2 września 2018 roku, 49-letni Kehinde Omosebi, udał się na komisariat policji w Reedsburg, w stanie Wisconsin, aby zgłosić śmierć jego piętnastoletniego syna, Ayanfe Omosebi.Kiedy policja dotarła do domu rodziny, zastała drzwi zabezpieczone wieloma kłódkami i musiała siłą dostać się do środka. W domu, do którego weszli nie było telefonu, prądu, mebli ani jedzenia. Jedyne co znajdowało się w środku to cztery metalowe krzesła i zepsuta, pusta lodówka.W domu policja odkryła wyjątkowo wychudzonego, martwego nastolatka. Ciało chłopca spoczywało na krześle, ubrane jedynie w szarą koszulkę, a kręgosłup i żebra chłopca wyraźnie rysowały się pod cieniutką skórą.

Skazani rodzice

„To nie było tak, że w czwartek dziecko było zdrowe, a w piątek, nagle umiera.” – powiedział szef policji Reedburg, Timothy Becker. Jego śmierć była długim procesem, a jego rodzice nie zrobili nic, aby ten proces zatrzymać. To jest w tym wszystkim najgorsze

W domu policja znalazła także 11-letniego syna Kehindy i matkę chłopców, 47-letnią Titilayo Omosebi, wychudzonych, ale żywych. 11-latek był w tak ciężkim stanie, że nie dał rady samodzielnie chodzić i miał trudności z mówieniem.Brat zmarłego chłopca odręcznie napisał notatkę do władz o treści: „Jeśli teraz nie dostanę jedzenia, umrę z głodu. Proszę daj mi jeść”. Titilayno Omosebi również była wychudzona, ale odmówiła leczenia medycznego z powodów religijnych.

Kehinde powiedział policji, że był „duchownym religijnym usługującym w Cornerstone Reformation Ministries”. Rodzina rozpoczęła post 19 lipca, a syn Ayanfe zmarł 31 sierpnia, w 44 dniu postu.

Matka zmarłego chłopca

Policja stwierdziła, że Kehinde, który pochodzi z Nigerii, wymyślił organizację do której rzekomo należał podobnie jak swój tytuł. Śledczy ustalili też, że on ani członkowie jego rodziny nie należeli do żadnej zarejestrowanej organizacji religijnej.

„Nie jest związany z żadnym kościołem, i nie ma żadnych dokumentów, które potwierdzałyby istnienie organizacji do której twierdzi, że należy”, powiedział Becker.

4 września Kehinde i Titilayo zostali oskarżeni o „zaniedbanie dziecka, które doprowadziło do jego śmierci”, a także o „zaniedbanie dziecka powodujące poważne uszkodzenie ciała” w przypadku ich młodszego syna. Rodzice trafili do więzienia w hrabstwie Sauk, gdzie przerwali swój post i zaczęli na powrót spożywać posiłki.

„Moje serce boleje nad tymi dziećmi, ponieważ ludzie, którym najbardziej ufali, ich zdradzili” – powiedział Becker.

Kaucja za Kehinde wynosi 5000 USD. Jednym z warunków jego zwolnienia za kaucją jest to, że nie będzie on mieć kontaktu z drugim synem, który po kuracji w szpitalu w Madison, trafił do rodziny zastępczej.

Rodzicom odebrano prawa rodzicielskie. Matka chłopców mimo iż uważa, że sama była ofiarą jej męża i nie miała wpływu na jego postępowanie, przyznała się ostatecznie do winy. Kobieta została skazana na trzy lata więzienia i trzy lata nadzoru kuratora. Ojciec oczekuje na proces.