Let’s travel together.

30 lat bez odpowiedzi i główny podejrzany, który nie żyje

0

Jeśli chodzi o zniknięcia bez praktycznie żadnych wskazówek, Tiffany Sessions jest doskonałym tego przykładem. Nigdy jej nie znaleziono i nie możemy być pewni, co się z nią stało. Policja wytypowała podejrzanego, ale nie może on udzielić odpowiedzi na żadne pytania, ponieważ nie żyje.

Było to około godziny 18:00, 9 lutego 1989 roku kiedy dwudziestoletnia Tiffany oznajmiła współlokatorowi, że wybiera się na spacer, po czym opuściła mieszkanie w Gainesville na Florydzie. Nie wzięła portfela, dokumentów ani kluczy. Jedyne co zabrała ze sobą to walkman i zegarek rolex, który zawsze nosiła. Tiffany nigdy nie wróciła ze spaceru,  a śledczy, którzy później przeczesywali obszar w którym zaginęła, nie znaleźli żadnych wskazówek, które doprowadziłyby ich przynajmniej do teorii tego, co się z nią stało. Pojawił się świadek, który twierdził, że widział kobietę pasującą do opisu Tiffany, rozmawiającą z kilkoma osobami siedzącymi w samochodzie, ale nie ma możliwości dowiedzenia się, czy była to rzeczywiście ona. Poszukiwania zaginionej dziewczyny były naprawdę ogromne i trwają nadal. Już 30 lat.

Z biegiem czasu policja skupiła się na potencjalnych podejrzanych, a jednym z nich był Michael Knickerbocker, seryjny gwałciciel, który, między innymi okropnymi zbrodniami, zabił 12-letnią Meghan Renaud  w marcu 1989 roku, niewiele ponad miesiąc po zniknięciu Tiffany. Policja dotarła do niego, ponieważ otrzymali anonimowy list od więźnia, który twierdził, że Knickerbocker przyznał się do zamordowania Tiffany. Jednak, gdy przeprowadzili z nim wywiad powiedział, że sam wysłał ten list jako żart.  Śledczy nie znaleźli niczego, co powiązałoby mężczyznę ze zniknięciem Tiffany. Kolejnym podejrzanym był seryjny morderca, Danny Rolling , który zamordował pięciu miejscowych studentów w okresie od listopada 1989 roku do sierpnia 1990 roku. W ostateczności został wykluczony, ponieważ nie było go w Gainesville, kiedy zniknęła Tiffany.

W 2014 roku policja ogłosiła, że ​​ma podejrzanego i wydawało się, że jest to właściwy człowiek. Paul Rowles został skazany na dożywocie w 1976 roku za gwałt i morderstwo swojej sąsiadki, Lindy Idy w 1972 roku. Jednak nie spędził  za kratkami nawet 10 lat, ponieważ został zwolniony warunkowo po ukończeniu programu dla przestępców seksualnych. W lutym 1989 roku, gdy Tiffany zniknęła, Paul mieszkał w Gainesville i pracował przy budowie, która mieściła się na trasie rutynowych spacerów dwudziestolatki. Policja skupiła się na Paul’u, ponieważ w 2013 roku, testy DNA potwierdziły, że w marcu 1992 roku, porwał i zamordował 21-letnią Elizabeth Foster. Jej ciało znaleziono w Gainesville, podczas poszukiwania szczątek Tiffany. Paul również uprowadził w 1994 kobietę, ale udało jej się uciec. Kolejną wskazówką mogącą łączyć mężczyznę z zaginięciem Tiffany, jest notatka znaleziona w jego książce adresowej „2/9/89- 2” Data jest datą zaginięcia Tiffany, zaś cyfra 2 może oznaczać drugą ofiarę. Śledczy nigdy nie zdążyli przesłuchać Paul’a, ponieważ zmarł on na raka, ale ojciec Tiffany jest przekonany, że to on zabił jego córkę. Tylko gdzie są jej szczątki?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.