Let’s travel together.

Zgwałcił i zamordował swoją pasierbicę. Następną ofiarą miała być jej 13-letnia przyjaciółka.

0

Västerhaninge, Szwecja. 27 maja 2006 roku, około godziny 2:52 rano, na numer alarmowy zadzwoniła 13-letnia dziewczynka o imieniu Nathalie. Dziewczynka stała przed blokiem, była niemalże naga, ubrana tylko w płaszcz, który udało jej się złapać, gdy uciekała przez uzbrojonym napastnikiem. W mieszkaniu nadal znajdował się sprawca i najlepsza przyjaciółka Nathalie, 12-letnia Denise Borg, a także 6-letni brat Denise.

Tego fatalnego dnia Nathalie pojechała do Västerhaninge, gdzie mieszkała jej przyjaciółka Denise. Dziewczyna mieszała z matką, 26-letnim ojczymem, Kennym i 6-letnim przyrodnim bratem. Nathalie będąc już w domu przyjaciółki, zadzwoniła do swoich rodziców i zapytała, czy może spać u Denise, co z resztą robiła dość często. Rodzice się zgodzili.

Wieczór z przyjaciółką

Matka Denise była w tym czasie w szpitalu, a Kenny miał się zająć dziećmi. Kobieta poznała młodszego od siebie partnera w 2004 roku na siłowni, gdzie oboje pracowali. Wieczorem obie dziewczynki się wygłupiały, jadły pizzę, słodycze i oglądały filmy. Nathalie wspomni później, że Kenny był dla nich niezwykle miły i obiecał dziewczynkom, że następnego dnia porobią wspólnie coś fajnego. Około 22:45, Kenny położył swojego 6-letniego syna do łóżka, a następnie kontynuował oglądanie filmów z dziewczynkami. Kenny wychodził co chwilę do kuchni po kolejne piwo. Tego wieczoru wypił ich dużo, jedno po drugim.

Ostatnie pożegnanie

O pierwszej w nocy matka Denise zadzwoniła po raz ostatni, by powiedzieć dobranoc obu dziewczynkom. Potem powiedziała Kenny’emu, że czas, by dziewczyny poszły spać. Wkrótce po zakończeniu rozmowy, Kenny krzyknął do Denise, aby szybko do niego przyszła. Gdy dziewczynka udała się do pokoju, mężczyzna zatrzasnął za nią drzwi, zostawiając Nathalie w salonie.

Wygłupy?

Po chwili, Nathalie usłyszała głośne krzyki i dźwięk uderzeń. Dziewczyna była przekonana, że to jakieś wygłupy ale miała złe przeczucia. Gdy Kenny wreszcie otworzył drzwi do pokoju, Nathalie zapytała go, co się stało i próbowała wejść do środka. Mężczyzna nie pozwolił jej na to, stwierdził, że Denise poszła spać. Powiedział, że nie czuła się dobrze i była smutna z powodu tego, że jej matka była w szpitalu. Prawda jednak była zgoła inna… Jej przyjaciółka została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez swojego ojczyma.

Jutro się zabiję

Kenny usiadł z Nathalie na kanapie i kontynuował rozmowę, mówiąc jej, że chce, by spała dziś w jego łóżku. Po tym jak nastolatka odmówiła, Kenny wziął ogromny nóż z kuchennej szuflady i zagroził, że ją zabije, jeśli nie zdejmie ubrania i nie pójdzie z nim do sypialni. Dziewczyna posłusznie spełniła żądanie mężczyzny.

Kenny brutalnie zgwałcił Nathalie, a następnie próbował dźgnąć ją w szyję, ale chybił. Potem wielokrotnie dźgnął ją w brzuch i w plecy z taką siłą, że ostrze pękło. Mężczyzna niezadowolony opuścił sypialnię i poszedł do kuchni po nowy nóż. Kiedy jednak wrócił, położył się na łóżku, obok Nathalie i powiedział: „Coś jest ze mną poważnie nie tak. Jutro się zabiję”. Chwilę później zasnął.

Albo teraz, albo nigdy!

Nathalie obficie krwawiła, ale to był idealny czas na ucieczkę z tego piekła. Wymknęła się z łóżka i czołgała się po podłodze, w kierunku drzwi. Z trudem dźwignęła się na nogi i chwyciła swój płaszcz i wyszła na zewnątrz.

Po wyjściu, Nathalie zadzwoniła na policję i wyjaśniła, co się stało. Policja przyjechała na miejsce i udała się do wskazanego przez dziewczynę mieszkania. Uzbrojeni funkcjonariusze aresztowali agresywnego Kenny’ego. Podczas aresztowania stawiał opór i powiedział do policjantów: „Walczyłem dziś z wilkami i myślę, że mogłem jednego z nich zabić”.

Ten ból się nie kończy

Po aresztowaniu, Kenny został najpierw przewieziony do szpitala, gdzie opatrzono mu rany. Jego 6-letni syn, który wciąż leżał obok zwłok swojej przybranej siostry, Denise, został tej samej nocy zabrany przez pracowników socjalnych. W szpitalu Kenny poddał się badaniom krwi, które wyjawiły, że w jego organizmie znajdował się koktajl narkotyków, sterydów i alkoholu. Nathalie również została zabrana do szpitala i poddana leczeniu.

W sierpniu 2006 roku Kenny został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, usiłowanie zabójstwa, napaść, gwałt, opór przy aresztowaniu i poważne przestępstwa związane z narkotykami. Został skazany na karę dożywotniego więzienia. Biologiczny ojciec Denise powiedział przed sądem: „Denise była moją jedyną córką. Tęsknię za nią jak szalony. Ten ból się nie kończy”.

Jesteś aniołem

Nathalie wróciła do zdrowia, wspierana przez najbliższych. Na jej ciele pozostaną jednak blizny, które już nigdy nie znikną, podobnie jak te, które nosi w swoim sercu i pamięci. Na swoim blogu pisze:

Wieczorem, 5 lat temu straciłam moją najlepszą przyjaciółkę! Denise Borg! Spędziłyśmy razem straszną noc, którą codziennie mam w głowie. Nigdy nie zapomnę! Nigdy cię nie zapomnę, Denise. Kocham Cię całym sercem i każdego dnia pragnę, abym mogła zrobić coś, aby Cię odzyskać. Miałaś tylko 12 lat. Dlaczego taka słodka i niewinna dziewczynka jak Ty, zasłużyła na to, przez co przeszłaś? Nikt nigdy nie odpowie na to pytanie.

Myślę i tęsknię za tobą każdego dnia, serce! Przetwarzam to, co się stało w moim życiu. Myślę o Tobie po swojemu. Robię to po swojemu, po prostu.

Kocham cię i chcę cię z powrotem! (…) Ty zawsze jesteś we mnie. Ze mną, we mnie. Nie ma znaczenia. Jesteś wszystkim. Jesteś aniołem.

Wpis z 26 maja 2011 roku.

This slideshow requires JavaScript.

 

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.