Let’s travel together.

Zostały po niej tylko porozrzucane ubrania i miska z ciasteczkami w mleku

0

W 1996 r. 14- letnia Cayce Lynn McDaniel właśnie rozpoczęła swój pierwszy rok w szkole średniej. Dziewczynka mieszkała ze swoją mamą Cynthią, wieloletnim partnerem matki i 8- letnim braciszkiem w Tennessee. Jej biologiczny ojciec, po rozwodzie z matką zamieszkał w Kentucky. Cayce nie sprawiała większych problemów wychowawczych, oprócz nastoletniego buntu, który przechodzi prawie każda nastolatka. Zdarzało się, że popalała papierosy i spotykała się ze starszymi chłopcami, ale bardzo chciała dostać się w przyszłości na studia i zyskać dyplom fizjoterapeutki, dlatego też nie opuszczała szkolnych zajęć. Cayce udzielała się także w kościele prezbiteriańskim, gdzie z wielką chęcią uczęszczała na zajęcia młodzieżowe. 16 sierpnia 1996 r. Kościół organizował przyjęcie taneczne dla nastolatków. Dyskoteka skończyła się o 23:30, a dziewczynka została odwieziona do domu przez mężczyznę imieniem Pam King, który był przyjacielem rodziny i kierownikiem grupy młodzieżowej w kościele. Mężczyzna zeznał później, że kiedy wysadził Cayce, w domu panowała absolutna ciemność. Dziewczynka pomachała mu ręką na pożegnanie i weszła do środka.

Około 2:45 do domu wróciła Cynthia. Kobietę od razu zaniepokoił fakt, że drzwi wejściowe są zamknięte, a tylne otwarte, więc swoje pierwsze kroki skierowała do sypialni córki, która była pusta. Ubrania dziewczynki leżały porozrzucane na podłodze, tak jak co wieczór kiedy szykowała się do spania. Światła jak i telewizor były włączone, a na stoliku stała miska ciasteczek w mleku. Mimo nieobecności nastolatki, jej mama zgłosiła zaginięcie dopiero w południe, tłumacząc później, że była pewna, że Cayce poszła nocować do którejś z przyjaciółek. Początkowo policjanci podejrzewali ucieczkę, ale po czterech dniach poszukiwań zaczęto rozważać porwanie, mimo że przeszukanie domu nie ujawniło śladów włamania czy walki.

28 sierpnia 1996 r. Policja na podstawie zeznań świadków, opublikowała rysopis mężczyzny, w towarzystwie którego widywano Cayce. Obserwacje te miały miejsce 17 i 24 sierpnia. W między czasie wolontariusze i ekipy poszukiwawcze przeczesywały lasy i stawy w całym hrabstwie. Jeden z nich za radą medium całkowicie wypompowano, ale nie wniosło to niczego do śledztwa. Sprowadzono także psa, szkolonego w poszukiwaniach zwłok. Czworonóg zareagował w okolicy innego stawu, dzięki czemu znaleziono ubrania należące do innej zaginionej osoby, ale nadal ani jednego śladu po Cayce.

Jeśli chodzi o podejrzanych w tej sprawie, pierwszym z nich była matka, a to za sprawą niejednoznacznego testu na wariografie. Plotka głosi, że kobieta była winna niemałe pieniądze, dealerom narkotyków, a Cayce zapłaciła cenę długu. Cynthia odparła oskarżenia. Kolejną osobą, która została przesłuchana przez policję był Charles Sullivan, który odpowiadał opisowi świadków. Mężczyzna był już wcześniej skazany za włamanie i gwałt na kobiecie, oraz podejrzewany w 9 innych przypadkach, jednak niczego nie udało mu się udowodnić. Trzecim i ostatnim podejrzanym był i jest do dziś Ewin Hill, który był przyjacielem Cynthi i jej partnera, a dziewczynka nazywała go wujkiem. 16 sierpnia mężczyzna był na przyjęciu w którym uczestniczyła Cynthia i jej partner, jednak zaraz po ich przybyciu opuścił imprezę. Według Cynthi był pod wpływem alkoholu i zaproponował jej seks. Zbulwersowana odmówiła, a on się zdenerwował. Ewin był przesłuchiwany już na samym początku śledztwa, jednak wtedy podał alibi, które potwierdziła jego żona. Kobieta dopiero po kilkunastu latach przyznała się do kłamstwa. W rzeczywistości tamtej nocy, kiedy zaginęła Cayce Ewin wrócił do domu dopiero nad ranem.

Ewin Hill nie był świętoszkiem. W latach 2003- 2018 przebywał w więzieniu za gwałt, włamanie i próbę porwania kobiety. Krótko po zwolnieniu, przy pomocy internetu, kontaktował się z 15- letnią dziewczynką namawiając ją na seks.Podczas konwersacji, opowiadał, że kiedyś uprawiał seks z 14-latką( być może miał na myśli Cayce). Kiedy przybył w umówione miejsce, zamiast dziewczynki czekali na niego agenci FBI ( ponieważ w rzeczywistości rozmawiał z funkcjonariuszem policji). W jego samochodzie zabezpieczono, alkohol, prezerwatywy i zabawki erotyczne.

18 października 2019 r.  Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa Cayce i dwa przypadki nagabywania nieletnich do współżycia. Obecnie oczekuje on na proces.

Autor, Dorota Ortakci

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.