Let’s travel together.

Znaleziona martwa na pustkowiu, zamknięta w swoim samochodzie, we wnętrzu kontenera

0

OVERLAND PARK, Kansas. Marilane Carter była ostatnio widziana 1 sierpnia 2020 roku, kiedy około godziny 20:15 opuściła swój dom. Kobieta wybierała się do Birmingham, aby odwiedzić swoją rodzinę i zasięgnąć pomocy u specjalisty, w związku ze swoimi problemami natury psychicznej. Już następnego dnia, rodzina straciła kontakt z Marilane. Efekt dwutygodniowych poszukiwań na lądzie, w powietrzu i w wodzie, okaże się zaskakujący.36-letnia Marilane i Adam Carter byli szczęśliwym, zgodnym i religijnym małżeństwem. Mieli troje dzieci, a Adam był pastorem w kościele Leawood Baptist Church w Kansas.

W drodze po pomoc

Od jakiegoś czasu Marilane cierpiała z powodu bezsenności i męczącego ją uczucia niepokoju. Jako, że Carter pracowała kiedyś jako szpitalny kapelan w Alabamie, to właśnie tam, w znajomym otoczeniu postanowiła szukać pomocy. Oprócz tego, kobieta chciała odwiedzić swoją siostrę, która niedawno urodziła dziecko oraz rodziców w Birmingham.

Jej mąż powiedział, że początkowo para miała się udać w podróż razem, mężczyzna kupił bilet na samolot w Southwest Airlines, ale jego żona nagle zdecydowała się jechać sama. Zabrała samochód i opuściła Overland późnym wieczorem 1 sierpnia. To był ostatni raz, gdy była widziana żywa.

Hotel

Pierwszy zakup kartą kredytową dokonaną na jej nazwisko miał miejsce w McDonald’s w Rolla w stanie Missouri.

Kolejna jej obecność została udokumentowana już następnego ranka. Około godziny 3.00, na nagraniach z monitoringu, widać jak kobieta melduje się w hotelu Quality Inn w West Plains w stanie Missouri. Na filmie widać, jak jej szara GMC Acadia wjeżdża na parking, a po 2 godzinach (według niektórych źródeł po 4) go opuszcza.

Uważa się, że następnie odwiedziła sklep ogólnospożywczy w Hazen, Arkansas.

Stacja benzynowa

Następnie, tego samego dnia, około godziny 17.00 Carter zatrzymała się na stacji Shell w West Memphis w Arkansas, gdzie zatankowała samochód a potem weszła do środka ze swoim kubkiem po trochę zimnej wody. West Memphis leży na zachód od rzeki Mississippi, na granicy stanu Arkansas-Tennessee.

Ostatnia wskazana przez GPS lokalizacja jej telefonu komórkowego miała miejsce o godzinie 20:02. Telefon znajdował się wtedy przy Arkansas Weigh Station, na autostradzie międzystanowej 55, przy wjeździe do Memphis, około 3 mil od stacji Shell.

Ostatnia rozmowa

Matka Marilane, Marlena Mesler powiedziała, że często rozmawiała z córką, podczas jej podróży. Carter kontaktowała się również ze swoim mężem. Ostatnie połączenie wykonane z jej telefonu to właśnie telefon do matki: „Cały czas byliśmy z nią w kontakcie, ale potem, w połowie podróży, zdawała się zagubiona i zdezorientowana. Powiedziała, że ​​ciągle się gubi ” powiedziała Mesler.

To było dziwne, ponieważ Carter znała tą trasę i niejednokrotnie sama ją pokonywała.

This slideshow requires JavaScript.

Niepokój

Zaniepokojony brakiem kontaktu i wątpliwym stanem żony, Adam zgłosił zaginięcie Marilane do Wydziału Policji Overland. Zgłoszenie miało miejsce 3 sierpnia, około godziny 3 nad ranem.

Poszukiwania kobiety ruszyły natychmiastowo. Adam uzyskał wsparcie od bliskich, jak również licznych grup wolontariuszy. Organy ścigania z West Memphis, Memphis i Crittenden County również wzięły udział w poszukiwaniach zaginionej kobiety, przeczesując tereny w okolicy miejsca ostatniego logowania się telefonu Marilane. Straż przybrzeżna i grupy wyszkolonych nurków przeszukiwały rzekę i jej brzegi. Tereny obserwowano również z powietrza. Bez efektów.

Kontener

Wujek Carter, który przyjechał w te okolice, by dołączyć do poszukiwań swojej siostrzenicy, dokonał szokującego odkrycia. We wtorek 18 sierpnia, przeszukując obszar we wschodnim Arkansas, niedaleko Memphis natknął się na trzy kontenery transportowe. Jeden z nich był otwarty a w środku znajdował się pojazd należący do kobiety.

Mężczyzna natychmiast powiadomił o swoim znalezisku biuro szeryfa i zastępców policji stanowej Arkansas, a przybyli na miejsce funkcjonariusze FBI zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na siedzeniu kierowcy znaleziono ciało kobiety.

Jak się później okaże, władze przeszukiwały już ten obszar i zauważyły ​​trzy kontenery stojące w wysokiej trawie. Nie pomyśleli jednak o tym aby zajrzeć do środka.

Włączony zapłon

Szef Todd Grooms z Departamentu Szeryfa Hrabstwa Crittenden powiedział, że w chwili odkrycia zapłon pojazdu był włączony. W związku z tym, za wstępną przyczynę śmierci uznaje się zatrucie tlenkiem węgla.

„Nie miała żadnego urazu ani żadnego rodzaju ran, które mogłyby spowodować jej śmierć. Najprawdopodobniej wjechała do tego kontenera, zostawiła uruchomiony silnik i się udusiła”

„Biorąc pod uwagę informacje, które otrzymaliśmy od rodziny na temat jej stanu i tego, co znaleźliśmy na miejscu zbrodni, uważamy, że jej śmierć nastąpiła z jej własnej inicjatywy” powiedział Grooms.

Przyczyna i sposób śmierci nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. Ciało zostało przetransportowane do Arkansas State Crime Lab, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Na chwilę obecną, lekarz sądowy nie podał jeszcze oficjalnej przyczyny śmierci.

To nie było samobójstwo!

Rodzina zmarłej wydała oświadczenie, w którym dziękują za okazane wsparcie i pomoc w poszukiwaniach:

„Ogromny wysiłek włożony w to, aby ją znaleźć, jest świadectwem” tego, jak bardzo była kochana przez rodzinę i przyjaciół.”

„To były najdłuższe tygodnie w naszym życiu, kiedy próbowaliśmy trzymać się nadziei, że Marilane wciąż żyje. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia, modlitwy, wskazówki, pomoc w tym bardzo trudnym czasie.”

Bliscy opisują Marilane jako osobę bardzo rodzinną i kochającą swoje dzieci tak mocno, że nie dają wiary w wersję o świadomym odebraniu sobie życia.

Jednak zdaniem władz, na chwilę obecną nie podejrzewa się w tej sprawie przestępstwa.

 

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.