Let’s travel together.

Zgwałcona, okaleczona i uduszona. Tajemnicze morderstwo Nory

0

W dniu 8 stycznia 1902 roku, człowiek, który posługiwał się pseudonimem „CB Hawkins” wynajął pusty dom przy Sutter Street w San Francisco. Czynsz za pierwszy miesiąc opłacił z góry. Następnie odwiedził sklep z meblami, gdzie kupił ich tyle, by tymczasowo urządzić jeden pokój. Wymagał by meble zostały dostarczone tego samego dnia, powiadamiając, że w innym wypadku umowa zostanie wycofana. Właściciel sklepu był zaskoczony i niezbyt zadowolony z powodu tych warunków, ale nie chciał stracić sprzedaży, dlatego się zgodził. Następnego dnia Hawkins poszedł do innego sklepu gdzie kupił tanio używane łóżko i krzesło. Meble zostały postawione tylko w jednym pokoju. Reszta domu pozostała pusta. Wszystko było gotowe.

10 stycznia piętnastoletnia dziewczyna o imieniu Eleanor „Nora” Fuller odpowiedziała na ogłoszenie o pracy, które znalazła w „Kronice San Francisco”: „Poszukiwana młoda dziewczyna do opieki nad dzieckiem. Zakwaterowanie i dobre zarobki”. Następnego dnia dostała pocztówkę od mężczyzny, który umieścił ogłoszenie. Przedstawił się jako John Bennett i poprosił ją, aby spotkała się z nim w lokalnej restauracji. O godzinie 17:00 nastolatka opuściła dom by spotkać się z pracodawcą. Godzinę później zadzwoniła do domu, żeby poinformować, że jest w drodze do rezydencji Bennetta, i że rozpocznie pracę natychmiastowo.Tata kazał jej wrócić do domu, mówiąc, że pracę może zacząć od poniedziałku. Dziewczyna zgodziła się, ale do domu nie wróciła. Z nieznanych nam powodów państwo Fuller przez cały tydzień zwlekali z zawiadomieniem policji. Kiedy w końcu śledztwo ruszyło, właściciel lokalnej restauracji wspomniał, że o 17:30 w dniu, w którym Nora zaginęła, restaurację odwiedził jego stały klient, którego nazywał „Polędwica”, ponieważ niezmiennie od lat tylko to jadał. „Polędwica” powiedział właścicielowi, że do restauracji zmierza młoda dziewczyna i poprosił go aby skierował ją do jego stolika, kiedy już się zjawi. Mężczyzna czekał z wyraźną niecierpliwością, przez około 30 minut, po czym wyszedł na zewnątrz gdzie prawdopodobnie spotkał Norę. To był ostatni raz, kiedy był widziany w restauracji.

Zniknięcie nastolatki pozostało tajemnicą przez miesiąc, aż do wygaśnięcia dzierżawy wynajętego domu. 8 lutego inspektor dla pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy byli właścicielami domu, przybył na miejsce aby upewnić się, że dom jest gotowy na nowych mieszkańców. Wszystko wyglądało w porządku, dopóki nie zajrzał do małego pokoju na drugim piętrze. Na łóżku, leżało nagie ciało młodej kobiety. Została zgwałcona, okaleczona i uduszona. To była Nora. Nie trzeba było czekać na policję, żeby ustalić, że mężczyzna, który wynajął dom, ten który umieścił ogłoszenie i „Polędwica” musiał być jednym i tym samym. Tylko kim?

Przeszukanie pokoju, w którym zabito dziewczynę, było bezowocne. Wszystko co znaleziono poza jej ubraniem i torebką, stanowił niedopałek cygara i na wpół opróżniona butelka whisky, a także kilka listów zaadresowanych do Mrs.CB. Hawkins. Autopsja wykazała, że Nora przed śmiercią spożywała alkohol. Śledztwo w sprawie jej śmierci było równie niejednoznaczne. Najciekawsze zeznanie zostało złożone przez przyjaciółkę Nory. Dziewczyna zaskoczyła wszystkich oświadczając, że Nora miała chłopaka- o wiele starszego od siebie o nazwisku Bennett. Wierzyła, że ogłoszenie o którym Nora mówiła, było tylko podstępem by oszukać jej matkę. Przytoczyła także sytuacje, w której Nora poprosiła ją by powiedziała jej mamie, że idą do teatru, podczas gdy w rzeczywistości spotkała się z „Bennettem”. ​​Potwierdzeniem jej opowieści był właściciel lokalnego sklepu spożywczego, który powiedział, że Nora często przychodziła do jego sklepu, aby zadzwonić do kogoś kto przebywał w hotelu. Inna przyjaciółka Nory opowiedziała, że widziała ją kiedyś w parku w towarzystwie starszego mężczyzny. Nora zawsze marzyła o zostaniu aktorką. Sugerowano, że tajemniczy „Bennett” przedstawił się dziewczynie jako ktoś, kto mógłby pomóc w uruchomieniu jej teatralnej kariery. Mężczyzna nigdy nie został zidentyfikowany, a śmierć Nory Fuller pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych zbrodni San Francisco.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.