Let’s travel together.

Zmiana płci w Islamie to największa hańba dla Allaha, Adam przekonał się o tym zaraz po ślubie

0

Adam Aliev pochodził z etnicznej rodziny czeczeńskiej, która przeniosła się do Dagestanu (Rosja) i zamieszkała w muzułmańskim regionie pomiędzy Morzem Kaspijskim a Czeczenią. Adam już od małego dziecka czuł, że jest „inny”, że różni się od swoich kolegów. Lubił bawić się lalkami, podobały mu się kobiece ubrania, a przez swój dziewczęcy głos i delikatność, padał ofiarą drwin ze strony rówieśników, którzy wołali za nim „Baba”. 

Po ukończeniu szkoły Adam wyprowadził się do stolicy Dagestanu, którą jest Machaczkała, a następnie przeniósł się do Moskwy. To właśnie tam wreszcie mógł się poczuć sobą w 100% – z nową tożsamością i wyglądem. Raina Aliev zrobiła permanentny makijaż, zapuściła i ufarbowała włosy, kupiła ubrania o których zawsze marzyła i dostała pracę w nocnym klubie, gdzie bardzo dobrze zarabiała. Na pierwszy rzut oka nikt by nie pomyślał, że w rzeczywistości jest mężczyzną.

Niedługo później 25-latka poznała miłość swojego życia, młodego mężczyznę o imieniu Viktor, który pochodził z Karaczajo-Czerkiesji (innego, głównie muzułmańskiego regionu w południowej Rosji). Zakochana, wyjawiła mu całą prawdę, a on ją w pełni zaakceptował. Był rok 2016 kiedy poprosił ją o rękę, a Raina przyjęła oświadczyny i umówiła się na operację zmiany płci i plastykę twarzy. Podczas zaślubin chciała być stuprocentową kobietą. Wkrótce przeszła operację, która obejmowała plastykę nosa, usunięcie przyrodzenia, rekonstrukcję damskich narządów płciowych i implanty piersi.

Zmiana płci w Islamie jest całkowicie zabroniona. Jest protestem przeciwko Allahowi. Taką operację można wykonać tylko w jednym przypadku: kiedy człowiek urodził się jako hermafrodyta i musi zdecydować do jakiej płci chce należeć. Jeśli ktoś zmienił płeć z innego powodu, jest przeklęty, wraz z chirurgiem, który to zrobił, dlatego też gdy rodzina Rainy odkryła prawdę, rozpętało się piekło.

Ojciec jako pobożny muzułmanin, kiedy usłyszał, że jego syn związał się z mężczyzną, zmienił imię na kobiece, a co gorsza zmienił płeć, wpadł w szał. Ta informacja tak nim wstrząsnęła, że nie obyło się bez uszczerbku na zdrowiu. Alimshaikh Aliev dostał udaru i przez kilka dni pozostawał nieprzytomny. Kiedy doszedł do siebie postanowił się zemścić.

Zhańbiona rodzina wyrzekła się Rainy, która z każdej strony otrzymywała groźby. Nie tylko jej bliscy stanowili zagrożenie, ale co druga osoba, bo zgodnie z tradycjami to nie tylko hańba dla rodziny, ale dla całego Kaukazu.

W końcu kobieta była zmuszona zawiadomić policję. Mówiła, że obawia się o swoje życie, że grozi jej morderstwo. Napisała także maila do swojego przyjaciela, w którym wyrażała głęboki żal do swojej rodziny:

„Kiedy prosili, a wręcz błagali mnie o pomoc, zawsze pomagałam i wysyłałam wszystkie pieniądze, które miałam. Teraz kiedy dowiedzieli się o operacji odwrócili się ode mnie i jeszcze mi grożą”

Nadszedł w końcu upragniony moment, kiedy Raina wreszcie poślubiła swojego ukochanego. W tym czasie, zhańbiony ojciec, który tak bardzo pragnął zemsty zdecydował się na publiczne wystąpienie w telewizji. Oto fragmenty jego wypowiedzi:

„Powinien zostać stracony na moich oczach! Niech go do mnie przyprowadzą i zabiją. Moja żona urodziła syna, a teraz co? Córka? Nie chcemy go więcej widzieć! To hańba dla naszej rodziny”.

Niestety Raina nie zdążyła nacieszyć się swoim małżeństwem. Kilka dni później, po wystąpieniu ojca w telewizji, została bestialsko zamordowana. Nieznany dotąd sprawca, dosłownie posiekał ją maczetą. Ciało było tak okaleczone, że do jego identyfikacji potrzebne były badania genetyczne. Miejsca, w którym skupiały się ciosy, obejmowały okolice intymne, klatkę piersiową i twarz. Póki co jeszcze nikt nie odpowiedział za tą potworną zbrodnię.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.