Let’s travel together.

Została znaleziona tuż przy domu 37 lat po zaginięciu- Mąż zaprzecza morderstwu

0

Brenda Venables zaginęła w 1982 roku w wieku 48 lat. Kobieta zniknęła z domu w Bestmans Lane, Kempsy, Worcestershire, który dzieliła z mężem Davidem. Bezdzietne małżeństwo prowadziło na miejscu przedszkole, a David dodatkowo zajmował się chlewnią i uprawiał spory kawałek ziemi.

„4 maja kiedy obudziłem się rano już jej nie było. Nie wiedziałem co się dzieje i co mam myśleć, ponieważ takie coś nigdy wcześniej się nie zdarzało. Obszedłem cały dom, a potem cierpliwie czekałem. Pomyślałem nawet, że być może rozbolała ją głowa i poszła się przewietrzyć. Jakiś czas temu przeszła ciężką grypę i od tamtej pory nie była sobą. Zmarkotniała i zachowywała się tak jakby miała depresję”- Mówił David podczas zgłaszania zaginięcia żony na policji.

W kolejnych dniach mężczyzna mówił zbierającym informacje do prasy dziennikarzom, o swojej desperacji aby żonę odnaleźć i o tym jak wieczory i noce spędza przy telefonie oczekując na wieści.

„Mam tylko nadzieję i modlę się, aby była bezpieczna i zdrowa. Będę kontynuował poszukiwania, ale po prostu nie wiem, gdzie szukać”.

W poszukiwania zaginionej zaangażowano helikopter, który patrolował z powierza brzegi rzeki Severn, a psy tropiące przeszukiwały nieużytki oraz budynki gospodarcze. W poszukiwania zaangażowali się wszyscy sąsiedzi jak i rodzina Brendy. Mimo, iż był one bardzo intensywne, kobiety nie udało się odnaleźć, a policyjne śledztwo nie przyniosło ani jednego tropu. Przez lata spekulowano, że Brenda popełniła samobójstwo i utopiła się w rzece, która nie chce oddać jej ciała.

This slideshow requires JavaScript.

 

W 2014 r. David sprzedał dom za 467 000 funtów i zamieszkał w bungalowie oddalonym o jedną milę. Rodzina Brendy postanowiła także dodać jej personalia do nagrobka rodziców, odnotowując rok śmierci jako 1982 r. Zrobiono to jako sposób na jej upamiętnienie, pomimo braku ciała do pochowania. Nikt nawet nie przypuszczał, że przez te wszystkie lata znajdowało się ono tak blisko.

12 lipca 2019 r. Pod adresem z którego w 1982 r. Zaginęła Brenda, dokonano szokującego odkrycia. Pracownicy, którzy opróżnili szambo, co czyniono w celu rutynowej konserwacji, natknęli się na ludzkie szczątki. Kiedy pan Venables został poproszony o komentarz dotyczący odkrycia kości na terenie posesji, w której mieszkał kilkadziesiąt lat, powiedział dziennikarzom: „Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie”. Jednak mieszkańcy malowniczej wioski od razu wiedzieli, że szczątki należą do jego żony.

Istniało jednak jeszcze jedno prawdopodobieństwo. Podejrzewano, że odkrycie może mieć związek ze sprawą agentki nieruchomości. Suzy Lamplugh,  która zaginęła w pobliskim Pershore. 25- latka zaginęła w 1986 r. A w 1994 r. Została uznana za zmarłą. Głównym podejrzanym był skazany morderca John Cannan, ale nie znaleziono dowodów przemawiających za jego winą.

This slideshow requires JavaScript.

Identyfikacja kości należących do dorosłej kobiety, zajęła długie tygodnie, jednak udało się ustalić, że nie mają one żadnego związku ze sprawą agentki nieruchomości, ponieważ należą do zaginionej Brendy. Tym samym sprawa tajemniczego zaginięcia, zamieniła się w śledztwo dotyczące „niewyjaśnionej śmierci”. Mąż kobiety został zatrzymany, a jego bungalow mieszczący się w tej samej wiosce, w cichej ślepej uliczce, poddano rewizji.

Na początku 2021 r. David Venables został oskarżony o morderstwo żony, do którego według śledczych doszło między 2 a 5 maja 1982 r. W czerwcu pojawił się w sądzie koronnym Birmingham, ale zaprzeczył by miał związek ze śmiercią Brendy. Został zwolniony za kaucją pod warunkiem, że do czasu procesu nie opuści miejsca zamieszkania, nie będzie ubiegał się o paszport oraz nie będzie kontaktował się ze świadkami.

87-latek ma wrócić do sądu koronnego 7 września, aby przygotować się do procesu, który tymczasowo ma się rozpocząć 25 lipca 2022 r. Sprawa oczekuje na swoje rozwiązanie.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.