Let’s travel together.

Zginęła z rąk tych, którzy powinni ją chronić

0 2 726

„Przypadek Asunty Basterra”, jak wiadomo z hiszpańskich mediów dotyczy 13-letniej dziewczynki o imieniu Asunta. Dziewczynka została adoptowana z Chin, gdy miała zaledwie rok, przez bogatą i szanowaną hiszpańską rodzinę. Rosario, pracowała jako prawniczka a Alfonso był znanym dziennikarzem. Dziewczynka była bardzo utalentowana, a na co dzień uczyła się w prestiżowej prywatnej szkole. Świetnie radziła sobie z muzyką i baletem, uczyła się chińskiego, mandaryńskiego oraz angielskiego. Mimo iż w późniejszym  czasie jej adopcyjni rodzice się rozwiedli, razem wychowywali córkę. 

Wieczorem 21 września 2013 roku, rodzice zgłosili zaginięcie Asunty. O świcie następnego dnia jej ciało znaleziono na leśnej ścieżce, zaledwie trzy mile od domu. Sekcja zwłok wykazała, iż nastolatka zmarła na skutek uduszenia, a wcześniej podano jej dużą ilość leków uspokajających. Dwa dni po znalezieniu i zidentyfikowaniu ciała Asunty jej rodzice zostali aresztowani i oskarżeni o morderstwo córki. Śledztwo w tej sprawie ujawniło szokującą prawdę. W lipcu, Asunta przyznała się koleżance na komunikatorze, że ktoś włamał się o 5 nad ranem do jej domu i próbował ją zamordować. Miał ze sobą nóż. Opowiadała także, że jej rodzice ciągle dawali jej „biały proszek”. Do tego faktu przyznała się również swojej nauczycielce muzyki, która nie raz widziała ją na wpół śpiącą podczas lekcji. Na jaw wyszło także, że jej przybrany ojciec często kupował duże ilości Orfidium- silnego środka uspokajającego opartego na benzodiazepinach, stosowanego w leczeniu zaburzeń lękowych. Raport z autopsji potwierdził, że dziewczynka była stale pod wpływem benzodiazepin.Jej matka próbowała tłumaczyć ten fakt, chorobą córki, jednak pediatra stanowczo zaprzeczył. Asunta była zdrowym dzieckiem. Chorowała natomiast Rosario, która zażywała środki uspokajające z powodu ciągłych stanów lękowych.

Na komputerze ojca dziewczynki, eksperci z branży IT zabezpieczyli filmy pornograficzne o tematyce orientalnej, oraz prowokujące i niepokojące zdjęcia Asunty o podtekście seksualnym. W dniu 30 października 2015 roku, adopcyjni rodzice dziewczynki zostali uznani za winnych jej morderstwa. Motywem zbrodni był spadek przepisany na Asunte, przez zmarłych dziadków. 

Komentarze
Loading...