Let’s travel together.

Zniknął z sypialni własnego domu – sprawa Zachary`ego Bernhardta

0

Imię i nazwisko: Zachary Michael-Cole Bernhardt
Zaginiony od: 11 września 2000 r.
Ostatnio widziany w: Clearwater, Hrabstwo Pinellas na Florydzie (USA)

This slideshow requires JavaScript.

Clearwater jest stolicą hrabstwa Pinellas Country na Florydzie. Miasto leży z jednej strony na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, a z drugiej na wybrzeżu zatoki Tampa Bay. Clearwater jest najmniejszym miastem z regionu metropolitalnego zwanego Tampa Bay Area. To piękne, zadbane miejsce, zdobione palmami i kilometrami rajskiej plaży, pokrytej białym drobniutkim piaskiem. Można tu spotkać delfiny, żółwie morskie…
Niektórzy z Was może kojarzą Clearwater z scjentologami, tam właśnie znajduje się główna siedziba ich kościoła.

Pośród tej bajkowej scenerii, rozegrała się historia, którą chciałabym się z Wami podzielić.

Zachary Michael-Cole Bernhardt zaginął w nocy 11 września 2000 roku, miał wtedy 8 lat.

Historia Zacha

Zach mieszkał ze swoją mamą, Leah Hackett, w Clearwater w stanie Floryda. Ojciec Zacha nie był obecny w jego życiu. Matka, natomiast nieustannie walczyła o wiązanie końca z końcem.
W listopadzie 1998 r. Leah i jej syn zostali eksmitowani z mieszkania; ich meble pozostawiono na krawężniku przed domem i zmieniono zamki w drzwiach. Ich sytuacja mieszkaniowa zmieniała się regularnie i groziła im eksmisja z obecnie zajmowanego mieszkania przy Drew Street 2600.

Nie było to jednak coś niezwykłego. W ciągu ostatnich 14 lat, Leah przeprowadzała się aż 11 razy. Mimo problemów rodzinnych, Zach był bystrym uczniem i wyróżniał się w szkole. Sąsiedzi i pracownicy szkoły opisywali go jako łagodnego i inteligentnego chłopca. Leah zapamiętano jako jako „bardzo wrażliwego rodzica”. Zach był „całym jej światem”.

Ilekroć chłopiec bawił się ze swoimi przyjaciółmi na zewnątrz, zawsze dawał mamie znać, gdzie oraz z kim jest i zawsze wracał do domu o umówionej godzinie.

Zaginięcie

W poniedziałek, 11 września 2000 roku, we wczesnych godzinach porannych, tj około godziny 4,  Leah wyszła z domu. Według niektórych źródeł miała wtedy spacerować, według innych miała pływać w osiedlowym basenie. Przyczyną tego zachowania miał być fakt, że kobieta cierpiała na bezsenność a kontakt ze świeżym powietrzem pomagał jej zasnąć. W momencie opuszczenia przez nią mieszkania, jej syn Zach spał w swoim łóżku. Kiedy kobieta wróciła 15 minut później, nie znalazła syna w domu. Zrozpaczona matka zaalarmowała policję o zniknięciu chłopca.

Poszukiwania

Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali oględzin mieszkania. Nie było śladu włamania ani walki. Zdaniem matki, ktoś mógł przekonać go do wyjścia z domu i wtedy porwać.

Policja zorganizowała poszukiwania na dużą skalę. Wzięło w nich udział 60 ochotników. Przeszukiwano okolicę w pobliżu kompleksu apartamentów, pobliskie lasy i zbiorniki wodne. Podczas poszukiwań użyto pojazdów terenowych, skuterów wodnych oraz helikoptera. Czynności poszukiwawcze zakończono wieczorem o godzinie 18:00. W między czasie detektywi przesłuchali zarejestrowanych w okolicy przestępców seksualnych i przeprowadzili wywiady z sąsiadami tzw. „od drzwi do drzwi”. Podążali setkami tropów ale każdy okazywał się fałszywy.

Dopiero 8 miesięcy po zaginięciu Zacha, policja natrafiła na dający nadzieję trop w sprawie.

Tropy

Wiosną 2001 r., blisko rok po zaginięciu Zacha, policja otrzymała powiadomienie, że mężczyzna o imieniu Kevin Jalbert, który mieszkał w pobliżu domu Zacha, chwalił się, że jest mordercą dzieci i szuka nowej ofiary. Niezwłocznie zaangażowano do sprawy tajnego policjanta który miał śledzić ruchy Jalberta. Jalbert wyjawił policjantowi, że zabił już 5 dzieci a uprowadził i zgwałcił ponad 1000.

Jalbert wskazał bezpośrednio na kompleks apartamentów, gdzie mieszkał Zach i powiedział, że porwał stamtąd dziecko. Jednak wyjawione przez niego szczegóły się nie zgadzały z faktami dotyczącymi zaginięcia Zacharego.

Po pierwsze, wskazał niewłaściwy blok mieszkalny(według innego źródła blok był właściwy jednak nie zgadzał się numer mieszkania).

Po drugie, ubrania uprowadzonego dziecka, które opisywał Jalbert nie zgadzały się z tymi, które miał na sobie Zach. Mężczyzna wymienił między innymi: bieliznę z Myszką Miki i piżama ze Scooby Doo – nie zgadzało się to z opisem, który przedstawiła matka chłopca.

Po trzecie, DNA Jalberta nie pasowało do tego, które znaleziono na miejscu uprowadzenia.

We wrześniu 2001 roku, Jalbert poprosił podstawionego policjanta o pomoc w uprowadzeniu, gwałcie i zabójstwie dziecka. Ta sytuacja pozwoliła aresztować Jalberta. Po aresztowaniu, policja znalazła na jego prywatnym komputerze pornografię dziecięcą. Przesłuchiwany przez policję Jalbert, zaprzeczył, że porwał Zacha jednak badanie wariografem wykazało, że mężczyzna prawdopodobnie kłamie.

Śledczy, przeszukując mieszkanie Jalberta, znaleźli pokwitowanie wskazujące, że Jalbert pozbył się odpadów na lokalnym wysypisku śmieci dwa tygodnie po zaginięciu Zachary’ego. Składowisko zostało gruntownie przeszukane, ale nic nie znaleziono.

Chociaż Jalbert pozostaje podejrzanym w sprawie porwania Zacha, dowody na jego winę są słabe i nigdy nie zostały potwierdzone a co za tym idzie, policja nigdy nie była w stanie go oskarżyć. Ponadto siostra Jalberta twierdzi, że jest on notorycznym kłamcą i szuka uwagi innych opowiadając takie historie. Obecnie mężczyzna odsiaduje wyrok 40 lat za inne swoje przestępstwa.

Podejrzenia

Początkowo policja podejrzewała, że ​​Leah nie ujawnia wszystkich informacji. Wiele osób podejrzewało, że była zamieszana w sprawę zaginięcia syna.

Detektywi zgodnie twierdzili, że okoliczności zniknięcia Zachary’ego były w najlepszym wypadku niezwykłe, a w najgorszym podejrzane.

Pytali Leah, dlaczego zostawiła syna samego w mieszkaniu o takiej porze i wyszła na spacer? Skoro udała się do basenu, dlaczego nie zabrała ze sobą ręcznika ? A wreszcie, dlaczego opuściła mieszkanie pozostawiając otwarte drzwi? Wkrótce Leah wzbudziła głębsze podejrzenia zarówno ze strony mediów, jak i śledczych. Z przesłuchań świadków – w tym przypadku sąsiadów – bowiem wynika, że samochód Leah został przestawiony w noc, gdy zniknął Zachary. Miało do tego dojść w czasie kiedy Leah twierdziła, że była w domu.

Ojciec chłopca szybko został wykluczony z grona podejrzanych. Jak się miało okazać, mężczyzna nie został nawet poinformowany przez Leah, że jest ojcem jej dziecka. A poza tym w dniu zniknięcia chłopca nie przebywał na Florydzie.

Zdjęcie

Rok po porwaniu Zacha, znaleziono zdjęcie przed sklepem spożywczym w Boulder w stanie Kolorado. Zdjęcie przedstawiało młodego jasnowłosego chłopca, posiniaczonego i związanego taśmą klejącą. Chłopiec łudząco przypominał Zacha, jednak członkowie rodziny wyrazili co do tego wątpliwości po osobistym obejrzeniu zdjęcia.

Drugie porwanie

Piętnaście miesięcy po zniknięciu Zacha, 5-letni chłopiec został uprowadzony z tego samego kompleksu apartamentów, co Zach. Chłopiec został porwany w Sylwestra, z placu zabaw na terenie tego kompleksu. Był przetrzymywany w furgonetce przez 10 godzin. W tym czasie wykorzystywano go seksualnie, a następnie wrzucono do kubła na śmieci, gdzie został znaleziony przez przechodnia. Chłopiec przeżył. Na początku przypuszczano, że sprawa ta może mieć związek z zaginięciem Zacharego. Policji jednak nigdy nie udało się połączyć tych dwóch spraw.

Koniec śledztwa?

Matka Zacha stanowczo zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu w sprawę porwania jej syna. Jakiś czas po zaginięciu chłopca, wyprowadziła się z zamieszkiwanego przez nich mieszkania i zmieniła nazwisko, aby uniknąć prześladowania. Według niektórych źródeł, kobieta wyszła za mąż i zaprzestała poszukiwań syna. Mimo podejrzeń, policja nigdy oficjalnie nie powiązała jej z porwaniem.

Zachary Michael-Cole Bernhardt nadal pozostaje osobą zaginioną a zagadka jego zniknięcia, do tej pory nie została rozwiązana. Nie odnaleziono żadnych śladów ani nie natrafiono na żaden owocny trop w tej sprawie.

Gdzie jest Zachary? Czy to możliwe aby zniknął nie pozostawiając żadnego śladu?

Rysopis w dniu zaginięcia:

Data urodzenia: 18 grudnia 1991
Wiek: 8 lat
Rasa: Biała
Płeć: Mężczyzna
Wzrost: 4’6 „/ 137 cm
Waga: 60 funtów /28 kg
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieski

Cechy charakterystyczne: Zachary ma blizny pod brodą, po prawej stronie górnej wargi i między brwiami, na grzbiecie nosa.

 

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.