

Susan Reinert była matką dwójki dzieci, mężatką i nauczycielką języka angielskiego w liceum w Pensylwanii, gdzie poznała innego nauczyciela, Williama Bradfielda. Z czasem płomienny romans przerodził się w związek dla którego Susan zdecydowała się zostawić męża. 

11- letnia Karen i jej 10- letni brat Michael, byli po raz ostatni widziani około godziny 21:20, 22 czerwca 1979 r. Kiedy wsiedli wraz z Susan do jej pomarańczowego hatchbacka Plymouth Horizon. Cała trójka udała się na spotkanie z Williamem z którym kobieta spotykała się już od 2 lat, a znajomym wspominała, że William zamierza ją poślubić.

3 dni później na leśnym parkingu, przypadkowy mężczyzna natrafił na otwarty, pomarańczowy samochód. Kiedy zajrzał do bagażnika, jego oczom ukazał się przerażający widok – zmaltretowane, nagie i związane łańcuchem, ciało młodej kobiety. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że Susan została dotkliwie pobita i związana, a po upływie 24 do 36 godzin zabita zastrzykiem z morfiny. Po dzieciach nie było śladu, a szeroko zakrojone poszukiwania nie przyniosły efektu.

Dochodzenie przeprowadzone przez policję stanową i FBI skupiało się na Williamie Bradfieldzie i dyrektorze szkoły, dr Johnie Smith, który został ujawniony jako sadysta pasjonujący się twardą pornografią, nielegalnymi narkotykami i przemocą. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że w trakcie swojego związku z Williamem, Susan powierzyła mu dużą sumę pieniędzy, którą miał dla niej zainwestować. Była także ubezpieczona na życie, na kwotę w wysokości 730 000 dolarów, a William był jedynym beneficjentem i spadkobiercą jej majątku, z wyłączeniem dzieci. Zmieniając wolę, Susan nie miała pojęcia, że jej ukochany spotyka się jeszcze z co najmniej trzema innymi kobietami.

W 1981 r. William został oskarżony o sprzeniewierzenie pieniędzy Susan. Wkrótce po zwolnieniu z więzienia mężczyzna został ponownie aresztowany, ale tym razem pod zarzutem spisku w celu zamordowania Susan, Karen i Michaela co zrobił w celu uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia na życie i spadku. Jego wspólnikiem miał być dyrektor szkoły i bliski kolega, który został skazany w 1985 r. 

W 1998 r. Podczas odsiadki potrójnego morderstwa, William zmarł w więzieniu. Nigdy nie przyznał się do udziału w morderstwie. Po śmierci Williama, władze odkryły wśród jego rzeczy, fotografię przedstawiającą kamień wyglądający trochę jak pomnik. Chociaż policji nigdy nie udało się zidentyfikować tego miejsca, uważa się, że właśnie tam pochowano rodzeństwo. 

Jeśli chodzi o dyrektora szkoły, został zwolniony w 1992 r. Zmarł na chorobę serca w 2009 r. Co ciekawe, dwa lata po morderstwie Susan, zaginęła jego córka i jej mąż. Smith nigdy nie został oskarżony o udział w ich zniknięciu, a los pary pozostaje nieznany.

This slideshow requires JavaScript.

Kacey Perry

14 września 1990 r. 10- letnia Kacey odwiedziła swojego tatę który mieszkał w południowo- wschodniej części Portland w stanie Oregon. Rodzice dziewczynki nigdy się nie pobrali, a krótko po jej narodzinach ich związek się rozpadł.

Tego dnia Kacey i ojciec wdali się w kłótnię, po tym jak mężczyzna pod groźbą urwania kontaktu, zażądał by córka wyprowadziła się od matki, która według niego źle się nią zajmowała i zamieszkała z nim i jego żoną. Po ostrej wymianie zdań, Kacey zabrała kilka ubrań i torebkę  i około godziny 23:00 wybiegła z domu. Ojciec podejrzewał, że wróci do matki, jednak dziewczynka nigdy tam nie dotarła.

Tego samego wieczoru świadkowie widzieli ją w sklepie Kienow’s Food Store, który mieścił się około dziesięciu przecznic od domu ojca. Kacey niosła czarną torebkę. Tą samą torebkę i jej porozrzucaną zawartość, w tym jasnoróżową bluzkę z czarnymi guzikami, znaleziono później w pobliżu sklepu. 

W 1991 r. Do morderstwa dziewczynki przyznał się Brian George– były partner jej matki. W momencie przyznania się do winy przebywał w areszcie policyjnym w Portland pod zarzutem napadu na bank. Mężczyzna wskazał śledczym zalesiony obszar w którym miał pochować ciało Kacey, jednak poszukiwania wskazanego przez miejsca, ujawniły tylko kości zwierząt. Później mężczyzna odwołał swoją spowiedź, a los Kacey pozostaje nieznany. 

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.