Let’s travel together.

Zidentyfikowano ciało dziecka znalezione w torbie podróżnej. Matce dziecka i jej partnerce grozi kara śmierci.

0

Dziecko, którego szczątki znaleziono rok temu w torbie podróżnej wreszcie zostało zidentyfikowane. Ciało okazało się należeć do 9-letniej dziewczynki, a matka zmarłej i jej partnerka zostały oskarżone o morderstwo. Haley Mae Coblentz, bo tak nazywała się ofiara – zgodnie z komunikatem prasowym policji stanowej Oregonu – zmarła 30 do 60 dni przed odkryciem jej szczątków.

Haley Mae Coblentz urodziła się w Kolorado i od 2015 roku mieszkała z matką i dziewczyną matki w różnych miejscach na terenie stanu Oregon i na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Mama dziewczynki, 29-letnia Shawna Browning od wielu lat była w związku z 34-letnią Lauren Harrison, a ojciec Haley pozostaje nieznany. Zdaniem bliskich dziewczynki, jej matka od wielu lat nie utrzymywała kontaktu z rodziną, co zdaniem wielu nie było niczym dziwnym.

„Nigdy nie obwinialiśmy jej za brak kontaktu. Shawna miała bardzo, bardzo ciężkie życie” powiedziała jej ciotka, Sara Schnurpel . „Szczerze, baliśmy się, że Shawna padła ofiarą handlu ludźmi. Po prostu zniknęła.”

Natomiast ojciec Browning powiedział, że nie widział swojej córki od 2014 roku, a ostatni kontakt miał miejsce rok później. Shawna była uważana za osobę bezdomną. Kobieta wraz ze swoją partnerką i córką spędzała dużo czasu na ulicach i podrzędnych hotelach w Oregonie. Haley nigdy nie została zapisana do szkoły, a żadna z kobiet nigdy nie zgłosiła jej zaginięcia.

4 grudnia 2020 roku, pewien przechodzień natknął się na torbę podróżną leżącą na zalesionym obszarze HB Van Duzer Forrest State Scenic Corridor w zachodniej części Oregonu. Ku swojemu przerażeniu, odkrył, że wewnątrz torby znajdują się ludzkie szczątki. Na podstawie rozkładu ciała, udało się ustalić, że dziecko zmarło 30 do 60 dni przed odkryciem jej szczątków. Początkowo śledczy nie byli w stanie ustalić większej ilości szczegółów na temat ofiary, np. takich jak rasa, wygląd ani innych cech umożliwiających identyfikację. Podczas dochodzenia policja stanu Oregon współpracowała z Narodowym Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (National Center for Missing and Exploited Children, w skrócie NCMEC).

Matka dziewczynki i jej partnerka

Detektywi i eksperci z Oregon State Medical Examiner’s Office pobrali próbki z odnalezionych szczątków, które następnie wysłano do Parabon Nano Labs, laboratorium specjalizującego się w kryminalistycznym fenotypowaniu DNA. Badania dobiegły końca w październiku tego roku i policja wreszcie otrzymała informację na którą tak długo czekali. Ustalono, że zwłoki należą do Haley Mae Coblentz, która w chwili śmierci miała zaledwie 9 lat.

„[Laboratorium] wykonało badania genetyczne i przedstawiono nam dokładniejszy opis tego, jak dziewczynka mogła wyglądać.” powiedziała kapitan policji stanu Oregon, Stephanie Bigman.

30 listopada 2021 roku, dokonano aresztowania matki dziewczynki, Shawny Browning oraz jej partnerki, Lauren Harrison. Do zatrzymania doszło w pokoju jednego z hoteli w Detroit w stanie Michigan. Policja otrzymała nakaz przeszukania pokoju zamieszkiwanego przez kobiety oraz ich samochodu. Browning i Harrison są przetrzymywane w areszcie hrabstwa Wayne w stanie Michigan bez możliwości wyjścia za kaucją. Obecnie władze pracują nad ekstradycją kobiet do Oregonu, gdzie mają stanąć przed sądem. Grozi im wyrok dożywocia lub kara śmierci.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.