Let’s travel together.

Zmasakrowana dziewczynka odnaleziona na śmietniku, została zidentyfikowana przez babcię

1

Kiedy 13 stycznia 2006 r. W śmietniku, w kompleksie mieszkaniowym w Las Vegas, znaleziono zmaltretowane ciało małej dziewczynki, tragedia przyciągnęła uwagę opinii publicznej i obiegła ogólnokrajowe media. „Porzucona jak śmieć”; „Wrzucona do kosza na odpady”;” Dziewczynka, która nikogo nie obchodziła”- To tylko niektóre z nagłówków gazet i magazynów, rozpisujących się o tej sprawie.

Pobita

Patolog, który przeprowadził sekcję zwłok dziewczynki ocenił, że mogła mieć ona od 3 do 4 lat i zmarła na skutek urazu wielonarządowego. Nie powstał on jednak w wyniku nieszczęśliwego wypadku jakim może być upadek z wysokości, czy wypadek samochodowy… Chociaż obrażenia były równoznaczne, zgodnie z ustaleniami biegłego, dziecko zostało pobite na śmierć.

America’s Most Wanted

Śledczy chcąc ustalić sprawców morderstwa nazwanej przez nich Jane Cordova Doe, postanowili nagłośnić jej przypadek poprzez cieszący się dużą oglądalnością programie America’s Most Wanted. Sprawą zainteresowało się naprawdę bardzo dużo osób, ale ostatecznie dziewczynka została zidentyfikowana przez swoją zamieszkałą w Kalifornii babcię ze strony ojca. To właśnie ona w rekonstrukcji stworzonej przez techników, rozpoznała swoją wnuczkę oraz niebieski koc, który sama dla niej kupiła. To właśnie dzięki babci śledczy dotarli do matki zamordowanej dziewczynki, 26- letniej Gladys Peres

Kasyno

8 stycznia 2006 r. Gladys, jej 3- letnia córka Crystal Figuerora, 30- letni chłopak Gladys, Anthony Colon i jego dzieci, wsiedli w dwa samochody i udali się na wycieczkę z Los Angeles gdzie mieszkali do Las Vegas. Tam, po pierwszej nocy spędzonej w hotelu, udali się do centrum miasta, gdzie wynajęli mieszkanie. To było jednak wielkim błędem…Mający pociąg do hazardu, Anthony już tego samego wieczoru udał się do kasyna, gdzie przegrał wszystkie przeznaczone na wyjazd pieniądze.

Awantura

Po powrocie do domu, kiedy ten fakt wyszedł na jaw, między mężczyzną, a Gladys doszło do karczemnej awantury. W jej wyniku rozjuszony i pijany mężczyzna dotkliwie pobił kobietę i jej córkę:

„Złapał mnie za szyję i zaczął dusić. Kiedy wreszcie zluzował uścisk osunęłam się na ziemię, a on zaczął okładać mnie po twarzy. W tym momencie do kuchni wbiegła Crystal. Chciała mnie bronić i bardzo płakała. Anthony kopnął ją w brzuch po czym za włosy zaciągnął do jej pokoju. Leżałam na ziemi i słyszałam jej płacz oraz jego krzyk: Kładź się spać!!! Do łóżka!!! Kiedy wrócił zacisnął prawą rękę na mojej szyi, a lewą podciągnął sukienkę i odchylił majtki….Straciłam przytomność.”

Skazana na śmierć

Następnego ranka mała Crystal skarżyła się na silny ból brzucha. Gladys, aby ukryć znamiona przemocy, zrobiła silny makijaż i udała się do apteki. Mimo podaży leków, stan dziecka pogarszał się z godziny na godzinę. W końcu Anthony i Gladys zadecydowali, że dziewczynkę trzeba zawieść do szpitala. Owinęli ją więc w niebieski koc i wsadzili do samochodu. Podczas jazdy zadecydowali jednak, że placówka medyczna nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ oboje byli posiniaczeni i podrapani. Jeździli więc po mieście, podczas gdy leżąca na kolanach matki Crystal umierała: „Mamusiu”– To były jej ostatnie słowa, po których przestała oddychać. Pięć minut później, została porzucona w kuble na odpady.

Po wszystkim spanikowana matka i jej partner wrócili do wynajmowanego mieszkania gdzie spakowali wszystkie rzeczy, wyprawili dzieci i wyjechali. Po drodze odwiedzili krewnych, u których zostawili potomstwo Anthony’ego. Według ich zeznań zrobili to, ponieważ planowali popełnić samobójstwo, ale zabrakło im odwagi.

Proces

Podczas rozprawy odczytano raport z autopsji: Siniaki na twarzy, stłuczenia klatki piersiowej, brzucha, pleców, pośladków, ramion, nóg, rąk, stóp oraz dwa złamane żebra i pęknięta trzustka…

Gladys zalewała się łzami, ale Wysoki Sąd nie omieszkał wyrazić swojego zdania:

„Teraz płaczesz? Nawet zwierze nie zrobiłoby czegoś takiego swojemu dziecku! Nawet zwierzęca matka walczyła by na śmierć i życie by chronić swoje małe!

Zawsze kiedy po takich rozprawach wracam do domu, do żony i dzieci, mówię: Zwierzęta są lepsze od ludzi, po czym głaskam mojego psa i wiem, że oddałby za mnie swoje życie. Ty…Przepraszam…Pani Gladys…Nie zasługuje Pani na miano matki. I nie….To nie jest tak jak Pani mówi, że Crystal zginęła z rąk Pani partnera. Zabiliście ją oboje!!!!”

Na wypowiedź sędziego Gladys zareagowała histerycznym płaczem. Przez łzy, łamanym głosem mówiła:

„Kochanie gdziekolwiek jesteś wiem, że mnie słyszysz i wiesz co jest w sercu mamy. Tak mi przykro, że cię zawiodłam”.

Zarówno Anthony jak i Gladys zostali skazani na dożywocie. Oboje jednak kwalifikują się do zwolnienia warunkowego.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Patrycja mówi

    Macie błąd można kogoś zawieść (w sensie zawodzić), ale do szpitala można tylko zawieźć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.