Let’s travel together.

Colton i jego brat byli rażeni prądem, bici przedłużaczem i kijem od miotły przez wuja i ciotkę. Pewnego dnia Colton zniknął…

0

W chwili zaginięcia 9-letni Colton mieszkał ze swoją ciotką i wujem, Jamesem Rexem Clarkiem i Rebeccą Faith Clark w Wewoka w stanie Oklahoma. Para od trzech lat sprawowała nad nim opiekę prawną, po tym jak odebrano ją jego rodzicom.

Rex i Rebecca zeznali, że po raz ostatni widzieli Coltona 20 kwietnia 2006 roku, około godziny 13:00. Chłopiec zniknął z ich domu, a razem z nim plecak i jego ulubione czerwone buty. Para wysunęła teorię, że Colton uciekł z domu, ale psy tropiące nie były w stanie wyśledzić zapachu Coltona nigdzie poza domem wujostwa.

Nadzór

Państwo Clark stwierdzili, że Colton był źle traktowany przez swoich rodziców, którzy mieli problemy z uzależnieniami, w związku z czym, on i jego starszy brat, Homer (znany również jako Austin), zamieszkali z ciotką i wujem. Obojgu chłopcom zmieniono tożsamość i z założenia mieli uczyć się w domu.

Biorąc pod uwagę ich trudną sytuację życiową zarówno Colton, jak i jego brat nadal byli podopiecznymi stanu, co oznacza, że opieka społeczna miała stale monitorować warunki w jakich chłopcy się wychowywali. Pracownicy Departamentu Opieki Społecznej (DHS czyli Department of Human Services) w Oklahomie wielokrotnie próbowali spotkać się z braćmi, ale za każdym razem, gdy planowali spotkanie, Rex i Rebecca je odwoływali.

Kolejna zaplanowana wizyta miała mieć miejsce 20 kwietnia, lecz gdy pracownik socjalny zjawił się w domu państwa Clark, okazało się, że Coltona nie ma w domu. Rex i Rebecca stwierdzili, że chłopiec przestraszył się DHS i wyskoczył przez okno i uciekł, a oni od tamtej pory go nie widzieli.

Podejrzani

Policja stwierdziła, że ​​opiekunowie Coltona nie byli zainteresowani jego poszukiwaniami i nie wydawali się martwić jego zniknięciem. Zauważono również, że Clarkowie mówili o chłopcu w czasie przeszłym. Rex powiedział policji, że nie martwi się o bezpieczeństwo chłopaka, ponieważ wyszkolił obu swoich siostrzeńców w technikach przetrwania i jego zdaniem, Colton mógłby samodzielnie przeżyć przez wiele miesięcy.

Clarkowie początkowo zgodzili się na test na wykrywaczu kłamstw, ale zmienili zdanie i ostatecznie do niego nie podeszli. Rebecca stwierdziła, że ​​Rex zażywał leki psychotropowe i pomyślała, że ​​może to wpłynąć na wyniki testu.

Homer został usunięty z domu ciotki i wuja wkrótce po zniknięciu Coltona, po czym został adoptowany przez inną rodzinę w Tennessee i ponownie zmieniono mu nazwisko. Obecnie nazywa sie TJ Sloane.

Kradzież

W kwietniu 2016 roku Rex i Rebecca zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, znęcanie się nad dziećmi, zaniedbanie dzieci i spisek w sprawie Coltona. W trakcie śledztwa w sprawie brata, Homer powiedział śledczym, że on i Colton byli regularnie maltretowani przez ciotkę i wujka: byli traktowani elektrycznym poganiaczem dla bydła i bici przedłużaczem i kijem od miotły.

Homer opowiedział policji, że na początku marca 2006 roku Rex i Rebecca oskarżyli Coltona o kradzież turkusowego pierścionka, a kiedy chłopak zaprzeczył, bili go dotkliwie przez prawie 45 minut. Chłopak obudził się o 2:35 w nocy i zobaczył Coltona leżącego pod śpiworem na kanapie. Jego brat miał mocno posiniaczoną i zakrwawioną twarz. Homer nie był pewien, czy Colton wtedy oddychał, a gdy obudził się kilka godzin później, o 5:15, nigdzie nie było ani jego brata, ani śpiwora. Rex natomiast był już aktywny i w pełni ubrany, co Homer uznał za dziwne, ponieważ zwykle nie wstawał tak wcześnie rano. Wujek i ciotka początkowo twierdzili, że nie wiedzą, gdzie jest Colton, ale gdy Homer zasugerował wezwanie policji, Rex powiedział, że nie zamierzają nikogo dzwonić, a następnie kopnął Homera w brzuch.

Skazani

Później Rex i Rebecca powiedzieli Homerowi, że Colton został zabrany przez jego biologicznego ojca i zagrozili, że go zabiją, jeśli komukolwiek o tym powie. Zmusili 11-letniego wówczas Homera do opowiadania wielu fałszywych historii, aby wyjaśnić zniknięcie jego brata, którego chłopak już nigdy nie zobaczył.

W październiku 2017 roku, Clarkowie zostali skazani za morderstwo i cztery zarzuty znęcania się nad Coltonem i jego bratem, a jedynym świadkiem w sprawie był Homer. Po trzech godzinach obrad ława przysięgłych jednogłośnie uznała Rexa i Rebeccę winnymi wszystkich stawianych im zarzutów, a następnie skazano obojga na dożywocie. Para nigdy się nie przyznała do zbrodni, a Coltona, ani jego ciała nie znaleziono. Colton Levi Clark nadal widnieje w rejestrze osób zaginionych.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.