Let’s travel together.

Złamane kości twarzoczaszki, odcięte ucho i dłonie – Tożsamość nieznana

0

Minęło 36 lat od momentu w którym natrafiono na zmasakrowane zwłoki kobiety. Niestety do tej pory nie udało się jej zidentyfikować, a osoba która dokonała tej okrutnej zbrodni zadbała o to by utrudnić śledztwo.

Zwłoki przy drodze

Old Line Road w stanie Wisconsin– Nocą z 3 na 4 maja 1984 roku trzy nastoletnie dziewczyny jadące autem należącym do jednej z nich, natknęły się na makabryczny widok. Na żwirowym poboczu drogi leżało ciało kobiety. Przerażone nastolatki natychmiastowo udały się w kierunku najbliższych domostw, alarmując o swoim znalezisku pierwszego napotkanego mieszkańca.

Kiedy na farmę przybył oficer policji, dziewczęta zaprowadziły go w miejsce w którym leżało ciało. Widok był naprawdę okropny. Twarz kobiety została tak zmasakrowana, że kolokwialnie mówiąc, została z niej miazga.

Oględziny

Ofiara brutalnego morderstwa miała złamane prawie wszystkie kości twarzoczaszki, w tym kości nosowe, łzowe, lemiesz i szczęki. W jej ustach tkwiła roztrzaskana proteza zębowa, a lewe ucho zostało praktycznie odcięte – wisiało na niewielkim fragmencie skóry. To jednak jeszcze nie wszystko…

Kobieta miała odcięte obie dłonie, które po dziś dzień nie zostały odnalezione. Ten sposób okaleczenia ciała może oznaczać, że morderca zadbał o uniemożliwienie jego zidentyfikowania- zapobieżenia identyfikacji na podstawie odcisków palców.

Jane Doe Vernon County

Portret pamięciowy kobiety można było stworzyć dopiero po tym, jak personel kostnicy zdołał zrekonstruować jej twarz, co przy tak rozległych obrażeniach nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie zdołano ustalić, że Jane Doe Vernon County była kobietą białą w wieku od 50 do 65 lat. Miała siwiejące, brązowe włosy, które zostały poddane trwałej ondulacji oraz niebieskie oczy. Mierzyła około 165 centymetrów wzrostu i ważyła 68 kilogramów.

Do cech charakterystycznych, które powinny ułatwić identyfikację można zaliczyć bliznę na brzuchu, która odpowiadała cesarskiemu cięciu, a także protezy z ubytkiem dwóch zębów. Protezy nosiły numery seryjnie 420 i 289. W toku śledztwa okazało się jednak, że nie były one przypisane do konkretnego pacjenta, a jedynie do producenta, co nie pomogło w ustaleniu tożsamości ofiary.

W chwili znalezienia Jane Doe Vernon County ubrana była w czarną sukienkę w granatowo- białe wzory typu paisley, niebieski sweter z golfem, beżowy płaszcz w kratkę, nylonowe pończochy oraz pantofle w rozmiarze 8,5 (odpowiednik rozmiaru 40 EU). 

W przypadku ubioru morderca również zadbał o to, by śledczy mieli „zagwozdkę”, bowiem usunął wszystkie metki, co uniemożliwiło ustalenie pochodzenia odzieży i kraju produkcji.

Mężczyzna z żółtego samochodu

Po tym jak historia niezidentyfikowanej kobiety trafiła do mediów, na policję zgłosiła się para, która, w okolicy odnalezienia ciała widziała podejrzanego mężczyznę. Stał na poboczu drogi przy zaparkowanym dwudrzwiowym, żółtym samochodzie typu Datsun i wyglądał na zdenerwowanego.

Śledczy niezwłocznie udali się w miejsce wskazane przez parę i natrafili na fragment protezy ( brakujące dwa zęby), ślady krwi oraz męski zegarek kwarcowy marki Seiko. W związku z nowymi dowodami, można było założyć, że to właśnie w tym miejscu doszło do morderstwa, a ciało zostało wyrzucone z samochodu „po drodze”.

Nieustalona tożsamość

Jest mało prawdopodobne, by kobieta była mieszkanką hrabstwa Vernon, ale władze uważają, że mieszkała w odległości 100 mil od miejsca, w którym została zamordowana. Pomimo faktu, że w ciągu następnych lat zarejestrowano ponad 4000 tropów, jej tożsamość pozostaje nieznana wraz z tożsamością jej zabójcy. Została pochowana na cmentarzu Viroqua. Na nagrobku widnieje napis: „Jane Doe, znaleziona i zamordowana 4 maja 1984 r.” Kwiaty, które ozdabiają miejsce jej spoczynku, zostają pozostawiane przez tych, których dotknęła jej śmierć. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia Jane Doe z Vernon County odzyska swą tożsamość.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.