Let’s travel together.

Związani i zakneblowani, a następnie brutalnie skatowani

0 1 923

Keith Dardeen i jego żona, Elaine, wraz z dwuletnim synkiem Peterem, mieszkali w przyczepie mieszkalnej  w stanie Illinois. Elaine była również w ciąży z drugim dzieckiem, córką. Keith pracował jako operator oczyszczalni, a Elaine w sklepie z artykułami biurowymi. W wolnym czasie małżeństwo grało w zespole muzycznym w lokalnym baptystycznym kościele. Obszar, w którym mieszkała rodzina Dardeen, stawał się coraz bardziej niebezpieczny, a para planowała przeprowadzkę w spokojniejsze miejsce, w którym będą mogły dorastać ich dzieci. Ze względu na wzrost liczby morderstw i gwałtów w okolicy, Keith był bardzo ostrożny. Nie otwierał drzwi nawet listonoszowi.

18 listopada 1987 roku Keith nie pojawił się w pracy. Nie zgłosił wcześniej urlopu, ani nie oznajmił o chorobie, co zaniepokoiło jego przełożonego. Takie zachowanie było nie na miejscu, w przypadku tego niezawodnego pracownika. Kiedy przełożony zadzwonił do domu Keitha, nie otrzymał żadnej odpowiedzi, więc zadzwonił do jego rodziców. Kiedy Keith nie odpowiadał również na ich telefony, zaczęli się niepokoić. Zawiadomili policję i z zapasowymi kluczami udali się do domu Dardeen. Wewnątrz natrafili na przerażającą scenę, która wstrząsnęła nawet najbardziej zatwardziałymi oficerami. W sypialni, na łóżku leżały zakrwawione ciała Elaine, Petera i nowo narodzonej córeczki. 

Zarówno Elaine, jak i Peter zostali  związani i zakneblowani, a następnie brutalnie skatowani na śmierć kijem  baseballowym Petera, który był prezentem od taty. Podczas tego bezwzględnego ataku, w ogromnym cierpieniu, Elaine urodziła córeczkę. Zabójca nie okazał litości noworodkowi, który przyszedł na świat żywy. Maleńkie ciałko, również potraktował kijem. Na miejscu zbrodni nie było Keitha, więc początkowo sądzono, że to on zamordował rodzinę a następnie uciekł swoim samochodem. Jednak następnego dnia jego ciało odkryto na polu oddalonym o około milę od przyczepy. Keith został trzykrotnie postrzelony. Pozbawiono go także przyrodzenia. Jego samochód zlokalizowano później przed lokalnym posterunkiem policji. Wnętrze było pokryte krwią, co wskazywało na to, że Keith został tam zamordowany lub okaleczony. 

Wiadomości o morderstwach krążyły po okolicy, mieszkańcy byli jeszcze bardziej przerażeni niż wcześniej. Nastąpił wzrost sprzedaży broni, a także sprzedaży w systemach bezpieczeństwa. Próbowano także znaleźć motyw tej okropnej zbrodni. Nikt nie został napadnięty seksualnie, nic nie zostało skradzione, nie znaleziono dowodów pozamałżeńskich romansów, które mogłyby wywołać zazdrość. Z uwagi na brutalność morderstwa, sugerowano, że być może zbrodnia była dziełem kultu szatana. Przełom w śledztwie nastąpił, gdy seryjny zabójca Tommy Lynn Sells, stwierdził że to on dokonał tego morderstwa wraz z innymi 70 nierozwiązanymi zbrodniami. Jednak ostatecznie nigdy nie udało się go powiązać z zabójstwem rodziny Dardeen. Do tej pory nie udało się ustalić kto pozbawił życia te 4 osoby.

 

 

 

Komentarze
Loading...